Bosnalijek

admin
Site Admin
Posts: 22
Joined: 11 Mar 2010, 19:38

Re: Bosnalijek

Post by admin »

Svaki dan se briše po nekoliko postova i ljudi opet pišu na isti način. Banovanje nema svrhe a šteta je zaključati jer kakvih-takvih korporativnih dešavanja i dalje ima.
Po svemu sudeći, direktnim učesnicima u slučaju bosnalijek je teško suzbiti emocije pa će se ovako nastaviti. Uz korigovanje i eliminaciju nepotrebnih izjava.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Što se mene tiče,nema u mojim istupima nikakve emocije.Radi se samo o vrlo racionalnoj borbi za zaštitu vlastite imovine.A ako se brani taj princip,onda je to borba za sve dioničare,ili ti investitore,kako se nazivaju ovi na forumu!dakle,dioničari bi trebali da se bore da ,u skladu sa zakonom imaju pristup svojoj imovini i da od iste imaju korist na jedan od zakonom predviđenih načina,kroz dividendu ili kapitalnu dobit prilikom prodaje.Ova kri minalna kupovina dionica BSNL,kao i sav dosadašnji kriminal pet ili šest proteklih godina ,to su onemogučavali.Ali je postojala nada da će se pojaviti neko ko će,kao dobar većinski vlasnik,nastojati da zaradi za sebe i za ostale dioničare.
Sada više te nade nema,bar ne na vidiku!Ovi,zbog kojih je kako kaže ovaj moj predhodnik,OHR zavrtao ruke destruktivnim političarima,definitivno to nisu!!!
Pa kako to ,majka mu stara,taj OHR ne zavrnu ruke nekome zbog onih maksuma u šatorima ispod njegovih prozora!
Zato što to nije tražio niko iz vijeće za inplementaciju mira..Oni tamo ovakve zatvaraju a od nas traže da ih objeručke prihvatimo!Naravno,i oni i Evropa.
Pa kako to da je ,recimo,pola bivšeg rukovodstva HDZ Hrvatske,u zatvoru,a njhova brača po ideologiji ovdje,bore se za 'hrvatsku,srpsku ili bošnjačku' stvar.
A što se tiče Bosnalijeka,tamo ni blizu nije ništa gotovo.Gotovo će biti tek onda kada se pojavi vlada koja će se brinuti o interesu države a ne o parcijalnim interesima pripadnika određenih interesnih skupina.A može biti gotovo i prije,ovisi kojom će brzinom ovi pelješiti firmu.
Pa molim vas nađite mi samo još jedan slučaj gdje se premijer skoro godinu dana trudi da nema svoje predstavnike u NO društva u kome je dvadeset postotni vlasnik!!
I prema informacijama iz njegovog partijskog okruženja,i on je u ovom slučaju samo vodonoša!Glavni su njegov D.Hadžić i njihov A.Sarajlić.
Ničija nije do zore dogorjela,kaže narod.Naravno,kad shvati da ga ljudi vode u propast.od onih naoružanih u krugu Bosnalijeka,do gore pomenutih i ostalih koji nisu mogli otrpiti zavrtanje ruku ili dobru ponudu!Ja lično više vjerujem u ovo drugo!
I baš zbog toga Bosnalijek neće izdržati.Previše je onih kojima treba dati obečano.
Uposlenike,dioničare,očekujem na sljedečoj skupštini.jer predugo su podržavali Arslanagića,valjda će im sada biti dovoljna i jedna godina da shvate da se radi i o njihovoj sudbini.
Za alimentiranje svih obaveza koje je Haden stvorio u ovom zauzimanju društva,neće se moći sve uzeti od dioničara,morat će posegnuti i u džepove uposlenika.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

slavuj:
I baš zbog toga Bosnalijek neće izdržati.Previše je onih kojima treba dati obečano

Molio bih da nam daš nešto konkretno a ne bapske priče ,kako je nešto nekom obećano Ineće izdržati,šta ???
I zamolio bih administratora da briše svaki post koji počinje sa nekim pričama bez pokrića jer mi koji imamo dionice stalo je do validni informacija a ne prepucavanja na forumu..i da ovaj forum postane što mu i jest funkcija a to je razmjena informacija i PROVJERENI PODATAKA
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Dakle, stekli su se uslovi da se zavrsava. Izbori su za 11 mjeseci. Stoga, mislim da bi najkasnije u narednih 3-4 mjeseca moralo da se zavrsi sa tenderima.
Moramo se zahvaliti Arslanagicima, premijerima od Brankovica do danas, Ćelamu, Blekiću... i svima koji su ucestvovali u rusenju trzista kapitala od osnivanja pa do danas, sto dionica nije sad 20-25-30 maraka nego je zakucana na max 11-13, pa kako ko uhvati.

Ne brinem se za Bosnalijek jer posla ce imati. Sindikat neka bude oprezan da se radnicka prava vremenom postepeno ne derogiraju, ali vjerujem da ce posla biti za sve koji zele raditi.
Ja cu biti sretan da iz ovoga izadjem ... konacno.
Vjerovatno sa odredjenim gubitkom, ali dobro sam i prosao kako mi je Arslanagic naumio. Sjetite se samo zadnjeg pokusaja pljacke, tj. konacnog udarca koji je trebao biti izveden da se dionica potpuno sahrani - osnivanje d.o.o. U Moskvi.

Kasnije su kao spin koristili pricu da Haden radi ono sto su oni htjeli uraditi. Naravno da ce tako reci, kad oni i ne znaju drugacije poslovati niti razmisljati. Njihovi mozgovi nisu u stanju pojmiti posten deal, jer onda zakljucuju da ako oni nisu nekog prevarili, onda mora biti da je taj prevario njih.

@mothy
nemam ja nikakve provjerene informacije, samo pokusavam izvuci zakljucke iz dostupnih podataka. Tako i u vezi tendera i preuzimanja.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Da li neko zna kada će biti plata isplaćena?
Čula sam da neće biti isplaćena ni za dva-tri mjeseca.
Vjerovatno Edhem i Mirza znaju više, bila bi im zahvalna ako bi nam svima dali odgovor.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Plata ce biti ove ili najkasnije slijedece godine zajedno sa otpremninama. Potvrdio mi je novi direktor finansija. Upravo se radi na novoj ekipi u finansijama i ostalim sluzbama. :-)
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Nista bolje nismo ni zasluzili.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

Dio radnika Bosnalijeka htio hljeba preko pogače pa ostade i bez hljeba i pogače. Nažalost kakvi smo samo nam dragi BOG može pomoći.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Jednom cu se sloziti i sa pravdom i radnikom bsnl. Nadam se da su bili iskreni i govorili u svoje ime.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Sa druge strane je jako bitna informacija ko ce biti direktor finansija. A mogu reci da sam jako zadovoljan sa izborom direktora i NO. Dolaze novi i mladi ljudi, sto je najvaznije neiskvareni i obrazovani, i to mi je drago.
Post Reply