Bosnalijek

admin
Site Admin
Posts: 22
Joined: 11 Mar 2010, 19:38

Re: Bosnalijek

Post by admin »

Otključano i ponovo molim da se ne uključuju radnici firme koji imaju namjeru pisati zajedljive doskočice na račun drugih osoba u firmi.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

Radnici Bosnalijeka sve više traže posao u drugim firmama što znači da su postali svjesni da ih hadenovci vode u provaliju, a nemaju samopoštovanja da se suprotstave i izbace okupatore koji im prijete na sve načine uz podršku naoružanih gorila. Nije ni čudo kada svojim očima vide sve ove tipove od Uzunovića preko Bogdana Jokovića do onog Berina Alagića, koji je maltene izbačen iz ranijih firmi a koji se revnosno "zado" upravljati Bosnalijekom i kada svojim ušima čuju sve njihove laži. Radnici Bosnalijeka prepuštaju svoju firmu njima da oni riješe pitanje svoje djece, ne kontaju da će njihovu djecu zadesiti ista sudbina, jer će možda baš djeca radnika Bosnalijeka morati nekad u budućnosti biti sluge djece ovih očeva čije se pitanje sada rješava u Bosnalijeku, njihovih budućih gospodara.
Čujem Edin Dizdar otišao u Sent Luis, može mu se hoće mu se, na radnike Borca, Standarda, Vranice .... i njihovu djecu ni ne pomišlja, šta ga briga ima on sada prečeg posla na projektu Bosnalijeka, a Bogme ima i svoju firmu Unioninvest izgradnja objekata.
Sabur2
Posts: 1844
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

A fino covjek zamolio.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

@sabur 2

šta su ovdje zajedljive doskočice na račun radnika Bosnalijeka? Otkad je istina zajedljiva doskočica, a ni spomenuti nisu radnici Bosnalijeka.
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ne koristi nam to svakako.

Bilo bi dobro da saznamo, da li je Handžić prihvatio otkaz i ko je nakon njega preuzeo funkciju ako je preuzeta?
Sabur2
Posts: 1844
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kad god nesto napisete, sjetite se da je ovo investicijski, a ne sindikalni forum, pa ponovo procitajte to sto ste napisali i razmislite da li ste ponudili informaciju od koje investitori mogu imati koristi. Ja vam svakome pojedinacno zelim sve najbolje, ali ipak je moj priritetni interes u mom novcaniku.
Da se razumijemo, moj stav o ranijoj upravi je kristalno jasan. Iz tog razloga sam rado docekao bilo kakvu novu upravu jer sam ubjedjen da bi sa onom ranijom svi mi dionicari odnijeli gace na stapu.
Takodjer mi je potpuno jasno da postoji otpor novoj upravi iz raznih razloga, a isto tako ljudi jos nisu dobili sansu da pokazu sta znaju i mogu u opstem interesu da urade.
Evo, sad ce sve da se raspetlja. Vjerujem da ce da se formira novi NO na paritetu prema procentu vlasnistva, s tim da sad vise vjerujem Hadenu nego drzavi jer su se izblamirali podrskom arslanagicevim kandidatima.
Ono sto se mora uraditi da bi bilo ikakve perspektive jeste potpuna eliminacija te hobotnice iz firme, a zatim istraga i prosekucija svih umjesanih. Nekima to ne odgovara, naravno.
Pomenuli ste odlazak radnika iz Bosnalijeka. Ne govorite koliko ih je otislo u zadnjih 5-6 godina Arsline vlasti i koji su to kljucni ljudi bili, te sta je Bosnalijek izgubio na taj nacin.
Dakle informacija koja bi bila korisna nama dionicarima i investitorima od vas uposlenika je da li su plate na vrijeme, ima li posla, primjetite li rasipanja novca, ima li tendera, ugovora. Hoce li se revitalizirati parenteralne otopine jer sam cuo da Rusija vapi za gentamicinom i lidokainom, itd.
Personalni odnosi svakako nisu za ovaj forum, jer zagusuju ono sto bi trebalo da se cuje.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Svaka napisana ti je na mjestu i dosta nam je prepucavanja na forumu,nađite si mjesto pa se negdje drugo obračunavajte..
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Bosnalijek

Post by Damirko »

@ sabur - potpisujem
one
Posts: 1644
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Maksimalno ćemo zaposliti naše proizvodne kapacitete

Ekskluzivnim pristupom ljekarnama jačamo komercijalnu poziciju


Stvaranje strateškog partnerstva između novog Bosnalijekovog distributera u Rusiji Imperia – Pharme i investicijske kompanije Haden SA iz Luksemburga, koji je Bosnalijekov najveći pojedinačni dioničar, donijet će velike promjene u poslovanju vodećeg proizvođača lijekova u BiH.

Povećanje prometa

Vršitelj dužnosti izvršnog direktora za marketing i prodaju Bosnalijeka Admir Kešo ističe kako će fokus nove strategije ovog proizvođača lijekova biti usmjeren k povećanju obujma prometa i poslovanja na najvećim i najvažnijim tržištima Bosnalijeka, a to su BiH i Rusija. Također, u planu je revitalizacija poslovanja na tržištima u ruskom susjedstvu, kao što su Ukrajina i Azerbajdžan te otvaranje novih tržišta, prvenstveno Kazahstan i Armenija.

-Strateško opredjeljenje nam je jačanje razvoja poslovanja, što je do sada objektivno bila najlošija oblast u aktivnostima Bosnalijeka. Uvest ćemo novi asortiman koji prati suvremene trendove i potrebe tržišta, pravodobno, bez običajnog zaostajanja za konkurencijom i po tržišno prihvatljivim cijenama generičke kuće. Cilj nam je omogućiti uvjete rada u kojima će naši zaposlenici, naročito rukovoditelji, imati proširen djelokrug ovlasti, ali isto tako i odgovornosti, ističe Kešo.

Preuzimanje najvećeg paketa vlasničkog dijela Bosnalijeka od investicijske kompanije Haden S.A. za Bosnalijek pruža snažan potencijal za iskorak na tržištu Ruske Federacije i cijele te regije koji bh. proizvođač mora iskoristiti u sljedećim godinama kako bi sustigao regionalne farmaceutske kuće. Promjene na ruskom tržištu, odnosno povezivanje Hadena i Imperia-Pharme i širenje mreže ljekarni ovog ruskog distributera, velika su šansa za Bosnalijek.

-Mislim da mnogi još nisu svjesni koliki značaj za Bosnalijek ima činjenica da je naš najveći pojedinačni dioničar Haden S.A. dio holdinga koji sa svojim lancima ljekarni predstavlja jednog od tri najveća maloprodajna distributera lijekova u Rusiji, s prometom više od 900 milijuna KM. Rejting koji ovaj holding daje Bosnalijeku u Rusiji je ogroman. Mogu već sada potvrditi da je status naših proizvoda u tim ljekarnama ekskluzivan. Ako tome dodamo da Imepria-Pharma, kao jedna od najbrže rastućih kompanija u Rusiji, svojim snažnim rastom i iskustvom može unaprijediti poziciju Bosnalijekana ovom za nas najvažnijem izvoznom tržištu, jasno je da se ova prilika mora prigrliti i maksimalno iskoristiti, kaže Kešo.

Širenje na rusko tržište

Pored komercijalne prodaje u ljekarnama, Bosnalijeku se otvaraju potencijali za pozicioniranje vlastitih proizvoda na esencijalnu listu Ruske Federacije, što može biti ogroman dobitak za ovu kompaniju, jer većina se prometa na svim farmaceutskim tržištima odvija upravo putem tzv. esencijalnih listi ili tenderskih nabava. U ovom slučaju je riječ o tolikim količinama lijekova koje će maksimalno zaposliti proizvodne kapacitete Bosnalijeka i osigurati optimizaciju troškova nabave i proizvodnje.

Zbog toga ne čudi što već sada, kako kaže Kešo, postoji snažan interes regionalnih farmaceutskih kompanija za pokretanje raznih vidova suradnje, kako bi za sebe uzele dio kolača s tog potentnog ruskog tržišta, u kojem Bosnalijek ima zavidnu poziciju i potencijal.
montypython
Posts: 3856
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

one wrote:Maksimalno ćemo zaposliti naše proizvodne kapacitete

Ekskluzivnim pristupom ljekarnama jačamo komercijalnu poziciju


Stvaranje strateškog partnerstva između novog Bosnalijekovog distributera u Rusiji Imperia – Pharme i investicijske kompanije Haden SA iz Luksemburga, koji je Bosnalijekov najveći pojedinačni dioničar, donijet će velike promjene u poslovanju vodećeg proizvođača lijekova u BiH.

Povećanje prometa

Vršitelj dužnosti izvršnog direktora za marketing i prodaju Bosnalijeka Admir Kešo ističe kako će fokus nove strategije ovog proizvođača lijekova biti usmjeren k povećanju obujma prometa i poslovanja na najvećim i najvažnijim tržištima Bosnalijeka, a to su BiH i Rusija. Također, u planu je revitalizacija poslovanja na tržištima u ruskom susjedstvu, kao što su Ukrajina i Azerbajdžan te otvaranje novih tržišta, prvenstveno Kazahstan i Armenija.

-Strateško opredjeljenje nam je jačanje razvoja poslovanja, što je do sada objektivno bila najlošija oblast u aktivnostima Bosnalijeka. Uvest ćemo novi asortiman koji prati suvremene trendove i potrebe tržišta, pravodobno, bez običajnog zaostajanja za konkurencijom i po tržišno prihvatljivim cijenama generičke kuće. Cilj nam je omogućiti uvjete rada u kojima će naši zaposlenici, naročito rukovoditelji, imati proširen djelokrug ovlasti, ali isto tako i odgovornosti, ističe Kešo.

Preuzimanje najvećeg paketa vlasničkog dijela Bosnalijeka od investicijske kompanije Haden S.A. za Bosnalijek pruža snažan potencijal za iskorak na tržištu Ruske Federacije i cijele te regije koji bh. proizvođač mora iskoristiti u sljedećim godinama kako bi sustigao regionalne farmaceutske kuće. Promjene na ruskom tržištu, odnosno povezivanje Hadena i Imperia-Pharme i širenje mreže ljekarni ovog ruskog distributera, velika su šansa za Bosnalijek.

-Mislim da mnogi još nisu svjesni koliki značaj za Bosnalijek ima činjenica da je naš najveći pojedinačni dioničar Haden S.A. dio holdinga koji sa svojim lancima ljekarni predstavlja jednog od tri najveća maloprodajna distributera lijekova u Rusiji, s prometom više od 900 milijuna KM. Rejting koji ovaj holding daje Bosnalijeku u Rusiji je ogroman. Mogu već sada potvrditi da je status naših proizvoda u tim ljekarnama ekskluzivan. Ako tome dodamo da Imepria-Pharma, kao jedna od najbrže rastućih kompanija u Rusiji, svojim snažnim rastom i iskustvom može unaprijediti poziciju Bosnalijekana ovom za nas najvažnijem izvoznom tržištu, jasno je da se ova prilika mora prigrliti i maksimalno iskoristiti, kaže Kešo.

Širenje na rusko tržište

Pored komercijalne prodaje u ljekarnama, Bosnalijeku se otvaraju potencijali za pozicioniranje vlastitih proizvoda na esencijalnu listu Ruske Federacije, što može biti ogroman dobitak za ovu kompaniju, jer većina se prometa na svim farmaceutskim tržištima odvija upravo putem tzv. esencijalnih listi ili tenderskih nabava. U ovom slučaju je riječ o tolikim količinama lijekova koje će maksimalno zaposliti proizvodne kapacitete Bosnalijeka i osigurati optimizaciju troškova nabave i proizvodnje.

Zbog toga ne čudi što već sada, kako kaže Kešo, postoji snažan interes regionalnih farmaceutskih kompanija za pokretanje raznih vidova suradnje, kako bi za sebe uzele dio kolača s tog potentnog ruskog tržišta, u kojem Bosnalijek ima zavidnu poziciju i potencijal.
Sve je to lijepo, ali velika je steta napravljena prilikom preuzimanja i onog zamrzavanja cijene na 14. Zasto se ja stalo na 29.9 % vlasnistva i sta se dalje namjerava. Ko se jednom opece i na hladno puse. Kao dionicara ne interesuje me vise ni koliki ce biti prihod ni koja ce trzista osvojiti (ako ce) sto bi me normalno interesovalo. Povjerenje je izgubljeno. Sad me interesuje samo:
A) kolika ce biti dobit i kako ce biti podijeljena tj kolika ce biti dividenda
B) rast cijene dionice
Svi ostali pokazatelji su mi samo suplja prica. Ne bude li cijena dionice min 20 u roku pola godine a dobit min 10 miliona u ovoj godini a min 15 u iducoj pri cemu se podrazumjeva da se u dividendu podijeli bar 3/4 dobiti smatra cu sve ovo sa Hadenom samo velikom obmanom i automatski cu znati da nisu nista bolji od Arsle. Vlada im ne bi trebala prodati svoj dio ni po 25, Neka ga kupuju na slobodnom trzistu a Vlada bi trebala drzati svog covjeka u nadz odboru i drzati ih na kratkoj uzici dok im se ne vide prave namjere.
Ne budu li tezili ka povecanju vlasnickog udjela, a najavljuju takav rast kompanije, svakom ko ista ima u glavi bice jasno da tu nesto nije u redu. Jedva cekam da potpuno preuzmu vlast i da nemaju opravdanja da im smetaju zaostale strukture iz stare uprave da vidim kako ce se ponasati a kako rekoh ja Imam samo jedan kriterij kojim cu ih procjenjivati, ono pod A i B.
Post Reply