Bosnalijek

pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Svi su ovdje za nekog zbog odredjenog interesa i nemojte to vezat za osobe, ja nisam za edu i kompaniju ali sam protiv Hadenovog nacina ulazka.

Sve znam sta je radio edo i kompanija i gledajuci trenutnu situaciju od dva zla biram manje a to je preostala edina kompanija.
Znam da je moj izbor kratkorocan jer zijo,hrkac i veza moraju skorije ili dovest nekog pajdasa ili trazit strateskog partnera.

Danas su predate prituze onim "postenjacinama" kod vjecne vatre i za nadat se da mrdnu prstom za sto primaju dobre plate.
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

jel se ovo sprema,neka oluja,ili ce gigant da skroz padne?
panzer
Posts: 11945
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

http://www.indikator.ba/ekonomija/37104 ... orni-odbor

Nakon ove skupštine, morat će se ići na neki dogovor. Jer kako kažu i ovdje će biti kvoruma. Osim ako predstavnika libije ne upucaju od aerodroma do bosnalijeka.
Kažu da su ga prošli puta odnosno prije nekoliko sedmica hadenovci tražili po cijelom Sarajevu.
Tako da će, kako odbrana pošte reče, biti dva NO. Koji će odabrati komisija za VP?

Ili će odabrati najbolje rješenje pa da imaju zajednički NO. Navodno Hadenu su nuđena dva mjesta od kojih je jedno mjesto predsjednika NO ali oni traže tri i tu je bila nesuglasica.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Smijurija neviđena...ustvari korigiram se ..da nije žalosno bilo bi odista smiješno ...garantiram da se ovakvo što nije desilo niti u jednom emitentu u BiH u zadnjih 20 god...gdje i čemu ovo vodi ? ...
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Bosnalijek

Post by Pravda »

Četiri hrabre dame spašavaju Bosnalijek, radna mjesta uposlenika. Haden je prošlost.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Zašto uvijek Bosnalijek sa usvajanjem godišnjih izvještaja ima uvijek i odluku o preknjižavanju dijela dobiti?! Pravnik sam po struci, a ne računovođa ili revizor . . .

Samo logičkim razmišljanjem mi ispada da svake godine zacrtaju neke planove sa dobiti i opet svake godine nešto prekrajaju što su sami sebi prije zacrtali, nije im se nametnulo.
Pretpostavljam da je i to neki način da se obilaze zakonske obveze o raspoređivanju dobiti!
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Opet prema mom skromnom mišljenju, najbrže rješenje bi bilo da sad na sljedećoj skupštini učestvuju i predstavnici Hadena iako je njihova skupština već održana i smatraju je legalnom.
Oni su vlasnici značajnog dijela Bosnalijeka, pa iako smatraju da sljedeća skupština nije legalna, neka se dođu pobrinuti za svoje vlasništvo i eventualno spriječe donošenje štetnih odluka i na sljedećoj skupštini.
Natezanje samo oko toga čija se pika skupština neće ništa donijeti i neće se tako brzo završiti.
Kriza u Bosnalijeku se može riješiti samo na skupštini gdje bude preko 90% dionica, sve ostalo je po meni produžavanje trenutnog stanja.

Ako se ovako nastavi, možemo i mi mali dioničari početi organizirati vlastite skupštine, pa ponovljene sve dok ispoštujemo kvorum, pa ćemo donositi tako neke odluke i imenovati svoj nadzorni odbor . . . pa se na kraju potući šakama na kapiji i vilama i toljagama preuzimati Bosnalijek . . .
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: Bosnalijek

Post by graditelj »

leon wrote: Ako se ovako nastavi, možemo i mi mali dioničari početi organizirati vlastite skupštine, pa ponovljene sve dok ispoštujemo kvorum, pa ćemo donositi tako neke odluke i imenovati svoj nadzorni odbor . . . pa se na kraju potući šakama na kapiji i vilama i toljagama preuzimati Bosnalijek . . .
I meni je ovo odma naumpalo :mrgreen:
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

E sada je vrijeme da Haden pokaže svog potencijalnog partnera.
Ne vjerujem da im se isplati čekati eventualni sudski rasplet ove rašomonijade.A osim toga nisam baš siguran da bi sudski epilog bio u njihovu korist.Treba jednostavno društvo preuzeti kako je Bog ostavio,dakle na burzi.
Oni koji imaju novce a i oni koji imaju dionice,znaju šta im je činiti.
Samo što nije počelo.!!
Sabur2
Posts: 1849
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pravda wrote:Četiri hrabre dame spašavaju Bosnalijek, radna mjesta uposlenika. Haden je prošlost.
Mislim da je Haden, tj vlasnici Hadena, budućnost Bosnalijeka, ali o tom po tom.
Siguran sam da ce sad ici direktnije, tj kupovati. Ali ne vjerujem da ce to biti bas nekontrolisano. Njihov problem je sto bez kupovine Vladinog paketa nemaju nista. A Vlada ne prodaje.
Da je Vlada u funkciji, vec bi cijela ova prica bila zavrsena sa postignutom cijenom iznad 22 KM. Firma bi poslovala i ni jedan se radnik ne bi imao razloga brinuti.
U ovoj situaciji sad, Haden ima mrtav kapital, Vlada ima mrtav kapital, dionicari imaju gubitke, a jedino je Arslanagicu dobro. Zasto je u ovoj situaciji cijena od 22 dobra, trebalo je pitati Arslanagica dok je svlacio na 8, i dok je ispumpavao 2 miliona mjesecno u dzepove zlocinacke grupe, tako da sad postoji poprilicna rupa.
Dakle svima je u interesu da se ovo pokrene sa ovog mjesta, osim onih koji su sa Arslanagicem u talu. Praticemo razvoj, a svaka ce se zvjerka pokazati na kraju.
Moguce da ovo i ne ispadne tako lose po trenutne dionicare, ali nije bas reklama za ulaganje na nasoj berzi. Ljudi se sad ozbiljno pitaju jel im dovoljno 51% da postave svog direktora ili u ovoj zemlji ima i neka druga matematika. Ocigledno firma moze imati onoliko nadzornih odbora i uprava koliko puta moze da se iskombinuje po 30% prisutnih na jednom mjestu.
Post Reply