Bosnalijek

pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Gospodjice cofadon odnosno gospodjice Meliha Begovic, za ovo sto ste uradili danas se ide u zatvor. Natjerali ste nekolicinu radnika iz svog sektora(sektor opstih usluga), zatim pravni i informaticki sektor da vam se potpisu na prazan papir pod izgovorom da trazite potpise za prijedlog za nadzorni odbor.

Vecina radnika je u neznanju vama potpisala a vi ce te na taj potpis samo prekopirat preambulu davanja punomoci, manji broj radnika je znao sta radi ali nije smio da ne potpise.

Ja znam da je tesko odreci se plate od 8000 KM ali ste odsvirali svoje, placanje 18 000KM karti za SAD, postavljam sebi pitanje sta to bosnalijek tamo prodaje ili pak po spaniji sta bosnalijek prodaje, vjerovatno cofadone na nou campu i bernabeu jer je neko navijac fudbalskog kluba.

Danas je Meliha preuzela jedan dio punomoci g. Kese koji je sa Hadenom a nekada dobio otkaz samo zato sto nije dao edi punomoc, pozivam dizdara i nedima da odstrane doticnu iz kompanije do skupstine, pitajte radnike sta im je ista dala na potpis i trazite udaljavanje do skupstine jer ista na sve nacine pokusava spasiti svojih 8000KM legalnih mjesecno a koliko kos pored toga.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Da zaboravio sam i g. Fiko ucestvuje u istim radnjama, radnicima koji nisu pristali je zaprijeceno da ukoliko ostanu oni direktori da ce doziviti sudbinu ekrema, kese itd.

Kako kaze meliha vi potpisujete prijedlog za nadzorni odbor a nigdje na papiru imena No vec unosimo svoje i broj dionica i JMBG itd.

G. Cengica bih pitao da li je ok isplata 18 000 KM jednom direktoru nakon smrtnog slucaja u porodici( i to nizem direktoru ne izvrsnom), zar smrt nije ista za sve...

Ne govorim ovo da vas okrenem hadenu nego da vas pitam sta je alternativa? Gdje su ti ulagaci? Vlada kad bi upravljala poslije prve pol. kampanje bosnalijek bi propao. Edo i njegovi ljudi su toliko ispumpavali novca da se time mogao vracar kredit da su htjeli preuzet bosnalijek ali ne sto ce poslije krasti sami od sebe...
fx78
Posts: 35
Joined: 27 Apr 2010, 18:31

Re: Bosnalijek

Post by fx78 »

:?: šta se dešava kandidatima za NO? jesu objavili listu za 25-ti?
montypython
Posts: 3848
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ovo se pretvara u Velikog brata ili Farmu. Prljavi ves se prepire na veliko a kosturi ispadaju iz ormara masovno. Upoznacemo ovdje uskoro i cistacice u Bosnalijeku i njihovu viziju razvojne politike. Pavaroti slabo sam nesto shvatio, ti pozivas Dizdara i Nedima da odstrane nekoga iz firme do skupstine. Bojim se da ne poznajem nikoga od gospode i ne znam koja su im ovlastenja za odstranjenje bilo koga. Ocito mnogi misle da im je Bsnl cacevina ali bez dionica, od proslih vladara do ovih koji dolaze. Pitas gdje su drugi ulagaci? Pa da Niksic trazi i nadje one sto bi kupili za po 30 po dionici, ne bi ovi sad mogli kupiti po 13, logicno kaj ne. Dao bih punomoc bilo kome u koga bih imao povjerenje da nije u talu ni sa prvima ni sa drugima jer je ocito da je najbolja opcija ona treca- da niko od njih ne prevlada. Steta sto nije uspjelo uvezivanje "nesvrstanih" malih dionicara, slanjem punomoci postom kako je to radila Vlada prosli put, mogli smo i sa malim postotkom bagri zagorcati zivot.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Mogu dizdar i uzunovic urgirat sa svim optuzbama uposlenika kod policije da se meliha odstrani iz kompanije do skupstine jer vrsi mobing,ucjene,prijetnje,prevare itd...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Prosle godine (na ljeto) vecina clanova foruma je bila uz vladu kontra Arslanagica, jer je vlada okrenula ledja Arslanagicu. Medjutim bilo je tijesno na skupstini i Arslanagić je pobijedio.

Ovih dana vidim vecina je kontra vlade, promijenili dresove.

Ovdje se ne zna ni ko pije ni ko plaća.

A bit ce napeto 25.05. Haden ima 30%, vlada i Libija 28%.

Mali dionicari (ukljucujuci i nas ovdje) će odluciti. Prosta vecina, sto je i najpravednije.

Kako su nam braca Rusi uzeli naftni sektor, na velika vrata usli u bankarstvo, sad bi i lijekove (ako su uopce Rusi).

Ne znam da li poznajete ruski kapitalizam. Vjerujte bolje je da ga ne upoznamo - previse je sirov.

Zna li iko stav Niksica?
fx78
Posts: 35
Joined: 27 Apr 2010, 18:31

Re: Bosnalijek

Post by fx78 »

šta se dešava? zar nije haden kandidovao petero? panzer?
montypython
Posts: 3848
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ja nisam promijenio dres, ja navijam za dobro firme, i tada i sada. Prije godinu dvije bio sam izricito protiv Arslanagica (i sad sam) i cak slao punomoc Vladi dok sam im naivno vjerovao da zele promjenu nabolje. Cak sam im odavde sugerisao da nadju nekoga ko ce za njih kupiti dionice da zbirno mogu prevladati na skupstini. Tad sam mislio da su samo nesposobni, ali bar da zele zastititi drzavni kapital. I ocito su nasli nekoga. Ali koga? Kad je pocela ona blokada cijena na 14 polako mi je postalo jasno koga su nasli. Istu sortu (usput pitanje za Pavarotija: hoce li Nedim i Edin urgirati kod policije i za to i hoce li insistirati da se brokerskoj kuci/kucama (i pojedincima) koja je ucestvovala u manipulacijama zabrani rad a sve temeljito istrazi). Licno, ne znam ni Arslanagica, ni Uzunovica ni Dizdara, ko god bi doveo firmu u dobit iznad 15 miliona meni je dobar. Posto ne vjerujem supljoj prici nego ocima i usima razumu, vidjenom i uradjenom mislim da nabrojani to ne mogu.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Postovani monypyton

Ista situacija, oduvijek sam protiv arslanagica i sepe, ali sam i protiv upravljanja vlade kompanijom jer to nigdje kod nas izaslo na dobro.
U ovoj trenutnoj situaciji najbolja opcija je da upravlja kompanijom onaj ko je posjeduje u obimu u kojem je posjeduje.
Haden 2 clana, vlada 2, i ostali 1.

Prioritet je da niko u ovoj konstalaciji vlasnistva nema kontrolu u NO pa tako ni u UO sa stanovista dionicara.

Pitanje za mene je bilo vezano za preuzimanje...ako cemo iskreno govoriti ovakvu situaciju na nasem trzistu VP i ovakvim regulacijama svako bi uradio isto, iskoristio vlasnistvo VP od strane ZIF-ova i medjunarodnog fonda a pored toga oni nisu uzeli gotovo nista dionica...snizavanje cijene rade jer im to omogucava trziste...formirali su nekoliko skrbnickih racuna i operisu sa malom kolicinom dionica te tako upravljaju cijenom ALI NE BITNO I KOLICINOM.

Slaba potraznja na trzistu, nelikvidnost, lose informacije su karakteristike trzista i pokusajte kupiti vise dionica po 11.12 KM necete moci jer je to fiktivna kolicina.

U konacnici ukoliko mali dionicari vjeruju u dionice bsnl nece ih prodavat pa tako nece prodavat dionice po ovim vrijednostima, pa tako nece imati vlasnistvo na skrbnickim racunima i cekat ce se tender...prvi tender cijena prosjecna izmedju 11 i 15 i on pada, drugi tender sigurno visa cijena.

Sve ovo pod uslovom povjerenja malih dionicara u dionice, ne prodaja dionica bsnl od strane drzave koje nece ni biti do narednih izbora...do tada bitna stavka je prisustvo nezavisnih(nekorumpiranih) clanova NO koji ce spasiti ispumpavanje novca od bilo koga.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

fx78 wrote:šta se dešava? zar nije haden kandidovao petero? panzer?
i mene interesuje ova situacija. Za 25.05. Haden je kandidovao 5 članova NO.

E sad, kakva je procedura da se izaberu i drugi clanovi osim ovih koje je Haden predlozio, jer nema sanse da ce svi proci ako se pojave i ostali veliki dionicari? Da li se mora ranije najaviti kandidatura ili moze i na dan skupstine da se kandiduju odredjeni članovi NO???????

Panzer? ti si neutralan, nemas dionice, shala mala:)
Post Reply