Bosnalijek

nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Zna li ko kad ce skupština
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Zna li ko ima li Interneta ? Jel virus pravi ili lazni? Jel se unistava dokumentacija? Pitam za druga.
panzer
Posts: 11862
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Dobar je kvartalni izvještaj, imaju dodatnih poslovnih troškova ali imaju i povećanje prihoda. Ostaje ovo stabilno.
melon
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2022, 08:53

Re: Bosnalijek

Post by melon »

panzer wrote: 10 May 2023, 08:44 Dobar je kvartalni izvještaj, imaju dodatnih poslovnih troškova ali imaju i povećanje prihoda. Ostaje ovo stabilno.
Dividenda bi sa lanjskim rezultatima trebala da ide preko jedne marke ali sa napadima i pokušajima otimanja ne bi se iznenadio da je i ne bude. Kada se sve sagleda nije mi iznenađenje što su im se Mujo, Suljo i družina natovariili na kosti. Sa njihovim referencama i pod njihovim upravljanjem Bosnalijek ne bi izdržao ni jedan kvartal i kada bi prodavali liekove za rak. Pojačali su napade da skinu Uzunovića kako bi preuzeli Bosnalijek i nadam se da im ni ovaj pokušaj neće proći. Posebno odvratan je način kako to rade i vratit će im se sve kad tad.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

I ja se čudim ovako bezočnim napadima na poštenjačinu Uzunovića.
Očito se radi o uvježbanim maherima,sa iskustvom.Znam da medju ovima koji sad podupiru Hrviće,ima onih koji su ućestvovali svojevremeno u hadenizaciji.Neki su samo prikupljali dioničare a neki boga mi i isplačivali nešto keša.Hrvičima to očito ne smeta,ali mi žao Uzunovića.
On je svojevremeno obezbijedio sebi premijera ,i još neznamkoliko zastupnika,nabavio i nekoliko pajsera,pa ko gospodin ušao u Bosnalijek.
I tamo se uspješno održao do današnjeg dana.
Nije valjda da se u Tešnju ne može naći nekoliko pajsera.A što se premijera tiće,on više nema nekog uticaja na Bosnalijek.
Njemu ostaje samo da se nada da će Nedim dokazati nevinost.
A Hrvićima ostaje da razmisle o svojim saveznicima.I da požure.Jer neki od pomagaća mogli bi postati nedosstupni.
Key
Posts: 125
Joined: 08 Aug 2013, 10:23

Re: Bosnalijek

Post by Key »

1Q im je loš. Ako naprave kvartalni gubitak od 7,2 miliona KM, nema tu šta biti dobro. OK smanjili su gubitak kada se gleda 1Q prošle godine, ali ne treba se navikavati da je poslovanje sa gubitkom nešto dobro. Vidim da su povećali izvoz za 3 miliona KM i moguće da im je sada manja konkurencija u Rusiji. BiH nije na listi neprijateljskih država Rusije i trebaju sada to maksimalno iskoristiti. U pitanju je ogromno tržište i mogli bi popuniti vakum zbog sankcija. Bar da ima neke konkretne koristi od ove naše BH konfuzne spoljne politike.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

Key wrote: 10 May 2023, 13:10 1Q im je loš. Ako naprave kvartalni gubitak od 7,2 miliona KM, nema tu šta biti dobro. OK smanjili su gubitak kada se gleda 1Q prošle godine, ali ne treba se navikavati da je poslovanje sa gubitkom nešto dobro. Vidim da su povećali izvoz za 3 miliona KM i moguće da im je sada manja konkurencija u Rusiji. BiH nije na listi neprijateljskih država Rusije i trebaju sada to maksimalno iskoristiti. U pitanju je ogromno tržište i mogli bi popuniti vakum zbog sankcija. Bar da ima neke konkretne koristi od ove naše BH konfuzne spoljne politike.
Misljenja sam da ne poznajete materiju i strukturu rada kompanije jer oscilacije kvartala su opšte poznata stvar barem za Bosnalijek.Plasman na Rusko tržište je konstanta kako sa vrstom proizvoda tako i količinama jer je nemoguće izvršiti jači proboj bez dodatnih ulaganja u dalji proizvodni kapacitet same kompanije.Sve u svemu stvari su pozitivne kako za sadašnje tako i za neke nove dioničare ili ulagače.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Da li se zna koliko iznosi dividenda ove godine
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Vjerujem da zna ovaj Kripto.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

slavuj wrote: 24 May 2023, 10:11 Vjerujem da zna ovaj Kripto.
Mislim da će biti iznad prošlogodišnjeg iznosa ali je još sve u dogovoru.
Post Reply