Bosnalijek

Elkombar
Posts: 123
Joined: 21 Feb 2020, 21:18

Re: Bosnalijek

Post by Elkombar »

Za pola godine u Rusiju smo izvezli robe u vrijednosti od 24 miliona KM, u poredjenju sa 107 miliona za cijelu proslu god.
Najveći udarac je dozivjela farmaceutska industrija koja je ove god. u Rusiju imala izvoz vrijedan svega 14 mil KM, za razliku od lanjskih 81 mil. KM.

A za pola god smo iz Rusije uvezli robe u vrijednosti od 229 mil KM.Poredjenja radi, za cijelu proslu god uvoz je bio 227 mil KM. Razlog je povecana cijena energenata. (Biznisinfo na osnovu podataka vanjskotrgovinske komore BiH)

Moze se reci da 10 000 sankcija Rusiji koja ima svoju naftu, plin, ugalj, zlato, rude, sume, vode, psenicu... i kineze, indijce, irance...bas djeluju, rusi se okrenuli sebi i boli ih briga za inflaciju na Zapadu.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Izgubili su rusko tržište.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Nakon ovog teksta se AS netreba truditi da preuzme Bosnalijek.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

rukfaš wrote: 24 Jul 2022, 11:52 Fakat je da pojma nemate ni o biznisu niti o obradi statistike tj korištenju zvaničnih podataka Vtk-e ,nebuloze !!!!
Biznismen sta ima, a o biznisu dovoljno znam da ne dam dionice za 31 KM.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Prije neki dan NEKO SPRETAN prodade oko 4000 dionica FDS po 206 km.Da se podsjetimo,to su iste one dionice koje je nas vrli premijer,iz realnog sektora
,prodao nekom sretnom po 83,5 km.NEKO SPRETAN,u daljnjem tekstu N.S,svoje dionice je prodao po 2.47 puta vecoj cijeni od cijene po kojoj je premijer rasprodao porodicno srebro .
Ako taj N.S. ima jos recimo oko 3%dionica Bosnalijeka,koje evo neda nikom ni po 31 km,odnosno po duplo visoj cijeni od one po kojoj je vec spominjani Novalic prodao 1,5 miliona dionica BSNL u vlasnistvu Vlade,pod hitno treba tog Novalica maknuti sa pozicije sa koje moze bilo sta rasprodavati.
I svakako mjesto njega treba postaviti ovog N.S.On ocito dobro zna uz koga treba biti i koga nazvati prije nego se odlucis za prodajul
I vjerovatno zna gdje je Malta.
Elem,stari dobri Pavle Vujisic bi na sve rekao:"...a ti se Muzafere kupaj!"
novi
Posts: 153
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Bosnalijek

Post by novi »

Dobro si to Ptico pjevice sabro ali isto tako dobro znas da je Premijer uzeo tal u visini razlike i odnio ga kuci, gdje ga treba traziti u slucaju sudskog raspleta, a za sta si ti opet vrlo dobro informisan. Sjecam se kako smo krenuli u ovu privatizaciju i Ti i ja sa kupovinom certifikata po 2 % što se eto smatra legalnim činom. Što se nisi ispraznio na Bosnaljeku po 80 im'o si priliku, promašio pa ti sad drugi kriv. Šuplja je ta, daj nešto novo hoćemo'l uzimat aluminij po 50 ili od svih zaboravljeno Sarajevo osiguranje ili imaš boljih ideja aline želiš nikom reći, ono sitno sopstvenički (citat: ''čije je maslo za ramazana nek baci kamen prvi'')
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Svasta si ti ovdje pobrko.Nisam ja mogao izaci iz BSNL na 80 jer sam tada imao malo toga.BSNL sam poceo ozbiljnije kupovati kad je pao na 40 km.I na kraju sam sve to prodao drustvu po sudskojmpresudi,nakon sto je Arslanagic poklonio zaposlenima skoro 5 % kapitala kroz diinuce za zaposlene.Sa kamatama tada su mi platili dionice po oko 70 km.Dakle,ja sam na BSNL PROSAO DOBRO.U medjuvremenu sam kupovao po onoj cjeni oko 10 k ne znam hicu li to prodati po ovoj sadasnjoj cijeni.Osim toga,diinice nisu samo za trgovanje nego i za ulaganje,investiranje.U svijetu,na uredjenim trzistima ljudi ulazu u dionjce i na duzi rok.
A sto se tice pitanja ko mi je kriv,Novalic sigyrno jest.I to ne samo meni,nego i Federaciji u cjelini i svim dionicarima koji su prodali dionice po cijeni po kojoj je on,kako je tada lupetao po medijima,ufatio FDS u slobodnim padu.
Mali je broj onih kojimsu ,poput ovog N.S odbili da prodaju Novalicevim jaranima.Svim ostalim je debelo duzan.Dovoljno da ne bi trebao vise prodavatu nj tudji paradaiz na pijaci.
I slazem se s tobim da to nije rezjltat samo njegovog neznanja,nego i jasne namjere.A i dalje je premijer.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Svasta si ti ovdje pobrko.Nisam ja mogao izaci iz BSNL na 80 jer sam tada imao malo toga.BSNL sam poceo ozbiljnije kupovati kad je pao na 40 km.I na kraju sam sve to prodao drustvu po sudskojmpresudi,nakon sto je Arslanagic poklonio zaposlenima skoro 5 % kapitala kroz diinuce za zaposlene.Sa kamatama tada su mi platili dionice po oko 70 km.Dakle,ja sam na BSNL PROSAO DOBRO.U medjuvremenu sam kupovao po onoj cjeni oko 10 k ne znam hicu li to prodati po ovoj sadasnjoj cijeni.Osim toga,diinice nisu samo za trgovanje nego i za ulaganje,investiranje.U svijetu,na uredjenim trzistima ljudi ulazu u dionjce i na duzi rok.
A sto se tice pitanja ko mi je kriv,Novalic sigyrno jest.I to ne samo meni,nego i Federaciji u cjelini i svim dionicarima koji su prodali dionice po cijeni po kojoj je on,kako je tada lupetao po medijima,ufatio FDS u slobodnim padu.
Mali je broj onih kojimsu ,poput ovog N.S odbili da prodaju Novalicevim jaranima.Svim ostalim je debelo duzan.Dovoljno da ne bi trebao vise prodavatu nj tudji paradaiz na pijaci.
I slazem se s tobim da to nije rezjltat samo njegovog neznanja,nego i jasne namjere.A i dalje je premijer.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

U ovom nastojanju da cijenu struje na berzi podignemo sto vise,zaboravili smo na najcitaniju temu.O Bosnalijeku niko vec dugo ni rijeci.
Prije koji dan pokusam poslati prijavu za ponovljenu skupstinu,ali ne ide.Mail se vraca!
Nazovem centralu i pitam zasto.Kazu kolektivni godisnji odmor do 16.08,dakle do zadnjeg dana za prijavu.Odlucio Bogdan,ili neko drugi,da on odllucuje o tome ko se moze prijaviti za skupsfinu.Oni gore su odradili uposlenike kada su potpisivali kolektivni ugovor sa sindikatom.Ovi su se tim vec pofalili,a Uzunovic i njegovi pajserasi,obezbjedili podrsku 5% dionucara.
Penzioneri su takodjer obradjeni i uzete im punomoci u nekoj prilici o trosku svih diinicara.
A okolo se fale da imaju i podrsku libijaca.Sada samo cekaju da neki navodno sigurni sudac ukine onu. zabranu koristenja glasackih prava onog dionucara sa Cengic vile,ili sa Malte,nisam siguran.
A za svaki slucaj,u objavi o ponovnom odrzavanju skupstine,izostavili su onu Dopunu dnevnog reda skupstine koja nije odrzana.Eto valjanog razloga za eventualno ponovno neodrzavanje skupstine,ako ta sudska odluka bude kasnila.
Ovo je prilika da se tuzi Bogdana,sekretara .Jer to je njegova odgovvornost.I ko zna sta su sve gore spremni uraditi da docekaju te latinoamerikance sa kontrolnim paketom.A u medjuvremenu,nema IZVJESTAJA O POSLOVANJU UPRVOJ POLOVINI OVE GODINE.
I bez obzira sto ce ispasti da je u pravu onaj ,povremeno nedostupan profesor kad kaze kako H.Ç napada sve,moram i ovdje istaci da se ovi drugi pretendenti na ovladavanje Bosnalijekom,nisu bas iskazali o ovoj akciji.Ja odavno tvrdim da su im losi savjetnici,i operativvci cini mi se!
Sve u svemu,valja nama...,ne preko rijeke,nego çekati dividendu ko zna do kada.
Post Reply