Bosnalijek

panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Hajde da ispratimo šta će biti.
Ako je potencijalni kupac ta Galenika pitanje je da li će oni od KBCa otkupiti udio jer se zna,odnosno predmet je na sudu, da su to pare Bosnalijeka, i pitanje je da li bi sud dozvolio trgovanje udjelom.

Ako će kupovati AS onda neće preko 40 KM jer nema pare. Sad, trenutnoj upravi odgovara da kupuju svi osim ASa i kompanije.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Kako rekoh, mi ne znamo šta se iza vrata dogovara. Ne znamo kome će se otpisati 25 miliona KM. Ne znamo ko će nabiti troška kursnih razlika 20 miliona KM.
Ne znamo ko će izvući pare iz Bosnalijeka u Brštanicu ili Turist Best.

Niko od vas insajdera nam to ne kaže. A to su i vaše pare. Jer ste i vi dioničari.

Uglavnom, vidjet ćemo hoće li se isplatiti taj skriveni savjet da se kupuju dionice sad po 31 KM.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I gdje će doći?
acer_5101
Posts: 8
Joined: 14 Sep 2017, 16:14

Re: Bosnalijek

Post by acer_5101 »

Hajd kad tako sve znate, dajte mi recite na koliko ce izaci cijena dionica i kad? Mislim na maximalnu ;)
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 13 Jul 2022, 13:23 Hajde da ispratimo šta će biti.
Ako je potencijalni kupac ta Galenika pitanje je da li će oni od KBCa otkupiti udio jer se zna,odnosno predmet je na sudu, da su to pare Bosnalijeka, i pitanje je da li bi sud dozvolio trgovanje udjelom.

Ako će kupovati AS onda neće preko 40 KM jer nema pare. Sad, trenutnoj upravi odgovara da kupuju svi osim ASa i kompanije.
Mnogo je pitanja .Bosnalijek je u specificnoj situaciji.Isao je iz ruku jednih u ruke drugih osumnjicenika za kriminal.Namjerno sam upotrijebio ovaj termin,osumnjicenik,jer to je obznanjeno.I uvijek je iz reda uposlenika imao branioce lika i djela svojih vlastitih pljackasa.
Vjerovatno se zbog toga i otegla ova borba za preuzimanje upravljanja.Dakle ne vlasnistva,nego upravljanja.
To je aminovala jos Niksiceva Vlada,kada je Niksic citav svoj mandat odbijao da oredlozi kandidate u ime Vladinig kapitala,za Nadzorni odbor.
Svom zemljaku je na taj nacin omogucii da upravlja drusvom sa samo nesto vise od 20 proceata vlasnistva.
Obje strane u ovoj borbi su blizu cilja.Nedostaje im svega nekoliko procenata.Naravno pod uslovom da nafataju nekog Libijca.
Situacija ko u hamamu.Ispo safun i niko ne smije da se sagne.
Zbog toga,recimo,ni ja nisam prodao svoje dionice ni po 36 km.I jos nisam siguran hocu li prodati kad i ako ponovo dodje ta cijena.
Sve ovisi i o tome ko ce u buduce upravljati ovim drustvom.
Sto se tice Galenike,ona sigurno ne moze kupiti dio ovih sa Malte.ALI moze kupiti taj KBC,dakle firmu.Ali ne vjerujem da ce se upustiti u toliki rizik.Sto se tice ulaska Galenike kroz dokapitalizaciju,i to je skoro nemoguce.Odluka o dokapitalizaciji donosi se na skupstini.
Nju bi mogli donijeti samo ako se oba dogovore.To je malo izgledno,ali j najnepovoljnjije po zareze,kako nas sa po nekoliko hiljada dionica naziva ovaj hercegovacki.No jos uvijek bi imali zastitu po clanu po kojem sam ja svojevremeno naplatio svoje dionice od Bosnalijeka po nesto vise od 6o km,kada su se trzile po 8do 10 km,nakon sto su emitirali diinuce za zaposlene.Ali ko zna,mozda oni krenu i u tom pravcu.Valja nam cekati.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Što bi značilo, svaka dionica koja ne dođe asovoj ekipi u ruke dobro dođe.
acer_5101
Posts: 8
Joined: 14 Sep 2017, 16:14

Re: Bosnalijek

Post by acer_5101 »

rukfaš wrote: 13 Jul 2022, 16:14
acer_5101 wrote: 13 Jul 2022, 15:46 Hajd kad tako sve znate, dajte mi recite na koliko ce izaci cijena dionica i kad? Mislim na maximalnu ;)
a muzička ništa ??' gledamo i u kašike pa koga interesuje može se javiti ...hahahaha ,fakat se svaki put uvjerim da je Anštajnova tvrdnja za svemir i ljudsku glupost istinita
Za svemir je napravio fulu, a za ljudsku glupost nije. Eto tebe kao primjer, jer citavo vrijeme pisas uz vjetar ovdje na forumu, pa hajde kad si tako bistar daj ovu informaciju koju sam pitao. Ili ce biti da smo upravu kad kazemo da si bot
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

https://www.klix.ba/biznis/brazilska-fa ... /220715035
Evo opet se oglašavaju slučajno ili namjerno.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Krka potvrđuje prvu procjenu: jačanjem rublje u prvoj polovini godine ostvarili su rekordnu dobit od 236,2 miliona eura
Kakvi su rezultati naših stručnjaka za kursne razlike.
Post Reply