Bosnalijek

carrot
Posts: 105
Joined: 12 Feb 2022, 10:58

Re: Bosnalijek

Post by carrot »

esas wrote: 28 Nov 2022, 13:27 Je li iko dobio dividendu ko je slao podatke po prvi put?
Poslao sam sredinom oktobra i još ništa nije leglo.
U istoj sam situaciji, prije nekoliko sedmica sam zvao da provjerim i rekli su da je sve u redu i da malo sačekam…
esas
Posts: 32
Joined: 26 Dec 2020, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by esas »

carrot wrote: 28 Nov 2022, 15:13
esas wrote: 28 Nov 2022, 13:27 Je li iko dobio dividendu ko je slao podatke po prvi put?
Poslao sam sredinom oktobra i još ništa nije leglo.
U istoj sam situaciji, prije nekoliko sedmica sam zvao da provjerim i rekli su da je sve u redu i da malo sačekam…
Hvala puno
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Uvijek se ponadam da će mujići biti pohapšeni ali Sipa ide samo kod ovih poznanika.
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su u sklopu operativne akcije "Trik", na području Sarajeva započeli pretrese stambenih objekata i pokretnih stvari na dvije lokacije.

Navedene aktivnosti provode se zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena krivična djela "Organizovani kriminal", "Zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja" i "Pranje novca" propisana Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine.

Pretresi se vrše po nalogu Suda Bosne i Hercegovine i pod nadzorom Tužilaštva Bosne i Hercegovine i u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Akcija "Trik", kako saznajemo nastavak je ranijih aktivnosti, povezanih s kompanijom "Bosnalijek", zbog čega je prošle godine bio hapšen i direktor ove firme Nedim Uzunović.

Sazanjemo da su na meti Tužilaštva fizičke osobe i njihova imovina.

Kako je ranije saopćeno iz Tužilaštva BiH, osobe se terete za krivična djela organiziranog kriminala, pranja novca, zlouporabe položaja i financijskog kriminala u okviru koje je evidentirana nezakonita imovinska korist u višemilionskom iznosu. A
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Jel ovo opet prekrseno primirje.
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pa uzmu se pare od dividende i krene se opet u rat.

Je li ovaj V.T jednom hapšen:
Kako Klix.ba nezvanično saznaje, uhapšena je osoba inicijala V.T.
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

A nije... Jahić je hapšen. Kakav si profesor ako nećeš biti uz krininalce.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Osoba koja dobro poznaje sve aktere dugogodisnje trakavice Bosnalijek,kaze da se vjerovatno radi o Vedadu Tuzovicu.On je sa Uzunovicem od prapocetka.
Kaze jos da su se u Klixu dvoumili. dali da stave prave injcijale ili uobicajene N.N.
Onda su se sjetili da bi to moglo upucivati na nekadasnjeg i buduceg premijera,pa eto belaja.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

on je clan nadzornog odbora ispred uzunovica, sad izgleda na taj nacin ovi novi zele obezbjediti vecinu u nadzornom da preuzmu vlast
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

izgleda da je primirje zavrseno ide se opet u rat
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

U vrijeme hadenizacije,kada je Vlada na čelu sa tadašnjim i na žalost budućim premijerom N.N.,čvrsto stala iza velikog partnera,na konstataciju da se borimo protiv cijelog SDP,jedan SDA zvaničnik je bez imalo razmišljanja dodao.:I pola SDA.
Oni se lako slože,kada namirišu plijen.
Uzunović nakon današnjeg dogovora oko podjele vlasti,očekuje vjetar u ledja od svog jarana iz djetinjstva.ali ja mislim da od toga nema ništa.Čini se da su tužilaštva počela da se petljaju u svoj posao.danas su upali i na bajramsku sofru kod možebitne profesorice.
A juće su priveli onog što je Uzunovicu donosio čist veš ,kako bi se mogao presvući u Bosnaljeku.Do stana nije smio jer je postojala vjerovatnost da mu neće dati ponovo da udje u krug .
Neko će se ipak morat sageti da podigne safun u hamamu,bez obzira što ne zna ko mu je iza ledja.
Na kraju će neko morati prihvatiti onu hercegovačku maximu:Ako ne može drugačije,onda pošteno.
A dotle,treba očuvati fabriku.
Post Reply