Bosnalijek

panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Onako...

Možda je i bilo uštimavanja rezultata, možda su i namjerno otpisali 15 miliona KM.

Ali solidno za tu neku dividendu.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

U izvještaju 0 pozitivne kursne razlike, a troškovi ostalih angažovanih fizičkih lica, uključujući članove odbora 10 mil.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... eka-853866

Svi rokovi su prošli davno.A za to izgleda neće niko odgovarati.Kao u ostalom što niko ne odgovara nizašto ovdje kod nas.Čovjek danas kaže ponudit će nekome sporazum o razdruživanju,mirnim putem.Čudi me da se i ova družina oko Uzunovića nije toga sjetila.A na istom su poslu.I jedni i drugi bi da unište ovu zemlju,mirnim putem.
kao ovaj iz Laktaša,i ovaj rušitelj iz Konjica ,od početka ima šaroliko okruženje.Kao Dodik,i Uzunović ima oko sebe tzv privrednike,pripadnike akademske zajednice,javne ličnosti....
Kažem tzv privrednike,jer nikada mi nije bilo jasno kakvi su to privrednici,ako ih ne zanima ni sudbina njihovih ulaganja u ovo društvo.
Za ovoliko godina,još od vremena Arslanagića,nisam čuo niakakav interes od tih preobučenih skojevaca za vlastite pare.Očito im nije trebalo puno truda da ih zarade.
A gledali su kako se ekipiraju ovi što ih još uvijek pljačkaju.Ponekad pomislim da ih na neki način obeštečuju.
Čitava kolona krenula za Miloradom,peta kolona.vidjet ćemo da li su se tamo smjestili ovi iz pravosudja.
A cilj je isti,srušiti zemlju.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

Poštovani gospodine
Apsolutno promašena tema kao i smisao ovakvog pisanja po ovoj temi.Opet bi vas zamolio da eventualne nepravilnosti ili činjenično dokazane radnje koje idu na štetu Vas ili dioničara prijavite legalnim kanalima jer vašu frustraciju svakako mnogi na ovom forumu nisu željni čitati .
Maroon
Posts: 28
Joined: 16 Sep 2021, 09:25

Re: Bosnalijek

Post by Maroon »

Forum je mjesto za rasprave pa ne bi bilo loše da se svi ponašamo shodno tome, a ne da čitamo "uhodilačke" postove prema određenim forumašima, bez ikakve argumentacije. Nema potrebe za tim, neka svako piše svoja saznanja i neka se vode rasprave, a ne lični ratovi.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

Maroon wrote: 25 Apr 2023, 14:42 Forum je mjesto za rasprave pa ne bi bilo loše da se svi ponašamo shodno tome, a ne da čitamo "uhodilačke" postove prema određenim forumašima, bez ikakve argumentacije. Nema potrebe za tim, neka svako piše svoja saznanja i neka se vode rasprave, a ne lični ratovi.
Slažem se samo u djelu da koji potencira araspravu ali je ipak potrebno postaviti konkretnu temu,razlog,navod itd ali raspravljati o nečijem uopšteno i jednosmjerno određenom mišljenju je ipak jako privatan stav i ne donosi ništa dobro ovom forumu svakako.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kroz vrijeme se pokazalo da je poštovani forumaš uvijek bio na dobrom tragu i da njegova pisanja nisu bez osnove.
Stoga je dobro da ga zdravlje i zivci i dalje sluze i da sa nama dijeli svoje misli.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Kripto wrote: 25 Apr 2023, 13:50 Poštovani gospodine
Apsolutno promašena tema kao i smisao ovakvog pisanja po ovoj temi.Opet bi vas zamolio da eventualne nepravilnosti ili činjenično dokazane radnje koje idu na štetu Vas ili dioničara prijavite legalnim kanalima jer vašu frustraciju svakako mnogi na ovom forumu nisu željni čitati .
Prvo da odgovorim na ovu sugestiju da nepravilnosti ili činjenićno dokazane radnje ,treba prijaviti legalnim kanalima.
E to sam ja počeo još prije 15 godina.tada sam tužio Bosnalijek jer su odbili da otkupe moje dionice kao psljedicu moga izjašnjenja protiv emisije dionica,u skladu sa zakonom.Trebali su mi tada te dionice platiti 33,55km,oni su to odbili,ja tužio i sud ,nakon skoro 10 godina u drugom stepenu nakon njihove žalbe,donio pramočnu presudu u moju korist.Dionice su mi tada plačene oko 70 km,naravno sa kamatama.Uz to još i sudske troškove.
Cijena dionica na SASE tada je bila 8-10 km,tako da sam za hiljadu naplačenih dionica mogao kupiti sedam hiljada novih..Znaći,nemam nikakvih razloga za frustracije.Dionice nisam prodao ni po cijeni od preko 32 km.Čekam veću cijenu.
U ostalom Kripto sve ovo zna napamet.
A što se tiče mog stava o pljačkašima,rušiteljima države,samo sam htio reći da su oni za mene svi isti.Nimalo mi nije lakše kada znam da me krade neko iz Konjica ,a ne iz recimo Laktaša.SVi su oni u pet deka,pa šetali Ferhadijom ili Gospdskom ulicom.I jedni drugima pomažu.
A kad govorim o kradjama koristim samo podatke koje je Tužilaštvo javno obznanilo.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

Poštovani gospodine
Drago mi je zbog Vas da ste uspjeli isposlovati legalnim putem svoja prava po vlasništvu dionica i to treba biti urnek za sve druge koji su oštećeni bilo čijom ili kakvom radnjom koja ugrožava njihova vlasnička prava.Ovaj drugi dio Vašeg izlaganja mogu i razumjeti kao čin nekoga ko je nezadovoljan opštom situacijom kako u sudstvu tako i u društvu ali bez obzira na sve postoji paralela koja bi trebala da bude bazirana na interesu za poslovanje firme neovisno od pravnih procesa koji se vode.Sve dok su ta pravca različita tj dok firma pokazuje i dokazuje napredak u svim segmentima, ostvarujući rezultate koji daju profit dioničarima ,sudski pravac ostavljam sa strane do presude koja će svakako imati implikacije na sve ostalo
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Je li ovo sad znači da bi se mogla očekivati bolja dividenda.
Post Reply