Bosnalijek

slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Odavno ne citam Oslodjenje.I odmah problem.
Ovaj 19.09,kao datum ponovljjene skupstine javljen mi je iz prve ruke.I pogresno.
Ponovljena skupstina je zakazana za 06.10..
Dobro je bar to sto se dvije sigurno suprostavljene skupstine nece odrzati u isti dan.Drago mi je sto Bogdan moze prisustvovati na obadvije.Da su istog dana tesko bi to bilo izvesti!
Vrtite nam Arslu i Hasana.!
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ovim putem se ponovno obraćamo javnosti te podsjećamo da je odlukom Nadzornog odbora Bosnalijeka, zakazana redovna Skupština Društva na dan 19.09.2022.godine u prostorijama sjedišta Društva, Jukićeva 53, Sarajevo, sa početkom u 11 sati.

Pozivamo sve dioničare da se odazovu i prisustvuju Skupštini bilo direktno, bilo putem svojih opunomoćenika, a sve sa ciljem uspješnog održavanja Skupštine.

Obavještavamo dioničare i javnost da su isključivo mjerodavne i ispravne informacije i saopštenja objavljena od strane Društva, te da se Društvo u potpunosti ograđuje od svih drugih obavještenja koje su se u posljednje vrijeme pojavila u sredstvima informisanja, u vezi sa mjestom i vremenom održavanja Skupštine.
Hoće li se i ovi iz restorana priključiti skupštini. Ili će ih elimisati portir čak i ako se pokušaju pridružiti.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Dioničar sa više od 10% ukupnog broja dionica sa pravom glasa AS HOLDING d.o.o. objavljuje dana 10.09.2022. Obavještenje o sazivanju ponovljene redovne skupštine dioničara društva Bosnalijek d.d. Sarajevo

Skupština se saziva za 06.10.2022. godina sa početkom u 12:00,u prostorijama SwissOtel Sarajevo SCC, Vrbanja br.1, sala Basel.
Ejs, ima se para za Swiss.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Ima se para za Swiss, a nema se para za plate radnicima u Solani, Klasu itd.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

panzer wrote: 12 Sep 2022, 10:14
Dioničar sa više od 10% ukupnog broja dionica sa pravom glasa AS HOLDING d.o.o. objavljuje dana 10.09.2022. Obavještenje o sazivanju ponovljene redovne skupštine dioničara društva Bosnalijek d.d. Sarajevo

Skupština se saziva za 06.10.2022. godina sa početkom u 12:00,u prostorijama SwissOtel Sarajevo SCC, Vrbanja br.1, sala Basel.
Ejs, ima se para za Swiss.
Ima neka odredba u Zakonu o privrednim društvima da u slučaju ako se skupština ne održava u sjedištu društva, da se moraju svim dioničarima pozivi dostaviti poštom na adresu, a da je u suprotnom nelegalna ta skupština.
brzi
Posts: 2494
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Zanimljivo kako AS ima interes da se isplati dividenda u firmi u kojoj nema većinsko vlasništvo a tamo gdje je većinski ne pada mu na pamet da se isplaćuje dividenda.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

rukfaš wrote: 12 Sep 2022, 17:42
brzi wrote: 12 Sep 2022, 11:24 Zanimljivo kako AS ima interes da se isplati dividenda u firmi u kojoj nema većinsko vlasništvo a tamo gdje je većinski ne pada mu na pamet da se isplaćuje dividenda.
Pa tako ti i ona ptičurina gleda samo svoj interes pod plaštom jednakosti a ispod stola ko mu ponudi više njihov je igrač
Od ovog covjeka sam odavno navikao da vrijedja ljude,sto svakako steti ugledu foruma,ali sad je vec pretjerao,vrijedja ptice.
Za njega je cak i slavuj pticurina.
Ali nista to ne iznenadjuje.Ja licno sam godinama na skupstinama Bosnalijeka ,sjedio sam u centru nekog praznog kruga.Prisutni nisu imali kurazi da sjednu nni nekoliko redova blizu.
Cak i na ovoj jedinoj izbornoj skupstini,predstavnik drugog po redu diinicara,za cije sam kandidate i sam glasao,nastojao je da se ne sretne ni pogledom saamnom,jer previse je prisutnih svjedoka iz kruga kojeg sam davno naznaacio kao pljackase Zatvorenih investicijskih fondova.
Znam da ovaj sto vrijedja nema pristup takvim skupstinama,jednostavno nalogodavci ga taamo ne pripustaju.A i sta bi on tamo trazio sa pricom o gerijatriji.
Za utjehu neka mu bude:NI pod kakvim uslovima necu nikada podrzati njegove .Njima sam ko zna koliko puta to dokazao,i oni to znaju.No ne znaci da cu bezrezervno podrzati ni ovu novu grupaciju.Ne valjaju im savjetnuci i organizatori.Sve je to sa nivoa ovog sto vrijedja.Rusi nivo rasprave na forumu.
Sve kao u doba Arslanagica,kada sam na putu do mjesta za sjedenje morao preskakati preko nogu mladog Arslanagica,koji je slavodobitno pokazivao svoju moc u BSNL.A sad moze doci samo ako ga izruce.Ovaj sto prackom puca po pticamo,morao bi i to znati,ako ista zna.Ili treba reagirati administrator.
A ja i dalje cekam ko ce vise da ponudi.Naravno na bezi za dionice.Cini se da je blizu to vrijeme.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Eto neće više.

Nego, zar nisu planirane te skupštine u isto vrijeme. Sad vidjeh da je ova hotelska 06.10.
acer_5101
Posts: 8
Joined: 14 Sep 2017, 16:14

Re: Bosnalijek

Post by acer_5101 »

Sa kojeg tel. broja zovu dioničare? Imao sam par poziva sa sakrivenog broja, pa kontam da nisu oni?
Post Reply