Bosnalijek

Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

slavuj wrote: 14 Feb 2023, 12:52
Kripto wrote: 14 Feb 2023, 12:24
slavuj wrote: 14 Feb 2023, 11:58 https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... usa-835351
Svemu je svjedočila respektabilna skupina akademske i poslovne elite!Neki su još gore.
A ovi što se ovih dana bore za vlast na svim nivoima najmanje nečinjenjem,učestvovali su u ovoj očitoj pljački.Posebno je znakovito da niko od takmaca u utrci za vlast drugima niti ne spominje ni ovu,kao ni druge očite pljačke.Oni u glavnom lome koplja oko toga ko je više potrošio vazelina u odnosima sa Dodikom i Čovićem.
Potencijalni kandidat za premijera pokroviteljski je izjavio da se nada da će njegov drug dokazati nevinost.A baš on je zaslužan što će mu drug i zemljak definitivno završiti iznad Vojkovića.
Jer da tadašnji premijer Nikšić nije strpljivo čekao da primi renomiranog investitora g.Hadena,da se samo pobrinuo da se na očito kriminalan način ne dokopaju dvadesetak procenata dionica,na osnovu kojih su provalili u Bosnalijek,sve bi sada bilo drugačije.
Ali sjenka sumnje još uvijek je tu.Isti tužioci ,pred kojima sam tada u dva navrata objašnjavao šta to sa dionicama rade Hrkać,Dizdar i trabanti,naravno u korist Uzunovića,i sada su tu.Istina,nema glavnog koji je tada kažu zaustavio istragu.
Ostaje nam da čekamo.I da gledamo kako političku , akademsku i poslovnu elitu ,sve to uopće ne zanima.Neće da razotkrivaju naćine na koje se može dospjeti dosta visoko.Čak i na obronke Igmana.

I pored zvanično presude suda u kojoj je potvrđena ispravnost privatizacije i svih ostalih dokapitalizacija gospodin kao tkz.legalista negira iste insinuirajući po ko zna koji put kroz svoje tripove neko svoje viđenje bez ijednog relevantnih dokaza osim rela-kazala te molim administratora da obrati malo pažnju jer nije u redu slušati samo jednu verziju bilo čega
Ne postoji nikakva presuda suda u kojoj je potvrdjena ispravnost privatizacije i svih ostalih dokapitalizacija...kako kažete.Postoji samo zakljućak neke Komisije ili agencije za reviziju privatizacije....A takve komisije i agencije plasirale su nas na treće mjesto po korumpiranosti u Evropi
Ja ni jednom rječju nisam spomenuo privatizaciju,jer Uzunović nije ušao u Bosnalijek na osnovu dionica iz privatizacije nego kupovinom dionica u vlasništvu IFC po fiksnoj cijeni od 14 km,uz dodatak u kešu.I nije to na osnovu nikakve rekla kazala nego na osnovu ponude meni te družine.O tome sam u dva navrata davao izjavu u Tužilaštvu.Ne vjerujem da ta kupovina dionica u korist Hadena,neće biti predmet eventualne optužnice Uzunoviću.Jer na osnovu tako kupljenih dionica i uz punu podršku tadašnjeg premijera,Uzunović je upravljao Bosnalijekom nekoliko godina prije privatizacije,odnosno prije nego je neko sa Malte kupio vladine dionice u Bosnalijeku.
Autor ovog apela administratoru to sigurno sve dobro zna,čini mi se!
Gospodine,
Uvažavam da imate svoj stav temeljen na "Vašem" svjedočenju neke od navedenih insinuacija ali to je i dalje rekla -kazala tj samo vaše viđenje situacije i samo zbog toga pokušavam apelirati da se takve stvari stave pod kontrolu jer nisu relevantne osim za vas a mogu druge dovesti u zabludu.Odluku koju sam naveo nije izdala nikakva komisija kako vi navoditi nego zvanična Agencija za privatizaciju BiH
panzer
Posts: 11866
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

agencija za reviziju privatizacije
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kripto fula loptu.
Namjerno.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

panzer wrote: 14 Feb 2023, 13:08 agencija za reviziju privatizacije
Hvala na ispravci
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

Sabur2 wrote: 14 Feb 2023, 14:48 Kripto fula loptu.
Namjerno.
Bez ikakve skrivene namjere,čist previd u brzini
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kripto wrote: 14 Feb 2023, 15:54
Sabur2 wrote: 14 Feb 2023, 14:48 Kripto fula loptu.
Namjerno.
Bez ikakve skrivene namjere,čist previd u brzini
Ne govorim o tome, već što Slavuj ne govori o privatizaciji.
A ti spominješ privatizaciju.
melon
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2022, 08:53

Re: Bosnalijek

Post by melon »

Koji podatak nije tacan u vezi rasta prihoda i dobiti Bosnalijeka od momenta kada je Uzunovic preuzeo da vodi Bosnalijek??
Prihodi iz Rusije cine preko 50 % prometa Bosnalijeka gdje on napravio posao i da nije njega Bosnalijek bi sada bio ispod ravne sarajevskih apoteka ili bi mozda rovarili kao sto rovare sarajevska pivara, mims, merkur, itd, u stecaju , ili sa dugovima prema poreznoj .
Licemjerno i nevjerodostojno je citirati novinu "o" (namjerno ne pisem puno ime novine jer je davno prestala da bude dostojna imena koje nazalost jos uvijek nosi). Niko normalan i bez licnog interesa ne bi ovaj biletin Selimovica citirao da nema licni interes ili upliv u uredjivacku politiku, opet naravno uz licni interes. Pa citirati Rizaha Softica je tragikomicno na sta je "o" novina (i nase drustvo) spalo. Za one koji ne znaju, covjek je placeni klaun za skusptine dionicara.....
Uzunovic mi je licno antipatican lik i samo je on kriv sto ga svaka shusha uzima u usta kad ne zna sam progovoriti. A to da zna voditi posao korisnije je za Bosnalijek nego da zna pricati i slikati se.
panzer
Posts: 11866
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Nikšić ima iskustva sa lijekovima.....
POSJETILI LIDERA SDP-A

Rustemović iz Agencije za lijekove BiH: Nikšića smo upoznali o našim problemima
Obećano nam je zajedničko uključivanje u poboljšanju organizacije, funkcionalnosti i prohodnost akata iz oblasti lijekova, rekao je Rustemović
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

BiznissBL
Posts: 23
Joined: 03 Jun 2022, 17:52

Re: Bosnalijek

Post by BiznissBL »

Ima li iko pregled do sad isplaćenih dividendi? Svakako dobra vijest za širenje na tržište Turske.
Post Reply