Bosnalijek

radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Privatnost na forumu, vidim, zagarantovana(!?)
Mozda je to i razlog sto je na forumu aktivno par usera.
Sto li me to iznenadjuje uopste kad znam gdje zivim?!
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Pozdrav forumaši!
Nisam već nekoliko mjeseci bila na forumu, prema ovome što pišete nisam nešto važno ni propustila.
U BSNL ništa novo, dežure tj.derneci (poniženja) koja imamo od trenutka nasilnog ulaska, koja još traju i koji su nas do sada koštali 6 miliona maraka izvezene robe prema Imperiji (roba koju nikada nećemo naplatiti). Prema ovome što sam uočila ugroženim se smatraju zaposlenici koji su imali godinama više nego što im iko može dati, koje niko ne bi htio zaposliti da nisu u BSNL (zeleni2012 tj. veterinar iz prodaje, poslovođa iz proizvodnje koji posjeduje visok nivo sposobnosti za davanje izjava za medije i njima slični).
Sindikat (Edhem, Mirza, Dženir i ostala ekipa) su umorni od svakodnevnih ljubavnih tj.sindikalnih seansi u mračnoj sali razvoja. Ponestalo inspiracije za aktivnosti, izuzev ukoliko ih Custos (Berin) ponovo ne izmisli za dobrobit svih predstavnika Hadena (a ne nas radnika).

Razlog zbog čega sam se prijavila jeste da pozdravim Timku, lično je dugo poznajem. Čestitam na komentaru, prije svega stavu.
Do kraja Augusta nisam ni znala da je promijenjena vizija Bosnalijeka tj. samozvanih predstavnika Bosnalijeka. Za one koji neznaju, nova vizija ljudi koji su zaposjeli Bosnalijek, a koju je pisao Uzunović, glasi: „Morate shvatiti da su ulozi veliki i da smo izabrali težak put, ali sve sa ciljem da riješimo i pitanje naše djece i ne samo naše“. (Izvor: Slobodna Bosna 29.08.2013.godine).
Čestitam Zubi, kako on kaže „njegovim trebama“, Zini i svim ostalim „ekspertima“ što su odabrali put propasti.
Ne mogu da ne spomenem našeg dragog doktora nauka, lava, koji nas je sve obradovao sa doktorskom disertacijom toliko da mu želimo brz odlazak iz BSNL.
Pozivam zaposlenike, pogotovo one koji su dugo godina zaposlenici, koji su gradili Bosnalijek, da se ograde od ponašanja pojedinaca iz sindikata i ljudi koji nisu zaposleni u BSNL (a koji nas ruše).
Isto tako pozivam pajseraše da izađu iz kompanije te da prepuste legalnim predstavnicima da nas vode (upisani Handžić, Kebe, Abazović, Zubčević) kako bismo sačuvali naš Bosnalijek. Ukoliko pajseraši smatraju da treba da vode kompaniju neka kupe 50 i više %, svaki sud će ih odmah upisati.

Ovo je moje skromno mišljenje, dugo sam u BSNL, znam koje privilegije svi uživamo i zbog koga/čega to da kvarimo.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@cofadon
Dobro došla nazad u prvobitnom izdanju :D
Pričaš o nekim procentima, a kad je već tako, predloži svom "babi" Arslanagiću (termin "babo" je kao svojevremno u krajini za Fikreta Abdića, neodoljivo podsjećate u cjelini na te izdajnike) da kupi još 49,7% dionica Bosnalijeka, pa onda možda bude imao pravo za svoje ponašanje i imenovanje zeta za direktora, a sina retarda za izvršnog direktora. On ima te pare sigurno, samo još da ih opere i riješili ste problem.
To što 15-20 radnika dežura svaku noć jeste s ciljem zaštite kompanije od Arslanagićevih plaćenika i domaćih izdajnika kao što si ti.
p.s. kad već prozivaš pošten svijet predstavi se ovdje, ne da te tuže, već da znaju kakva ih "moralna gromada" i neradnik proziva
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Cofadon

Post by Pravda »

Sve se slažem sa Vama samo jedno niste u pravu a to je da se neće naplatiti ovaj "izvoz" od 6 miliona KM. To će se apsolutno i budite uvjereni sigurno naplatiti. Postoje mehanizmi i procedure za naplatu tih sredstava. Podsjećanja radi lice koje je potpisalo ugovor o "prodaji" je lice koje nema ni formalno pravni radni odnos u kompaniji. Proces će trajati malo duže ali budite uvjereni da će sve doći na naplatu. Možda to sada izgleda utopistički ali stvari se dešavaju i idu naprijed nezaustavljivo. Dani "pajser uprave" su odbrojani. Po njihovim planovima sve se trebalo završiti u periodu 01.07. do 05.07.2013. a danas je 01. oktobar 2013 dakle pametan može dosta zaključiti. U toku ovog tjedna biće raspisan natječaj za izbor pet(5) članova komisije za vrijednosne papire te će ista nastaviti sa radom po zakonu i propisanim procedurama. U međuvremenu istraga o događajima u i oko BSNL nezaustavljivo napreduje. Bićemo svjedoci rezzultata veoma brzo.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Vozeci se jucer kroz neopisivu gužvu u Sarajevu, primjetio sam na reklamama da je Bosnalijek generalni sponzor MESS festivala u Mostaru. Evo i na Internetu:
http://codeanddesigners.com/mess/#!sponzori/

Bosnalijek se nedvojbeno nalazi u problemima oko uprave, koji su rezultirali i financijskim problemima.
Kako to da onda može i ima vremena biti generalni sponzor nekog festivala . . .
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@pravda
Slažemo se u jednom nema šanse da Bosnalijek bude oštećen kada je bilo kakav izvoz u pitanju i da razjasnimo da je tu informaciju o tome da Imperia neće platiti plasirala grupa "dušebrižnika" Arslanagićevih pulena nebili diskreditovali sve i svakoga. Znači i vi ste tobe došli ;) Imperia je, ako hoćete da gledate svojim očima, ogromna kompanija i ovo što smo mi izveli oni potroše na topli obrok...Smješno za očekivati da će kompanija tog renomea biti nekome dužnik, al to na vaš obraz...

Pitanje KVP je jasno kao dan, hvala Bogu krenulo je naprijed i jedva čekamo bilo kakvu Komisiju samo da radi, jer se zna ko će biti upisan, samo što vas lažu, a vi vjerujete u bajke ;) I još nešto, tačno je da se bira svih 5 članova, ali od tih 5 po zakonu o KVP 2 člana će biti imena iz starog saziva, mora biti tako jer je to u zakonu definisano da bi postojao KONTINUITET (vama strana riječ). To znači da će 2 od 3 sadašnja člana biti među tih 5, što dalje znači da su samo 3 nova člana. Ovo pišem jer znam da vam smeta, jer je sve jasno kao dan sve :D

To što mislite da su nekome dani odbrojani, slažem se... Vidjet ćete svašta nešto... Ali šta god da se desi GRUNT niko ne mjenja niti može promjeniti, Haden se udružio sada sa Imperia jom, sada tek će svima vama biti puno toga jasnije, ali i glasnije...

I još nešto... Vrlo brzo, suprotno vašim očekivanjima, KUKOLJ iz Bosnalijeka će početi da se izbacuje, i to naglavačke vjerujte mi ;)
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

što bi ovi arslini dečki i curke rekli pozdrav forumaši evo i mene nakon sto godina!:D
potpuno razumijem sve ove koji su za arslu,pa njima je jasno kao dan da teško mogu biti prelivode i da teško mogu preci na drugu stranu kad za to dodje vrijeme!ljudi se bore i neka se bore,vjeruju u cuda i u arslu pa neka vjeruju imaju pravo.
činjenice govore da je arsla zajedno naravno sa fikom koji je potpisnik svih finansijskih dokumenata zglajzao toliko da mi neki dan covjek iz tuzlastva u drustvu dva prijatelja iz vlade i to bliski trhulju kaze da im nema spasa,da ih cekaju dugogodisnje robije na kojima će cak i sda trenirati strogocu...to je cinjenica,a sad da se ljudi brane da ohrabruju svoje igrace u firmi to je normalno...samo malo sabura,biće to sve ok...
Koliko cujem u firmi stvari koliko-toliko ferceraju,samo je važno preživiti pa recimo jos par sedmica i kad se komisija za vrijednosne papire rijesi,ma kako se rijesila,to je to...ovo što je zeleni..2012 napisao za stare članove komisije za vrijednosne papire je tačno,lako je pronaći zakon pa provjeriti...a samo neka krene,pa ljudi valja nama svima živiti u bosni,bar ja tako razmisljam...arsla i arslići će zbrisati,imaju para imaju američke papire...a sta će onda pijuni koji ostanu u bosnalijeku?pa valjda i o tome razmišljaju...
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

@zeleni.2012
Vidim ja zeleni da ste Vi veoma nervozni i prilično neodmjereni u Vašim izjavama što apsolutno mogu razumjeti ali nešto drugo je jako vidljivo i upečatljivo iz ovog Vašeg pisanja a to je da favorizujete stare članove KVP što je vrlo indikativno i veoma interesantno. Postavljam pitanje zašto? Odgovor je veoma jednostavan jer ti instrumentalizovani članovi komisije (bivši) uradili su nešto što je u normalnom pravnom poredku apsolutno neprihvatljivo a nadležni organi su odlučili da je i protivzakonito. (Odluka nadležnih sudskih organa). Razlog što sigurno nećete uspjeti u Vašoj namjeri leži i u ovoj Vašoj monstruoznoj rečenici o izbacivanju „NAGLAVAČKE“ uposlenika kompanije koji eto znaju i da razmišljaju svojom glavom pa ne žele da budu nečiji poslušnici u rušenju firme u kojoj časno i pošteno zarađuju svoj kruh. Zeleni nema izbacivanja „NAGLAVAČKE“ nikoga niti smije biti ma na čijoj strani i čije interese branili ali sigurno će biti zakonske odgovornosti za nosioce i lica koja su počinila kriminalna djela. To je jednostavno tako i drugačije bolan „NEMERE“. Drugarski savjet uhvati se bolan posla pusti politiku nisi ti za toga.
slavuj
Posts: 1938
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Oslobođenje se baš raspisalo o Komisiji za vrijednosne papire.Naravno,mora se pri tome pomenuti i Bosnalijek,premijer i Čelam.Sve ukupno dvije stranice!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@pravda
Eto ja sam nervozan, a vi ste rahat..Potpisujem :D

Da ja tebi dam jedan savjet i to obrazložim. Ti bi se,kao i svi Arslanagićevi dupelisci trebali hvatati MOTIKE. Zašto? O KVP je suvišno pričati, vi bi "zbog šnicle zaklali vola" ako me razumiješ, ali od toga izgleda neće biti ništa. Samo da se zna da će stara KVP početi raditi vrlo brzo, pa tek onda, nekad poslije naravno, biće izabrana nova jer to ne ide tako lako. Trebaju se političari dogovoriti oko 3 nova imena, a mi svi znamo da je to sporo do bola... Ali će stara ponavljam nastaviti sa radom LEGITIMNO i to vas boli, ali i treba da vas boli. Priča o kriminalu...HALO??????? Sinonim za kriminal je EDIN I AMAR ASRLSANGIĆ RAME UZ RAME SA ŠEFIKOM HANDŽIĆEM. Dalje se ne isplati ići u diskusiju, jer su vam očito ili isprali mozak ili ste duboko u igri sa njima.

Sve ostalo je utopija...
Post Reply