Bosnalijek

slavuj

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

rukfaš wrote: 21 Jun 2022, 19:32 @slavuj
Molio bi vremešnog gospodina da u buduće preskoči komentare o troškovima sa leđa dioničara jer vi niti ste niti ćete ikad na bilo koji način doprinijeti bilo kakvom napretku ove kompanije ,navikli ste kao kojoti da lešinarite po forumu okrivljujući sve i svakoga ko nije tobož vaše pare i vaše ulaganje ispoštovao.Sve što mislite da je vaše vi lijepo uzmite sebi jer u globalu vi vlasnički niste ni zarez a kamo li neko ko treba da traži neke tobož vaše pare.Kome se ne sviđa lijepo na berzu i prodajte pa otvorite svoju kompaniju jer nije loše vidjeti stvari i sa druge tj. radničke strane
Vi to ocito ne mozete razumjeti i zbog toga necu s vama ni raspravljati.
Pokusajte samo primiti k znanju da je svako dionicarsko drustvo u vlasnistvu dionicara,malih i velikih.A ako to ne ide,onda se nastavite ponasati kako morate,kako Vam narede.
Ovako vremesan,kako me oslovljavate,dobro pamtim vrijeme kada su se tako ponasali uposlenici Fabrike duhana.I raspitajte se gdje su zavrsili.
Nadam se da cete vi biti bolje srece.
rukfaš

Post by rukfaš »

Ovo nije FDS sa 75% neobrazovan ih uposlenika koji su naprimani sa večernjom školom ,ovo je kompanija sa 65% VSS da ne nabrajamo ine specijalizacije i ISO standarde koje su prošli svi uposleni.Ovo je naš grunt i kad smo ga stvarali vi niste ni znali šta je biznis kao pojam a da ne govorim o dionicama ostalim glupostima koje nabrajati.Kad dobijete makar i jednu pravosnažnu presudu od strane tužilaštva možemo razgovarati dalje a to vaše nabrajanje ostavite za kafane.
slavuj

Post by slavuj »

Sada ste me bas prozvali,pa moram odgovoriti.
Ne znam kako stoji tuzilastvo ,ali ja sam medju onima koji su bas dobro prosli sa presudama u sporu sa Bosnalijekom.
Pitajte te vase VSS ,recimo Bogdana,pa ce Vam on to sigurno objasniti.
Ja ,koji sam kao zarez kako kazete,svojevremeno sam se usprotivio nekim odlukama skupstine Bosnalijeka i ,u skladu sa zakonom,sudskim putem naplatio svoje dionice ,sa kamatama ,po osam puta vecoj cijeni od trzisne u momentu isplate.Poprilican iznos!
Necu dalje.
rukfaš

Post by rukfaš »

Te privatne tužbe vezane za proceduru,uvredu,čast i pokoji obraz čitam svakodnevno u Avazu,ono što potenciram jeste nedokazane tvrdnje tužilaštva koje vi svesrdno tumačite kao gotovu stvar ,mada se smatrate legalistiom,i na osnovu toga špekulišete kao osnovom za svu aktivnost u i oko kompanije.Povucite "ručnu" i držite se fakta a ne rekla-kazala jer sve drugo je špekulativno.
panzer

Post by panzer »

Iza ove firme sa Malte ne stoji Uzunović? To su istražitelji pogriješili?
nane

Post by nane »

Evo da se javi vremesni gospodin ili ako hocete zarez kao vlasnik dionica bitna mi je cijena dionice i dividenda. A vi koji hocete da za bagatelu kupite dionice spletkareci na raznorazne nacine i nadajuci se da kad preuzmete firmu mozete nastaviti raditi ono sto su radili predhodnici kako bi obezbjedili lagodnu vecinu nisu ni i od investitora nego samo lesinari.
skrozo

Post by skrozo »

Zar neko misli da pekari i piljari mogu uspjesno voditi farmaceutsku proizvodnju?
Oni kada bi nedaj Boze ovladali Bosnalijekom to bi bio kraj firme, na stetu svih dionicara.
slavuj

Post by slavuj »

rukfaš wrote: 21 Jun 2022, 22:48 Te privatne tužbe vezane za proceduru,uvredu,čast i pokoji obraz čitam svakodnevno u Avazu,ono što potenciram jeste nedokazane tvrdnje tužilaštva koje vi svesrdno tumačite kao gotovu stvar ,mada se smatrate legalistiom,i na osnovu toga špekulišete kao osnovom za svu aktivnost u i oko kompanije.Povucite "ručnu" i držite se fakta a ne rekla-kazala jer sve drugo je špekulativno.
e
Nije se tu radilo o procedurama ,uvredama ili nesto slicno.Radilo se o organiziranom napadu na imovinu dionicara,zareza ili usklicnika svejedno.
Zakonodavac je jednostavno oostavio mogucnost dionicarima da se zastite u takvim situacijama.
A sto se fakata tice,ja uvijek nastojim drzati se cinjenica.
A o cinjenicama vezanim za hadenizaciju Bosnalijeka,opsirno sam tada,prije vise od deset godina,obavijestio Tuzilastvo.
Po ko zna koji put ovdje ponavljam da mi je postupajuci tuzilac tada nicim izazvan rekao da ce on podici optuznicu.Ali nije!
Kasnije sam saznao da mu je predmet jednostavno oduzet.
I tako je vas favorit ostao u uvjerenju da moze nastavitii.Tako mu je omoguceno da upravlja Bosnalijekom sa sam nesto vise od 20 procenata na nezakonit nacin stecenog valasnistva.
Neko ko mu je to tada omogucio,dobro ga je zavalio.
Mada sam i dalje skeptik,kada su tuzilastva u pitanju,ipak mi se cini da je situacija promjenjena.Mozda nesta i bude .
Od vecine ovdje,ni gore u Jukicevoj,niti u gradu,ne ocekujem da se tome raduje.Jer da smo u vecinj protiv kriminala,sigurno bi ga bilo puno manje.
Vjerovatno bi i ovi pokusaji da se ovlada Bosnalijekom,bili drugaciji.
Neki ucesnici u tome poznati su mi jos dok su bili uz Uzunovica.I mislim da su potpuno nepotrebni u transparentnim pokusajima da se preuzme Bosnalijek
I to je ,po meni,veci problem od kompetentnosti eventualnih novih vlasnika.Jer mislim da ne treba brkati vlasnistvo i upravljanje,vodjenje firme..
Zbog toga ce se mozda sve ovo i zakomplicirati.
rukfaš

Post by rukfaš »

Ja vas mogu razumjeti kao i to da vas godine tjeraju da puno pričate a malo šta konkretno ,da ne kažem potvrđeno, kažete ali ovo više gubi smisao jer eto svako malo neki je tužilac vama rekao ili ste vi kao nešto čuli,razgovarali,vidjeli itd. i sve tako u krug .Možda ste se vi ipak malo više uživili u taj fazone Don Kihota pa sve te vjetrenjače vam izgledaju isto ali opet mogu da razumijem i taj snažan poriv za poštenim i pravednim ali biznis nije pravda kao što ni zarada nije uvijek poštena stvar.Držite se "pravosnažnih "činjenica i sve će vam se razbistri a do tad uživajte u životu jer materijalno je svakako prolazna stvar.
Sitna buranija

Post by Sitna buranija »

Zbog ovakvih stavova je potrebno da Hrvići i ekipa što prije preuzmu upravljanje nad Bosnalijekom. Upravo radi nepostojanja pravde jedini način je da se klin klinom izbije. Pa ćete dobiti novog gazdu koji možda neće imati potrebu da "kupuje" sindikat i radnike.

Znači, lopovluk i kriminal su prihvatljivi i opravdani ukoliko i drugi imaju neke koristi od svega. Strašno. Zapravo, tačno nam je onako kakvi smo i kako smo zaslužili...
Post Reply