Bosnalijek

slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

"Terete se za krivicno djelo organizirani kriminal,zloupotrebu polozaja,pranje novca,prevaru u privrednom poslovanju i dr.
Sumnjice se da su od 2006. do 2014. godine organizirali grupu koja je na nezakonit nacin stekla imovinsku korist od oko 30 mikiona maraka i to fiktivnom kupovinom dionica,manipulacijom na trzistu kapitala,te izvlacenjem novca kroz fiktivne pravne poslove"

Ovo je citat iz danasnjeg saopstenja Tuzilastva KS koje se odnosi na podizanje optuznice protiv 19 osoba u predmetu Profit.
Za Bosnalijek su bitna trojica.Edin Dizdar,Hasan Celam i Zijad Blekic su dobro pomogli ovima koji i sada upravljaju Bosnalijekom a dionicari su to i dobro platili.
Edin Dizdar je to dugo nadzirao kao predsjednik Nadzornog odbora.Sa tog mjesta,je i odveden.
Nadzorni odbor,na kraju mandata u kojem mu je predsjednik uhapsen a direktor optuzen za izvlacenje para Drustva,u izvjestaju o svom radu o tome ni
rijeci.
A za nagradu za tu bezgranicnu odanost ljudima optuzenim za krimjnal,ponovo su svi predlozeni za novi mandat!
Cestitam cestitim dionicarima koji su ih predlozili i koji ce vecinu njih i izabrati.
Ovo na pocetku sam citirao ne zato da me nebi neko tuzio za klevetu,nego mi ovo izgleda kao dio nekih optuznica koje jos nisu ni podivnute.
Vjerujem da ce tuzioci ovo koristiti u optuznicama koje sigurno slijede.
Jer nisu ovi ljudi jedini koji su ovo radili.Ima toga jos.Cekat cemo.
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur2 wrote: 26 May 2021, 14:08
montypython wrote: 26 May 2021, 11:44 Bosnalijek raste značajno i jučer i danas a ex dividend day je prošao koliko znam. Kod nas se udomaćilo da nakon toga dionica padne za iznos dividende a ne da raste. Je li to ima nešto što ne znamo jer poraslo je za preko 2 KM vrlo brzo? Očekivao sam značajan rast ali ne još.
Mozes li obrazloziti zasto ocekujes znacajan rast?
Koliko bi po tvojoj procjeni moglo biti zarade na ovom uvozu vakcina? Pod uslovom da je Bosnalijek stvarno dobio posao za uvoz veće količine.
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nemam pojma. Ako je istina sto Forto kaze da ce biti samo pokriveni troskovi, to je znaci bez zarade. Jedino ako nema neki dodatni aranzman za koji jos ne znamo.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Sabur2 wrote: 26 May 2021, 14:40
insider wrote: 26 May 2021, 14:33 Zna li se prijedlog za clanove NO?
http://www.bosnalijek.ba/o-b-a-v-j-e-s- ... lijek-d-d-
Koliko po statutu imaju članova NO?

Ovdje je 8 kandidata
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

koliko znam 5.
Ovdje su dva Hrviceva, 4 postojeca neuhapsena (uzunovicevi), 1 malih dionicara-uposlenika (Telibecirovic je hapsen sa Arslanagicem pa brzo pusten) i ovaj advokat za kojeg Slavuj kaze da je predstavnik JAMP sro.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Sabur2 wrote: 27 May 2021, 13:52 koliko znam 5.
Ovdje su dva Hrviceva, 4 postojeca neuhapsena (uzunovicevi), 1 malih dionicara-uposlenika (Telibecirovic je hapsen sa Arslanagicem pa brzo pusten) i ovaj advokat za kojeg Slavuj kaze da je predstavnik JAMP sro.
Pa vidjet cemo kojih 5 će biti i kakav ce raspored snaga biti.
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Prosla 4 kandidata ove vladajuce ekipe i jedan Hrvicev.
U svemu su bili protiv na glasanju, kako kazu.

Izgleda da imamo rogove u vreci, sto znaci da ce se mozda na berzi odvijati borba.

Ah da, dividenda 0,59
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Cetvorica vjernih podanika uhapsenih,optuzenih i njihovih saucesnika,dobili po tacno 5.803.220 glasova!Petnaest punomocnika i 8 dionicara,u ime 5.500 dionicara tako olucili.A "druga strana",uspjela sa 32% prisutnih dionica izglasati svoga jednog predstavnika!
Ali to je stvar tog sa "druge etrane,"!
Mene ovdje zanima utisak kako sam ja dozivio ovaj skup.
Ne znam koliko advokata i isto toliko clanova uprave medju prisutnima,nije prozborilo ni rijeci.Tiha,namrgidjena druzina.Ali jedinstvena!Ovakvo jEdinstvo sam posljednji put vidio na zadnjem kongresu Komunisticke partije Rumunije.Nedugo potom su kamenovali Causeskua!
Jedino je reagirao jjedan od tih podanika kada sam ja pitao da li je Bogdan sam smislio onaj bezobrazluk kada mi nije dao kopiju prijave i knjigu dionicara na uvid a o trosku dionicara je ovjereno nekoliko stotina punomoci uposlenika datih nekome iz Uprave.Nismo mi to platili,kaze taj Neko.A ja sam i nisam rekao da su platili.
No ni to nije vazno.Sad mi je zao zasto sam i to rekao,jer bi se Skupstina zavrsila a da nikk nista ne kaze.Naravno osim Sekretara.Bogdan je suverenk vladao situacijom.Izgleda da ga u tome potpomazu njegive istorijske frustracije.
Sve u svemu,skup je za mene zastrasujuci.A opet kod vecine prisutnih osjetio sam strah.Mislim na predstavnike drustva i velikih diinicara.
Ne znam da li je to zbog upravo objavljene vijesti o podizanju optuznice protiv njihovih pomagaca ,Celama,Dizdara i Blekica!
I ne znam od kuda toliko mrznja prema meni.Nemam ja s tim nista.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

slavuj wrote: 28 May 2021, 08:51 Cetvorica vjernih podanika uhapsenih,optuzenih i njihovih saucesnika,dobili po tacno 5.803.220 glasova!Petnaest punomocnika i 8 dionicara,u ime 5.500 dionicara tako olucili.A "druga strana",uspjela sa 32% prisutnih dionica izglasati svoga jednog predstavnika!
Ali to je stvar tog sa "druge etrane,"!
Mene ovdje zanima utisak kako sam ja dozivio ovaj skup.
Ne znam koliko advokata i isto toliko clanova uprave medju prisutnima,nije prozborilo ni rijeci.Tiha,namrgidjena druzina.Ali jedinstvena!Ovakvo jEdinstvo sam posljednji put vidio na zadnjem kongresu Komunisticke partije Rumunije.Nedugo potom su kamenovali Causeskua!
Jedino je reagirao jjedan od tih podanika kada sam ja pitao da li je Bogdan sam smislio onaj bezobrazluk kada mi nije dao kopiju prijave i knjigu dionicara na uvid a o trosku dionicara je ovjereno nekoliko stotina punomoci uposlenika datih nekome iz Uprave.Nismo mi to platili,kaze taj Neko.A ja sam i nisam rekao da su platili.
No ni to nije vazno.Sad mi je zao zasto sam i to rekao,jer bi se Skupstina zavrsila a da nikk nista ne kaze.Naravno osim Sekretara.Bogdan je suverenk vladao situacijom.Izgleda da ga u tome potpomazu njegive istorijske frustracije.
Sve u svemu,skup je za mene zastrasujuci.A opet kod vecine prisutnih osjetio sam strah.Mislim na predstavnike drustva i velikih diinicara.
Ne znam da li je to zbog upravo objavljene vijesti o podizanju optuznice protiv njihovih pomagaca ,Celama,Dizdara i Blekica!
I ne znam od kuda toliko mrznja prema meni.Nemam ja s tim nista.
Koliko je to bilo prisutnih dionicara (sto fizicki sto putem punomoci)? Kvorum za prvu skupstinu je 50% i više
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Promijenilo se i to. Kvorum za prvu skupstinu je sada 30%, a za ponovljenu samo 10%.

Mene zanima ko je uz AS bio te skupio 32% glasova.
Pretpostavljam, Slavuj, da si bio ti, ali ko još?
JAMP, skrbnici, Skenderagić?
Post Reply