Bosnalijek

Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

melon wrote: 01 Jul 2022, 08:00
Sitna buranija wrote: 01 Jul 2022, 00:07 Nisam nikada preuzimao firme, pa mi to znanje nije neophodno. Referiram se na ono što stoji u njihovim objavama.

Što se tiče AS-a nije mi cilj njih braniti ni najmanje, ali mi je cilj napadati Uzunovića i njegov kriminal. Ali očito je nekima na forumu cilj upravo braniti tog istog Uzunovića i njegovo kriminalno preuzimanje Bosnalijeka. Valjda imaju direktni interes od toga. Nadam se da će pravosuđe bar u ovom slučaju uraditi minimum svog posla. To će biti dovoljno. Ali bi dobro bilo da to urade za njegovog života...
U tom slucaju kada ne znas materiju i istovremeno imas licni cilj zbog animoziteta ili koristi da napadas da li jednu ili drugu stranu svejedno mi je onda ti predlazem da objavljujes na facebooku ili twitteru. Ovo je invest forum, gdje je tema direktna korist dionicara od ulaganja u emitenta d.d. i kada je u pitanju Bosnalijek ne mogu biti nezadovoljan sa rezultatima firme ovih godina 7-8g jer redovno isplacuju dividendu, dividenda raste a onaj ili oni koji hoce da ih preuzmu svlaci cijenu dionice dole, prebacuje profit sa firme na firmu i ne isplacuju dividendu u drustvima koja su d.d.
Pa bila je firma profitabilna i za Arslanagićevog vakta, a biće i poslije Uzunovića. Pričati da AS svlači cijenu (valjda svlači sa nekadašnjih 11 KM na 30 KM, a išla je i na 37 KM) istovremeno braneći onog ko je cijenu svuk'o na tih 11 KM, a fiksirao kupovine na max 14 KM, je u najmanju ruku licemjerno da ne upotrijebim težu riječ.

Ja kao dioničar ne mogu biti gluh na činjenicu ko upravlja firmom i na koji način je došao tu, a došao je uz pomoć pajsera. Bez obzira na sve. Međutim, neki bi mirno gledali i da se firma bavi trgovinom drogama sve dok je dividenda tu... Očito će morati i otići uz pomoć "pajsera"...
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

rukfaš wrote: 01 Jul 2022, 15:10 Prodaš dionice Bosnalijeka i kupiš AS-ove i uživaš kao kralj a to kretanje dionica od 11 do 37 je uradila sadašnja uprava uz nesebično zalaganje svih radnika i nikakav AS-ov doprinos tu ne postoji.
Pa za Arslanagićevog vakta je bila dionica 75 KM. Znači da ga nije trebalo ni dirati, šta li? A onda su je ovi banditi u svrhu preuzimanja stukli bili na 11 KM. I "kupili" četvrtinu firme za klikere. A sada vam kao smeta što je ovi pokušavaju preuzeti po 2-3 puta većoj cijeni. Je l' de?

Nike ova uprava zaslužna za cijenu dionice od 30-tak KM već upravo pojavljivanje druge grupe koja hoće da im preotme upravljanje. Dok nije bilo ove druge "grupe" dionica je tavorila...
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Kad je tako neka dignu cijenu na 40KM i nek nose sve.
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

A mi bi tebe zamolili da se počneš ophoditi prema forumašima sa poštovanjem.

I Dionica je jos prosle godine tavorila na oko 15 tak maraka, ubijena niskom dividendom i fiksiranjem cijena, dok neko nije poceo da kupuje i uklonio blokade.
I sad najednom ima marka po dionici da se podijeli.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ako je iko dobronamjeran onda smo to mi. Mogu se braniti stavovi da firma nije na nelegalan način prisvojena ali dokazi postoje.
I sad treba čekati sudove koji još ni o Arslanagića nisu donijeli nikakvu odluku pa da tek onda smijemo reći da je neko kriminalac.
A kad smo već kod njega, niko od vas unutar firme ne reče da li je i Arslanagić nepravedno optužen i uhapšen.
Tu se ne izjašnjavate.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

To su ozbiljni advokatski odgovori.
Ali ne mijenja činjenicu da su Arslanagić stariji i Šepo stariji pokupili pare iz firme, ujedno i vaše pare jer ste i vi dioničari, osim akp niste iz postarslanićevskog vremena.
I ne ne mijenja činjenicu da su nekakvim rusima otpisane desetine miliona KM a da se kao vlasnik većine dionica pojavila fantomska firma, sa poznatim transakcijama.

A mi trebamo pričati o presumpcijama. I gledati ih kako kradu prvo državne udjele a onda oštećuju i radnike, i sve ostale sudionike.
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

rukfaš wrote: 01 Jul 2022, 23:26 Kad zaslužite i dobit ćete to poštovanje koje nesebično uskraćuje te drugima nazivajući i etiketirajući ih kriminalcima,lopovima,pajserašima itd.ne postavljate vi standarde i pravila nego država i zakoni koji vrijede za sve.Manji prihodi rezultiraju i manju dividendu a vas plaho interesuje tekuća problematika kompanije .Da je po vašem ,a nije ,tjerali bi samo svoj interes ali zato i postoji skupština na kojoj malo hrabriji i očito pametniji misle eto čak i o vašim interesima.Možda ja nisam u pravu ali za vas sam siguran da niste dobronamjerni .
Vidi nešto, ne tražim ja od tebe poštovanje jer si ti već zaradio naš stav prema sebi. Možeš nastaviti tako dok ne završi tvoj zadatak na ovom forumu.
Ali sam ti u prethodnom postu naveo to kao razlog zašto nemaš nešto pravo tražiti od nas.

Drugo, dugo smo svi sa ove teme vec u Bosnalijeku i odlicno znamo prihode, a znamo i jos puno čega. Dvidenda je mogla biti mnogo veca pa i oko marke, unazad 2-3 godine bar.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Mogla je biti dividenda i 0KM trajno da su uspjeli robovlasnici da ovladaju, ali nisu i nikada nece.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Skupština je otkazana za ovaj put. Kako ste sigurni da AS neće za svaku sljedeću tražiti iste tačke dnevnog reda?
Njihovo suvlasništvo se ne može osporiti.

Odnosno na osnovu čega ste sigurni da neće preuzeti firmu?
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Ne kontam ih. Sama činjenica da ovi banditi nisu htjeli omogućiti drugoj grupi konzumiranje njihovih vlasničkih prava je i rezultiralo nedostatkom kvoruma. Ali to ne mogu raditi dovijeka. Prije ili kasnije će ovi novi ubaciti svoje ljude u nadzorni odbor. Nego su Uzunović i njegovi krimosi naučili da sa 25-30% imaju sve u rukama...
Post Reply