Bosnalijek

Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Pa ova češka linija je crvene boje, a ne zelene. Škrbići, Mujo, ovi naprijed pomenuti iz mješanog braka... Na kraju krajeva, i ovaj Nikšićev zemljak iz Bosnalijeka je maknuo Arslanagića uz pomoć Blekića. Sve crveno... Ali očito para vrti gdje burgija ne može.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nema tu nista ni crveno,ni zeleno!Sve je samo crno,kao obraz u tih ljudi,kao buducnost ove zemlje,ako je prepustimo njima.
A to sto su oni blizi ovoj ili onoj stranci,to sto pripadaju jednom ili drugom ili trecem narodu,samo potvrdjuje da je kriminal univerzalna pojava.
Ljudi,zajednice ili drzave razlicito mu se susprostavljaju.A o tome ovisi njihova buducnost,kod nas cak i opstanak ljudi na ovim prostorima.
To bi trebao biti dovoljan motiv i za tuzioce.Valjda su i oni gradjani ove zemlje.I valjda se nece zadovoljiti optuzivanjem samo kradljivaca drva.
Napreduju.Zatvorili su i Batka,
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

http://www.indikator.ba/Vijest.aspx?p=1 ... i+alergije

Moram pohvaliti Alerix. Izvlači situaciju krajem avgusta i početkom septembra.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Cetiri mjeseca su prosla od dana kada je donesena Odluka o isplati dividende.Ko zna gdje su pare namjenjene za to.Putuju li negdje sa racuna na racun po Evropi,kako je opisano u optuznici podignutoj protiv direktora radi kriminalnog koristenja novaca dionicara.Ko zna hoce li se i vratiti tamo odakle su trebale biti isplacene dionicarima,vlasnicima.
Ja namjeravam to saznati preko suda.Pomoglo bi mi saznanje da je neko vec dobio dividendu.Ta druzina iz Jukiceve mi te informacije nece staviti na raspolaganje bez sudskog naloga.Zato molim sve koji raspolazu nekim saznanjem o tome da mi jave na bilo koji nacin.Vrijeme je da se otkloni beskrajno drska samovolja menadzmenta Bosnalijeka.Ne bi bilo neobicno da dionicari odu do onih koji iim njihovu imovinu pokusavaju oteti!
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sačekaj do početka januara pa ako ne bude onda idi drugim putem. Nešto se pozivaju na zakonski rok od 6 mjeseci. A ako su nekome isplatili onda će se vidjeti na gotovinskom toku. Ako neće da se to vidi onda će svima isplatiti prije 31.12.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nije najvaznije to sto cemo ,bar neki od nas,dobiti dividendu sa odgodom po volji ljudi koji su i od ovakvog pravosudja optuzeni za kriminalne mahinacije novcem firme koju vode.Podjednako je vazno,ili i vaznije,uciniti sve da ih se prokaze,ukaze na njihovu kriminalnu rabotu.I zbog toga cu ih tuziti.A i zatezne kamate,koje idu od momenta utuzenja su 12%.Ja sam u jednom sudskom procesu s Bosnalijekom,glavnicu vise nego udvostrucio.Proces je poceo jos u vrijeme Arslanagica ali je i sadasnji Uzunovicev glavni pravnik Bogdan ,na kraju pokusao da ospori isplatu,cak i kada je zaprijeceno postupkom sudskog izvrsenja.Samovoljom dvije upravljacke garniture Bosnaljjek je platio kamata i sudskih troskova vise od 100.000 km,samo u toj parnici,Naravno na teret dionicara.
Svakako se treba zapitati kako to da profesor Jahic i biznismen Skenderagic,,zajedno sa familijom iz Tesnja,sve to tolerisu kao dionicari.
I to je motiv za tuzbu.Hocu da se uvjerim jesu li i oni na to pristali sa razlogom,!
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

:D :D Dividenda legla.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

HANS wrote: 24 Nov 2020, 12:45 :D :D Dividenda legla.
Dobra vijest.To znaci da sam ja danas orocio svoj iznos dividende do okoncanja parnice,ili do dana isplate,uz kamatu od 12%.To sve na osnovu zakonske odredbe o ravnopravnosti svih dionicara.To sam i cekao,prve isplate.
Jer,kao sto sam ranije napisao,ne moze se nista ocekivati od ovakvog tuzilastva.Samo dobro argumentirane privatne tuzbe!
Izgleda da su sudije bolji dio naseg pravosudja.
Veceras na N1 TV slusam gospodina Memica i njegovog advokata Ferageta kako jasno i glasno
,kazu da su bivsa i sadasnja glavna tuziteljica tuzilastva Ķantona Sarajevo,zapravo kriminalci!
Naravno ja to ne mogu reci jer za to nemam dokaza.Ali sam im dostavio dokaze za skupinu oko Muje Selimovica i Edine Dizdar.I ako ne poduzmu nista,sigurno cu promjeniti svoje gledanje na njihov rad.
Moram ovdje istaci da sam imao priliku razgovarati sa obadvije tuziteljice.Gospodja Burzic mi je tada obecala da ce me pozvati oko jedne konkretne stvari o kojo oni vode istragu.I to je i ispunila.Po njenoj sugestiji razgovarao sam prije tri godine sa sadasnjom gla nom tuziteljicom Sabinom Sarajlijom. koja mi je tom prilikom kazala,pred jos tri tuzioca,da je pitanje dana kada ce podici optuznicu protiv direktora Fds EDINA MULAHASANOVICA,,zbog kupovine lanca trafika po Hercegovini .Da podsjetim:Direktor MULAHASANOVIC JE trafike koje su po narudjbi dotadasnjih vlasnika procjenjene na dva miliona km,platio pet puta skuplje,znaci 10 miliona.Naravno novcem dionicara Fds.
Tada postupajuci tuzilac Sabina Sarajlija do danas nije podigla tada obecanu optuznicu.
Ne znam da li ova dvojica sa pocetka ovog teksta,znaju nesto o tome!
I zbog toga je vazno istaci da je i takvo tuzilastvo,optuzilo direktora Uzunovica,za otudjenje nekoliko miliona km para Bosnalijeka!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Gosp. Slavuj,

Zakon se primjenjuje selektivno, isključivo prema narodnoj fukari.
investitor_ba
Posts: 119
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Bosnalijek

Post by investitor_ba »

Da li je pametno kupovati dionice Bosnalijeka sada?

Htio bi da udjem u ove vode sa nekim simbolicnim iznosima, a Bosnalijek se cini kao 'uredu kupovina', iako se taj osjecaj smanjio kako sam procitao nekoliko stranica ove teme... :D
Post Reply