Bosnalijek

skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Sabur2 wrote: 23 Jun 2022, 15:32 Jao kakva ekipa. :lol:

Navikli da prepadaju radnike doskocicama i sad kontaju taj modus prenositi u virtualni svijet.
S kojim pravom i na osnovu čega podcjenjuješ radnike?
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

skrozo wrote: 23 Jun 2022, 16:04
Sabur2 wrote: 23 Jun 2022, 15:32 Jao kakva ekipa. :lol:

Navikli da prepadaju radnike doskocicama i sad kontaju taj modus prenositi u virtualni svijet.
S kojim pravom i na osnovu čega podcjenjuješ radnike?
E moj "Skrozo", odlicno znam kakav su materijal radnici.
A način na koji vas dvoje ovdje komunicirate sa nama je lako prepoznati.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Evo jos nesto kao prilog prethodnoj raspravi.
Na portalu nap.ba naslov:
MARKETIINSKE PRIPREME U TOKU:SRBIJANSKA GALENIKA ZELI KUPITI BOSNALIJEK,POMAZE IM SADASNJA UPRAVA.

Molim potrudite se i provjerite prije nego raspalite iz svih orudja.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Ocito citas i dozivljas radnike i moje pisanje izmedju ostalog sa puno predrasuda. Zanimljivo da se niko nije zakacio za pisanje Melihe Begovic na ovom forumu, koja je iznosila samo lazi, klevete i prozivala imenom radnike i slicno, a kacite se za mene koji sam pisao samo stvari koje su realne cinjenice.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

slavuj wrote: 23 Jun 2022, 22:25 Evo jos nesto kao prilog prethodnoj raspravi.
Na portalu nap.ba naslov:
MARKETIINSKE PRIPREME U TOKU:SRBIJANSKA GALENIKA ZELI KUPITI BOSNALIJEK,POMAZE IM SADASNJA UPRAVA.

Molim potrudite se i provjerite prije nego raspalite iz svih orudja.
Prije par sedmica mujini radnici iz Oslobođenja su imali ekskurziju u Galeniku pa su odradili višednevnu seriju afirmativnih članaka o firmi.

Prije će mujo i suljo biti za Galeniku nego Uzunović.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Mozda je najbolje za sve da Galenika kupi svi bi bili na dobitku i stavila bi se tacka na ovu sagu.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Do mene je ovo doslo veceras.I provjerio sam prvo kod A.Avdica na istraga.ba a onda i na portalu PATRIJA,nap.ba.
Ja sam i ocekivao da se pojavi neki potencijalni partner Uzunovicu,jer vjerujem da ovi sto su sada zajedno s njim,nisu spremni toliko uloziti.
A sa Hrvicem i druzinom moze se nositi samo na SASE,kupovinom dionica.
Sacekat cemo da se na SASE pokaze ima li drugi potencijalni kupac.Malim dioonicarima bi to dobro doslo.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Ako je ovo tacno cijena dionice pocet ce skakati kao cijena goriva. Svi su imali priliku da kupe dionice po pristupacnim cijenama ali sada se sve mjenja. U ovim uslovima As nema sta traziti nego mogu samo zaraditi prodajom svojih dionica koje su kupili pojeftino.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Sudeci po danasnjoj trgovini ,novog kupca nema.Dionicari vidim navalili da prodaju.Juce po istoj cijeni 3 transakcije,ukupno 800 dionica,a danas sedam transakcija,prometovano 3293 dionice.Treci dan vec ista cijena.Samo sto nije 14 ,ko nekad.
Poznat rukopis.
Danas sam provjeravao onu vijest od sinoc.Kazu da je potvrdjena iz tri izvora.Po danasnjoj trgovini ne bi se reklo.
Vidjet cemo valjaju li savjetnici.Naravno,cekat cemo cijenu za koju smatramo da je adekvatna.Svakako treba sacekati divudendu,a i skorasnje skupstine.
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

10.000 komada ima na nalogu po 33 KM.
Služiće kao rampa neko vrijeme vjerovatno, ali ce se sve na kraju poklopiti sve do cijene koja je vec bila ranije 37,50.
9 miliona dionica po BV 21, cca 190 mil KM.
Profit po dionici 1,3, x 20 = 26 KM. Recimo da bi to bilo oko 240 miliona za cijeli Bosnlaijek. Recimo da kupcu treba bar 40% da ostvari potpunu kontrolu nad firmom. cca 100 miliona po toj cijeni koja je vec premasena.

Jel mislite da će eventualni kupac htjeti ponuditi 40 ili više?
360 miliona maraka ne znam da li vrijedi cijeli Bosnalijek. A da bi dosao do 40% morao bi raspisati javni poziv za otkup. gdje bi morao pripremiti 150 miliona maraka.
DA li bi NC Grupo dao toliki novac za jos jednu fabriku u regiji?
https://www.gruponc.net.br/
Post Reply