Bosnalijek

Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Činjenica je da postojeća garnitura opstruira novima preuzimanje poluga upravljanja. Samo to govori da Uzunović i klapa nisu više sigurni, pa pokušavaju opstrukcijama i odugovlačenjem što duže ostati tu gdje jesu. Ali, očito je proces detroniranja počeo. Koliko će Hrviću i ekipi trebati vremena za to, vidjećemo...
panzer
Posts: 11897
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Što duže to bolje. Ovakvim dešavanjima će i asov način preuzimanja i upravljanja biti ogoljeni do kosti, a sutra se u svakoj prilici može iskoristiti protiv njih u svim firmama gdje oni već upravljaju.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Mislim da je vrijeme da SIPA utvrdi koliko ko posjeduje dionica i sta je u skladu sa zakonom . Da li neki imaju toliko dionica da zakonski moraju raspisati tender. Misljenja sam da ovi sto hoce da preuzmu nisu nista bolji od ovih sad i nista nece biti bolje za male dionicare. Citam u novinama da su ovi novi toliko frustrirani sto im ne ide po planu preuzimanja da idu i na vrijedjanje na nacionalnoj osnovi, valja oni patriote.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Mislim da je za obavezu preuzimanja potrebno dokazati da ove tri firme funkcionišu kao grupa. I dok bi MGM i Hercegovinalijek i mogli uvezati međusobno, to bi teško bilo za AS. S druge strane, ovi koji se pozivaju na tu obavezu za dioničare koji imaju preko 25% dionica, sami nisu ni pomislili da objave ponudu iako i oni imaju preko 25%. Ko o čemu, kurva o poštenju...
melon
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2022, 08:53

Re: Bosnalijek

Post by melon »

Sitna buranija wrote: 30 Jun 2022, 21:39 Mislim da je za obavezu preuzimanja potrebno dokazati da ove tri firme funkcionišu kao grupa. I dok bi MGM i Hercegovinalijek i mogli uvezati međusobno, to bi teško bilo za AS. S druge strane, ovi koji se pozivaju na tu obavezu za dioničare koji imaju preko 25% dionica, sami nisu ni pomislili da objave ponudu iako i oni imaju preko 25%. Ko o čemu, kurva o poštenju...
Nazalost i ovdje neznanje vlada i forum moze posluziti za sticanje nekog znanja ali ipak ti savjetujem da procitas prethodni zakon o preuzimanju dionickih drustava federacije, vidi kada je izasao i koliko je u ranijem zakonu iznosio kontrolni prag. To ti savjetujem ako si ucesnik na trzistu kapitala, a ako imas cilj ili zadatak da branis asovce nazalost branis neodbranjivo. Zasto? Pogledaj teme Vispak i Klas.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Nisam nikada preuzimao firme, pa mi to znanje nije neophodno. Referiram se na ono što stoji u njihovim objavama.

Što se tiče AS-a nije mi cilj njih braniti ni najmanje, ali mi je cilj napadati Uzunovića i njegov kriminal. Ali očito je nekima na forumu cilj upravo braniti tog istog Uzunovića i njegovo kriminalno preuzimanje Bosnalijeka. Valjda imaju direktni interes od toga. Nadam se da će pravosuđe bar u ovom slučaju uraditi minimum svog posla. To će biti dovoljno. Ali bi dobro bilo da to urade za njegovog života...
Sabur2
Posts: 1842
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kvaliteta diskusije na ovoj temi uvijek pokazuje kakvi intelektualci se bave ovim kokosarenjem.
Izvuci pare, kupi dionice. Ako si ono sto se predstavljas.
U suprotnom, obicni si kokosar.
melon
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2022, 08:53

Re: Bosnalijek

Post by melon »

Sitna buranija wrote: 01 Jul 2022, 00:07 Nisam nikada preuzimao firme, pa mi to znanje nije neophodno. Referiram se na ono što stoji u njihovim objavama.

Što se tiče AS-a nije mi cilj njih braniti ni najmanje, ali mi je cilj napadati Uzunovića i njegov kriminal. Ali očito je nekima na forumu cilj upravo braniti tog istog Uzunovića i njegovo kriminalno preuzimanje Bosnalijeka. Valjda imaju direktni interes od toga. Nadam se da će pravosuđe bar u ovom slučaju uraditi minimum svog posla. To će biti dovoljno. Ali bi dobro bilo da to urade za njegovog života...
U tom slucaju kada ne znas materiju i istovremeno imas licni cilj zbog animoziteta ili koristi da napadas da li jednu ili drugu stranu svejedno mi je onda ti predlazem da objavljujes na facebooku ili twitteru. Ovo je invest forum, gdje je tema direktna korist dionicara od ulaganja u emitenta d.d. i kada je u pitanju Bosnalijek ne mogu biti nezadovoljan sa rezultatima firme ovih godina 7-8g jer redovno isplacuju dividendu, dividenda raste a onaj ili oni koji hoce da ih preuzmu svlaci cijenu dionice dole, prebacuje profit sa firme na firmu i ne isplacuju dividendu u drustvima koja su d.d.
panzer
Posts: 11897
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

To što firma nastavlja raditi sa dobrim rezultatima uopšte ne amnestira Uzunovića od djela koja mu se stavljaju na teret. Od prvog pajsera pa na dalje.
Ali trenutno je bolja opcija od ASa.

Ovdje je bolje držati se po strani i posmatrati kreativnost sukobljenih grupa.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Po ko zna koji put kazem i jednim i drugim je lakse da prave predstavu od cijele situacije, umjesto da odrijese kesu i zavrse sa ovim. Iz svega ovoga vidim da ovi novi nemaju taj finansijski kapacitet da bi to ostvarili o sad samo pokusavaju kokosariti. Ovi vladajuci i da hoce nesmiju jer bi bili odmah uhapseni. Najbolja varijanta je da dodje neko treci kredibilan sa parama i kupi sve.
Post Reply