Bosnalijek

asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Cuj krivicne prijave jer ljudi rade svoj posao, proizvode i prodaju lijekove. Da nije zalosno bilo bi smijesno....
Jadno tuzilastvo sa tolikim brojem krivicnih prijava, valja sve gluposti procitati. Ne znam koja im je ova krivicna prijava da su podnijeli.
Prvo novac kojim su placene dionice je iz nelegalnih fondova. Onda je skupljen na jednoj svadbi. Sad je to novac od Imperia Pharme pa im vracaju u lijekovima.
Sutra kada ljudi plate robe, bice da su mislili da se tako placa dug ali sada misle ... Po meni je ovo posao vrijedan pohvale na racun novog menadzmenta, svaka cast nadam se da ce BSNL izaci iz ove krize jaci na zadovoljstvo radnika i dionicara
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Volio bih da dijelim Vaš optimizam, ali...
Znam da postoje tendencije da se, ukoliko bi lijekovi bili isporučeni Imperia pharmi i isti i bili plaćeni, sredstva direktno uplate na hadenov a ne bosnalijekov račun, što nisam siguran da je baš najbolje rješenje za bosnalijek, posebno uzme li se u obzir matrica koja je do sada primjenjivana u drugim privatiziranim firmama u bih.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Ma nemojte molim Vas biti naivni i nasjedati na takve price. Takva situacija bi cak i u rusiji bila kriminalno djelo. Imeperia pharm sigurno nije firma ,, od juce,, da bi sebi takvo sto dozvolila, niti su igraci ukljuceni u cijelu ovu pricu djeca. Prica kao ova iz SB mi je vise prica za djecu. Postoji milion drugih nacina da se novac iz firme ,iznese,, ako je vec to zelja i tendencija.
panzer
Posts: 11925
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Neko je ranije negirao da je sa Imperiom potpisan veliki ugovor o isporuci lijekova. Sad je valjda jasno da je to stvarnost. A neko će negirati da će Imperia pokupiti sav kajmak koji je bosnalijek trebao imati ove godine sa drugačijom prodajnom politikom odnosno nakon što su shvatili da bosnalijek puno više zarađuju preko većeg broja malih distributera neko kada ide samo preko Proteka ili u ovom slučaju Imperie.
Uglavnom, potpuno nepovoljan ugovor.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Meni je velika stvar sklopiti ovakav ugovor i to ino trzistu. Da li je ne povoljan ili stetan to ne znam jer ne poznajem uopce trziste ljekova. Odgovor na to pitanje bi nam trebao dati neko iz komercijale bsnl ili neko ko poznaje trziste ljekova. Mozda Vi panzer imate informacije iz prve ruke?
panzer
Posts: 11925
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Taj veliki ugovor od 40 miliona KM je čitava godišnja prodaja u rusiji. Ugovor sa Protekom je raskinut jer nije davao prave rezultate a ljudi koji su radili u toj firmi su sada u Imperiji. Hadenovo odnosno ulaganje tih ljudi iz Imperije je sada u blatu i tih 40 miliona KM je negdje u zraku jer nisu preuzeli bosnalijek ni nakon godinu dana pa je logično da će negdje tražiti da se namire.
To znači da je sada cilj izvući pare i sumnjam da je rusima stalo da sada korist dijele sa svima.
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

Smješno je pričati da je Ipharma kupla BSNL !!! da je to Ipharma radila ne bi stala na mrvicu pred tender !!!
ovo su cito poslovno-Prijateljske veze....

a o bosni imam jako "veliko" misljenje i sve kaze ova recenica

!Kako smo i najavili, Bosnalijek na čelu sa (i)legalnim Nadzornim odbor i vršiocem dužnosti direktora Nedimom Uzunovićem koji zastupaju interese investicionog fonda Haden SA iz Lihtenštajna!
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

zaboravio sam jos dodati

Da niti ijedan tuzilac ( sud) koji je iole dostojan sebe i svog posla Neće prihvatiti ovu tužbu

Jer ugovor se nigdje ( još) nije pokazao kao štetnim po firmu ili njene vlasnike !!
I dovoljno je da se ispostuje 1 aneks iz ugovora i sve pada na sudu ....
da je upitanju "otplata" ( tog nepostojeceg) duga nebi se stavljala realna cijena vec bi se davao ogroman popust i rabat tako da Ipharma vrati novac kroz zaradjeno .... pa i budali je sve jasno
panzer
Posts: 11925
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ima li kakve šanse da se taj anex ugovora poveća i izbistri da vidimo koji su proizvodi u pitanju i koje su jedinične cijene.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Wanni wrote:zaboravio sam jos dodati

Da niti ijedan tuzilac ( sud) koji je iole dostojan sebe i svog posla Neće prihvatiti ovu tužbu

Jer ugovor se nigdje ( još) nije pokazao kao štetnim po firmu ili njene vlasnike !!
I dovoljno je da se ispostuje 1 aneks iz ugovora i sve pada na sudu ....
da je upitanju "otplata" ( tog nepostojeceg) duga nebi se stavljala realna cijena vec bi se davao ogroman popust i rabat tako da Ipharma vrati novac kroz zaradjeno .... pa i budali je sve jasno
Da, i mene zanima kako je utvrđeno da su cijene realne. Valjalo bi to uporediti npr sa cijenama iz prethodnih godina za isto tržište, ali i druga. Nisam iz te branše, nemam na osnovu čega porediti ali neko sa foruma je sigurno upućeniji. Naravno ako se uopšte dođe do tih podataka, jer slutim da će ih kriti kao zmija noge.
Post Reply