Bosnalijek

panzer
Posts: 11963
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Znači, jedino je ručak legalan bio.
Sve ostalo nije.

Sad je vrijeme da se testira kvalitet novog saziva Komisije za vp.
potisak
Posts: 88
Joined: 24 Dec 2019, 17:53

Re: Bosnalijek

Post by potisak »

Slavuj, pazi da ti se od njihovog ručka koja mrva ne zaglavi u grlu ...
panzer
Posts: 11963
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mislim da je taj komentar bespotreban.

Čovjek je otišao da vidi šta će se desiti. Da nije njega ne bi smo ni znali da ASovci su bili po restoranima. Pošto svakako nemamo nikakve informacije iz firme.
Iako je veliki dio radnika ujedno i dioničar što znači da bi i njima trebalo da je stalo da firma radi dobro, zakonski ispravno i transparentno . A ne da je pljačkaju nerazni menadžeri i ekipe, što znači da pljačkaju i njihove radničke pare( koje bi dobili kroz dividende ili bolje plate) i da svi skupa šute.
slavuj
Posts: 1940
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

potisak wrote: 11 Mar 2022, 11:28 Slavuj, pazi da ti se od njihovog ručka koja mrva ne zaglavi u grlu ...
Bio sam oprezan,nisam nikako jeo hljeb i nije bilo tih problema.Ali sad sam nesto kontao i zakljucio da postoji mogucnist da nam svakom pojedinacno,fakturisu taj rucak.
Jer,cini se da smjena NO nije uspjela.
U biljeskama sa prosle skupstine,kada je izabran ovaj NO,stoji da je bilo prisutno 76,25% dionica.To vjerovatno znaci da je svaki kandidat mogao dobiti vise glasova za izbor,nego juce za opoziv.A to je,cini mi se,glavni uslov za opoziv clana NO.Juce je bilo prisutno oko 44% dionica.
Sad sve ovisi o tome kolika su djeca u clanova Komisije i treba li ih,eventualno,zaposljavati.
Da Hasan A.P Celam nije onako naprasno,nakon manje od dvadeset godina,napusti KOMVP,bilo bi puno lakse.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Imaš podršku Slavuj,samo piši a mnogima će zapeti u grlu kost jer ne ide kako su planirali.
potisak
Posts: 88
Joined: 24 Dec 2019, 17:53

Re: Bosnalijek

Post by potisak »

Imaš i od mene podršku, ali i od mnogih drugih, samo neka se vidi da mnogi i koje ne poznaješ stoje iz tebe, neka to i oni znaju, ali za svaki slučaj ti nemoj jesti hljeb.
panzer
Posts: 11963
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Samo vi sakrijte onaj pajser. Nisu ni ovi novi neskloni upotrebljavanju.
Nakon objave informacija o održavanju navodne Skupštine dioničara Bosnalijeka dana 10.03.2022. godine i izboru novog Nadzornog odbora, oglasilo s ei društvo KBC Euro Credit Capital Limited, koje je najveći dioničar.


Naime, kako je i zvanično objavljeno iz društva Bosnalijek d.d., Skupština zakazana za dan 10.03.2022. godine, otkazana je iz razloga što su sve isprave koje su potrebne za održavanje sjednice, prethodno dostavljene Tužilaštvu Bosne i Hercegovine shodno izdanoj naredbi.

"Bilo kakvo održavanje skupštine protivno važećem zakonu kao i donošenje odluka na takvim sjednicama, povlači odgovornost dioničara za takve postupke dok sa druge strane ovlašćuje ostale dioničare da traže poništenje nezakonito donesenih odluka", navodi se u reakciji.

U konkretnom slučaju, zakazana sjednica Skupštine Bosnalijek d.d., bila je zvanično otkazana.

"Međutim to očigledno nije spriječilo pojedine dioničare, čak i lica koja uopšte nisu imali uredne punomoći za zastupanje određenih dioničara na skupštini, da 'sjednicu Skupštine' održe u kafani, tom prilikom obezbjeđujući objekat fizičkim obezbjeđenjem i braneći bilo kome drugom da pristupi. Dakle, ova lica nezakonitim postupanjem pokušavaju naštetiti prije svega cijelom društvu Bosnalijek d.d., a time i njenim dioničarima, odnosno vlasnicima", ističu iz KBC Euro Credit.

Obavještavaju javnost da se ovakvim postupanjem pojedinih dioničara, ugrožavaju prava drugih savjesnih dioničara koji nastoje postupati u najboljem interesu društva Bosnalijek d.d. Obzirom na sve navedeno, KBC Euro Credit Capital Limited kao najveći dioničar, poduzeti će sve zakonom dozvoljene mjere da zaštiti svoja prava i interese.
slavuj
Posts: 1940
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Juce. kada su glasali da se neko ovlasti da nabavi pecat drusrva,ja sam predlagao da nabave i pajser,zlu ne trebalo.Nisu to prihvatili .Kako stvari stoje,sa pecatom se mogu slikati.U Jukicevoj vise koristi pajser,provjereno.
panzer
Posts: 11963
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ma ništa.
Kažem ja, nemaju oni poslovni kapacitet da vode Bosnalijek.
Morali su puno bolje i profesionalnije od predhodnika kriminalaca.
Ovo im je blamaža bila.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

AS, Hifa i Bingo od svih naših Oliharha imaju najjaci kadar po svim kriterijima. Jedino sa njima postoji šansa za neki napredak. Asa - srednja zalost. Hilmo i svi ostali su katastrofa. Ovi radnici iz Bosnalijeka će zasigurno odabrati NU i sa njim propasti. Da imaju pameti, ko što nemaju sada bi kampovali pred Džambićevom vilom i molili da ih preuzme.
Post Reply