Bosnalijek

nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Zato pada kisa
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Premijer Novalic i njegovi strucnjaci,poput onog Vrbica recimo,svojevremeno su prodali paket od 1,5 miliona dionica Bosnalijeka po cijeni 15,51 km po dionici.
Inkasirali su 23,3 miliona ,a sudeci po sadasnjoj cijeni,isto ttoliko su bacili u vjetar,prosuli odavde do Malte.Iz tranvaja ,naravno.Pa ko je jamio,jamio.
I niko da upita zasto,zasto se tako olako rasprodaje porodicno srebro.
Niko ne pita kako to da je ta ista Vlada svojevremeno prodala i svoj dio dionuca FDS po cijeni od 83,5 km,a te dionice sada isti kupac placa tri puta vise.
Malo je vjerovatno da su ove obadbije (ras)prodaje samo posljedica neznanja velikog privrednika Novalica.
U isfo vrijeme nekakav Hadjija sad placa te dionice BSNL. 31 km,i to vec deseti dan zaredom..Treba ozbiljn razmisliti o Hadjiji,ili ko zna kom akviziteru s tasnom,kao kandidatu za novog premijera.
Oni sto su u hadenizaciji iste dionice placali po 14+,sad ili rade za ove nove hadene,ili su na drzavnoj hrani.Valjda zato sto su bili skrti.Hadjija je ocito pravi hadjija.
O dugotrajnoj kupovini po 14+,dva puta sam svjedocio u tuzilastvu,ali od toga nije bilo nista.Valjda zbog toga sad ne mogu prodati po ovoj hadjijskoj cijeni!
Na kraju nagradno pitanje:Ako smo onu kupovinu po fiksnih 14+ nazvali hadenizacija,kako nazvati ovu,po 31,ili mozda po 31+.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Pa ako ljudi nisu prodavali po većoj cijeni što bi sad, očigledno ono plus ide nekoliko km više samo je pitanje koliko.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ovdje je jedan od problema što o biznisu nema nikakvih podataka. Niti ko šta objavljuje niti insajderski izlazi iz firme.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

rukfaš wrote: 12 Jul 2022, 15:08 Da imate bilo kakvo znanje o biznisu vezanom za same dionice ali ne ono laičko ,kao u postovima iznad , i da se vaše iznošenje ne svodi na kukanje,kmečanje,insinuiranje,klevetanje itd ,čovjek bi možda i nešto pročitao pa možda i naučio ...ovo je smješno ,lik samo kuka i sjeća se kao nečeg ali nije baš siguran,izvlači zaključke koji nemaju nikakvo ekonomsko uporište i eto žao mu nečega ...prekinite klevetati i komentarišite činjenice kojih očito nemate
Pa da recimo ti imaš bilo kakav drugi razlog da se prijaviš na ovaj forum osim da trolaš, možda bi i napisao kakvu činjenicu o biznisu.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ovo nije rulet, možda je izraz, pa neke druge stvari trebaju da budu faktor odlučivanja.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote: 12 Jul 2022, 13:28 Premijer Novalic i njegovi strucnjaci,poput onog Vrbica recimo,svojevremeno su prodali paket od 1,5 miliona dionica Bosnalijeka po cijeni 15,51 km po dionici.
Inkasirali su 23,3 miliona ,a sudeci po sadasnjoj cijeni,isto ttoliko su bacili u vjetar,prosuli odavde do Malte.Iz tranvaja ,naravno.Pa ko je jamio,jamio.
I niko da upita zasto,zasto se tako olako rasprodaje porodicno srebro.
Niko ne pita kako to da je ta ista Vlada svojevremeno prodala i svoj dio dionuca FDS po cijeni od 83,5 km,a te dionice sada isti kupac placa tri puta vise.
Malo je vjerovatno da su ove obadbije (ras)prodaje samo posljedica neznanja velikog privrednika Novalica.
U isfo vrijeme nekakav Hadjija sad placa te dionice BSNL. 31 km,i to vec deseti dan zaredom..Treba ozbiljn razmisliti o Hadjiji,ili ko zna kom akviziteru s tasnom,kao kandidatu za novog premijera.
Oni sto su u hadenizaciji iste dionice placali po 14+,sad ili rade za ove nove hadene,ili su na drzavnoj hrani.Valjda zato sto su bili skrti.Hadjija je ocito pravi hadjija.
O dugotrajnoj kupovini po 14+,dva puta sam svjedocio u tuzilastvu,ali od toga nije bilo nista.Valjda zbog toga sad ne mogu prodati po ovoj hadjijskoj cijeni!
Na kraju nagradno pitanje:Ako smo onu kupovinu po fiksnih 14+ nazvali hadenizacija,kako nazvati ovu,po 31,ili mozda po 31+.
Evo jos malo kmecenja,kukanja,insinuacija i ne znam kako sve nazvase ovi cinjenice iz jedjog dobrog analitickog teksta Centra za istrazivacko nivinarstvo,CIN,iz 2016 godine.
Elem ova naprijed pomenuta cijena od 14 km po dionici u vrijeme hadenizacije,ponavljala se 59 dana,od cega 37 dana uzastopno.
U istom tekstu je i izjava tadasnjeg,sadasnjeg i vjecnog direktora Sarajevske berze da ta desavanja na berzi nisu ukazivala na manipulaciju cijenama.
Ne znam kakva je sad situacija ,s obzirom da nema Hasana A.P.Celama.Ne znam hoce li se ko sjetiti da bi to trebalo vanredni nadzor.
U slucaju manipulacije cijenama dionica FDS,ne znam koliko dugi su isplacivali onu razliku od 50 km do neke dogovorene cijene.
Sjecam se,a kao nisam siguran ,sto bi rekao onaj ,da ih je prekinula akcija Tuzilastva.Nekoliko sati svo osoblje AW brokera je bilo nedostupno.
Dobro poznajem ucesnike ove sadasnje ujdurme,znam da nece stati dok ih neko ne zaustavi.
Ne bih se zacudio da me demantuju,da umjesto ponavljanja cijene i 11. dan,vec danas neko odluci da im proda po nizoj, "trzisnoj"cijeni.Hadjija zna biti dobricina.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Definitivno se treba SIPA i Tužilaštvo pozabaviti ovim što se sad radi na berzi oko Bosnalijeka. Fiksiranje cijena i kako neki kažu doplačivanje je ozbiljan signal za kontrolu.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Nek prekontrolišu pa tek onda govorite da su to nebuloze.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Grčevita borba.
Forumski botovi su angazovani.
Ima to svoje razloge.
Post Reply