Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Halile cengicu ti opet iznosis notorne neistine!ministar Trhulje je jedini koji ima ovlastenja da predlozi kandidate vladi i da zahtjeva od premijera sjednicu na kojoj bi se vlada izjasnjavala o tim predlozenim kandidatima.to je MORAO uraditi TRHULJ,a ne premijer.Trhulj to nije uradio,posto se seuzite sa istim ljudima pitaj ga zasto nije ispunio svoju zakonsku obavezu.
Da je on predlozio to zbanicno i trazio od premijera sjednicu,a ovaj to odbio onda bi premijer snosio odgovornost.uozbilji se halile cengicu
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Sve je upravo ovako kako kaže ovaj crveni.Bio čovjek kod ED na kafi pa mu on sve objasnio.Uredba o radu Vlade FBiH više
ne vrijedi.Pa čovječe,ja sam htio baš ove kandidate i nisam dozvolio ministruTrhulju da predloži neke druge koje bi premijer sigurno prihvatio.Ako ti je lakše,onda vjeruj u to!
Ali nemoj se puno sikirati.Vidiš kako se ovi iz Hadena ne sikiraju,ED kaže damu je drago da ipak postoji i drugi prijedlozi,a t i zapeo.Da.ja sam bio presudan da se prikupi ovih više od 5% i to je moje pravo,to je moj stav,a ne tuđi.I ja sam s onim skim hoću,što je također moje pravo i moj interes.I to ću braniti do kraja ,ali nikako i nikada lažima i podmetanjima!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Nevjetovatne su ove druzbe iz interesa kada na istoj strani, sada i zvanicno, imamo Edina i Amara Arslanagica, Bojana Kebea, Melihu Begovic, Halila Cengica (naravno i njegovu mini druzinu) uz velikodusno pokroviteljstvo Erdala Trhulja koji se potrudio da na pravi nacin bude Pokrovitelj.

Zamislite samo ovo, kada u jednom danu jednog dionicara Bosnalijeka prvo nazove Meliha Begovic pa je covjek otkaci, pa ga nazove Halil Cengic po nagovoru Melihe pa ga opet covjek otkaci, a onda kao slag na tortu tog istog covjeka nazove Edin Arslanagic kojeg opet covjek otkaci. Do kojih granica idu spomenuti to je za nepovjerovati. Salva lazi koje idu iz njihovih usta je nevjerovatna i naracno "cinjenica" da su oni spasioci Bosnalijeka, zamislite spasioci.

Dalje, imamo situaciju kada Trhuljevi ljudi zovu dionicare, pazite sad ovo, a predstavljaju se u "ime Vlade F BiH". To se Ministar poistovjetio sa Vladom? Pa nije takav bio ni kada su imali parlamentarnu vecinu, nevjerovatno.

Sve navedeno samo u ime "zastite Bosnalijeka i radika"? Kakvi samo primjeri Bosanaca i Hercegovaca kako moja kolegica Cofadon pise, nezamislivo.

MISLITE STVARNO DA SMO MI OVCE? JELI TAKO LOSE MISLJENJE IMA TRHULJ O RADNICIMA BOSNALIJEKA? NEKA, NEKA!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Sve je upravo ovako kako kaže ovaj crveni.Bio čovjek kod ED na kafi pa mu on sve objasnio.Uredba o radu Vlade FBiH više
ne vrijedi.Pa čovječe,ja sam htio baš ove kandidate i nisam dozvolio ministruTrhulju da predloži neke druge koje bi premijer sigurno prihvatio.Ako ti je lakše,onda vjeruj u to!
Ali nemoj se puno sikirati.Vidiš kako se ovi iz Hadena ne sikiraju,ED kaže damu je drago da ipak postoji i drugi prijedlozi,a t i zapeo.Da.ja sam bio presudan da se prikupi ovih više od 5% i to je moje pravo,to je moj stav,a ne tuđi.I ja sam s onim skim hoću,što je također moje pravo i moj interes.I to ću braniti do kraja ,ali nikako i nikada lažima i podmetanjima!
Znaci UStanovili smo da si sa arslanagicima i melihom potpisao dogovor, ali nikako da nam izneses ime ili imenima kandidata koje si podrzao a svi te fino pitamo.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@Cofadon
Kolegice nisi mi nesto komentarisala izbor za predsjednika sindikata? Hoces li nam ti reci koliko je radnika stalo u naseg Edhema? Ili da ja kazem?!

Posto znam da ne govoris istinu ja cu da kazem! Edhem Mulaosmanovic dobio je podrsku 75 posto radnika!
Tvoje podvale nisu prosle, pa sada Zlatko moze da place mada ne razumijem kako to da je ikada pomislio da kao Melihin poslusnik ili da kazem Melihina marioneta moze dobiti znacajniji broj glasova.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Cofadon wrote:svaka čast g-dine Čengiću, kamo sreće da imamo više takvih Bosanaca i Hercegovaca...lično bih vas voljela upoznati.
Molila bih g-dina Custosa tj.Berina (kao i ostale „stručnjake“) da Vam ukažu malo poštovanja, možda čak i da se ne uključuju u raspravu, imaju sada puno posla oko organizacije skupštine.
Prošli mjesec je direktor Polić najavio sindikalistima isplatu plate do 08.maja, i ista je isplaćena 07.maja. U prethodnim godinama platu smo dobivali najkasnije do 15-tog u mjesecu. Ukoliko se desi kašnjenje ubuduće, ja ću (isto tako predlažem radnicima Bosnalijeka) pitati Amelu, Šačira, Muhameda kada će biti isplaćena tj.naše punomoćnike „od povjerenja“.
Cofadon, ti opet po starom.
Reci cu ti da sa sam SVEu1: i berin i keše i ekrem i nedim i dizdar a Bogme i arslanagic i meliha i polic i trivun i trhulj i niksic i cengic i skrozo i edhem i mirza i kebe i dalje da ne nabrajam. Shvati ovo kao poruku da se ja informisem sa vise strana prije nego sto formiram misljenje a ti i dalje slusaj seficu i primaj redovnu platu koju su ti povecali nedavno neki od navedenih. Zato me ne zacudjuje tvoja nevoljkost da se bilo sta promjeni a nadam se da ce se mnogo sta promijeniti, pocevsi od nerada koji vlada bosnalijekom jer primjetim da visis na forumu u vrijeme radnog vremena.

Odgovori mi na sljedece pitanje:
Custos wrote:Vi sve izgledate znate i poznajete osim kao sto rekoste arslanagica. Na trenutak zaboravimo ko su arslanagici i sta su oni radili bosnalijeku jer je izvjesno da ce biti proslost, mozete li mi reci nesto vise o gdji. mirjani lasic i gdji. elviri radeljas koji pretenduju da budu kandidati bosnalijeka za clanove NO? Ja sam nesto saznao ali ne bi iznosio dok se jos ne informisem pa vas pitam.
I na ovo:
Custos wrote:
Cofadon wrote:Ja i dalje vjerujem u ministra Trhulja, u funkcionisanje zakonitosti države, a ne u nekog Rusa-Luksemburca kojeg ne poznajem...
Samo malo da se vratimo unazad, je li to onaj isti ministar trhulj kojeg ste nasamarili prosle godine i ista ona drzava koju varate godinama i od koje kradete? Ja vam dobronamjerno savjetujem da se potrudite da upoznate rusa-luksemburca jer on je tu da ostane svejedno koje ime i prezime sjedilo u vladi ili ministarstvu a vi se uzdate u covjeka koji nema ni viziju ni strategiju za bosnalijek a meni se cini ni legitimitet da sjedi u svojoj stolici jer vec odavno nema podrsku parlamenta i svaki dan moze da leti sa svog mjesta. U koja ce te vjerovati kada ne bude g. trhulja ili kad haden bude imao 50%? 60%? A 70%?
montypython
Posts: 3869
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Kad bi Haden imao 70% (dionica, ne glasova) vjerovao bih da ima i nesto para. Bio bi tada mnogo legitimniji "upravljac" nego sad sa ovih pateticnih 29 koma nesto %. Samo se nadam da ce tu razliku od 40% steci od vlastitih para a ne "s vremenom" tj ispumpavanjem samog Bosnalijeka. Ali, da sad ima novca vec bi imao bi taj postotak i uvelike radio na razvoju firme a ne bi se natezao po skupstinama. Pretpostavljam drugovi radnici da cete upravo vi (i ne znajuci to) zajedno sa malim dionicarima isfinansirati tu razliku koja im nedostaje. Mislim tu na obicne zaposlenike, ne na ove "kooperativne", njima ce gazde dobaciti koju kost, doduse oglodanu (vidjeli smo da su stedljivi) ali mozda bude na njoj i nesto mesa.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: Bosnalijek

Post by graditelj »

Iako ovu temu odavno čitam isključivo uz kokice, jer me podsjeća samo na kafanska naklapanja, čini mi se da smo mi koji samo žele da svoje dionice prodaju po "realnoj cijeni od 22 KM" obrali bostan.
Onaj ko vidi način da se ovo dobro završi za ovu dionicu volio bi da nam kaže koji je to scenario. Meni imena ljudi koji se spominju na ovoj temi i razvoj događaja u posljednje vrijeme ne ulijevaju ama baš nikakvu nadu, ako vidite spas u uspostavljanju ravnoteže između ovdje ponuđene dvije opcije ja vam se divim. Ja to vidim kao što reče Vučić između čekića i nakovnja.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Ipak nije u pitanju kandidat vec kandidati za NO a imena su:

1. Elvira Radeljaš,
2. Ajda Šebić,
3. Mirza Alispahić

Gledati od 15:15 http://www.federalna.ba/

Kako vidim iz priloga potpisnici su meliha begovic, abdul umid salaka, ljiljana kamberovic a pretpostavljam da su tu i edin arslanagic, amar arslanagić, bojan kebe, da dalje ne nabrajam. Nema potrebe da komentarisem jer sve samo govori o planu arslanagica i trhulja.
panzer
Posts: 11945
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Najgore je kad počnu "po ulici hvatati ljude za NO" a ovo tako izgleda. Kako neko predhodno reče, sva ova imena ne ulijevaju nikakvu nadu. Žalosno ali eto, kada se ne reaguje na vrijeme i kada resorno ministarstvo godinama šalje klimoglavca na skupštine onda se desi ovo ovako.
Post Reply