Bosnalijek

adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Bosnalijek

Post by adnan1987 »

panzer wrote: 10 Feb 2020, 15:07 Znači AS postao pijun, svoje poslove ostavio po strani i neko mu diktira šta da radi? Kakva je to onda firma.
To je onda mešetarska grupacija kakva je bila i Muje Selimovića.Šahovska ploča je ista samo su figure malo promiješane.
slavuj
Posts: 1938
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Sve u svemu,mi se svi slažemo uglavnom oko ove dehadenizacije Bosnalijeka.Istina,neki se čude ulozi Hrvića u svemu ovome a meni je to normalno.Sve je bolje nego da je to u izvedbi one bratije ispod Bistrika.Od dva zla,biram manje!
I ne mislim da je tu Haden prošao loše!Ne treba zaboraviti ni ulogu domaćih u hadenizaciji.Nisu ni sve pare tada stigle iz Rusije.Sječam se da su oni koji su to israživali upratili nekakav višak koji je vraćen,ali preko nekave firme iz Zadra koja je partner jednom od aktera hadenizcije!
Bez obzira i na ovu stranicu a kojoj Haden kao napada Uzunovića,ipak je čudno da ga nikada nisu tužili.Ja sam pitao nekakvog advokata koji je zastupao Hadena na skupštini,hoće li na sudu tražiti pravo da uprvljaju društvom u kome imaju najveći udio a on mi je odgovorio da za to nemaju ovlaštenje!Sve je to dakle ličilo na svadju u raji!
I nisam siguran da se ovim aukcijama promjenilo bilo šta!
Sabur2
Posts: 1847
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ne vjerujem da ce Hrvic uvalit 17 miliona da ceka 10 godina da zaradi jos 17 na prodaji, narocito jer sumnjam da ima viska novca za parkiranje obzirom na naglu ekspanziju. Dividenda od milion godisnje i nije neka zarada za njegove pojmove, pogotovo ako je Fadil još oporezuje.
Vjerujem da će ovdje biti neki konacni rasplet u nekom periodu od dvije-tri godine.
panzer
Posts: 11935
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Koliko god da će trajati, ovako nešto nije praksa u ozbiljnim firmama.
Da veliki iznos, umjesto u svoj vlastititi biznis koji je tek na početku puta, ulože u nešto što će se nekad isplatiti samo zato što je jeftino.

Vlasnik vrijednosnih papira AS HOLDING d.o.o. sa ranijim učešćem u vlasništvu od 10% do 20% nad vrijednosnim papirima s pravom glasa emitenta Bosnalijek d.d., smanjio je procentualno vlasništvo koje sad iznosi manje od 5% dionica s pravom glasa.
Sabur2
Posts: 1847
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kako se ovo sad desilo? Vidim na Sberbank skrbnicki sve preslo.
slavuj
Posts: 1938
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote: 11 Feb 2020, 15:34 Sve u svemu,mi se svi slažemo uglavnom oko ove dehadenizacije Bosnalijeka.Istina,neki se čude ulozi Hrvića u svemu ovome a meni je to normalno.Sve je bolje nego da je to u izvedbi one bratije ispod Bistrika.Od dva zla,biram manje!
I ne mislim da je tu Haden prošao loše!Ne treba zaboraviti ni ulogu domaćih u hadenizaciji.Nisu ni sve pare tada stigle iz Rusije.Sječam se da su oni koji su to israživali upratili nekakav višak koji je vraćen,ali preko nekave firme iz Zadra koja je partner jednom od aktera hadenizcije!
Bez obzira i na ovu stranicu a kojoj Haden kao napada Uzunovića,ipak je čudno da ga nikada nisu tužili.Ja sam pitao nekakvog advokata koji je zastupao Hadena na skupštini,hoće li na sudu tražiti pravo da uprvljaju društvom u kome imaju najveći udio a on mi je odgovorio da za to nemaju ovlaštenje!Sve je to dakle ličilo na svadju u raji!
I nisam siguran da se ovim aukcijama promjenilo bilo šta!
Ovo sam iskopirao radi ispravke.Pogrešno sam,izgleda ocijenio da u ovome nije bilo onih ispod Bistrika!Sada mislim da su bili i u ovoj,kao u ostalom i u svim drugim ovako odrađenim transakcijama.U ostalom,Dino je i u hadenizaciji imao određenu ulogu.Meni je,recimo,prije početka prišao u kafani i rekao:Što je bilo,bilo je.Hajdmo sad da uđemo u Bosnalijek toliko da imamo bar dva šlana NO,da postavimo direktora i da upravljamo Bosnalijekom.
A ko bi ti to bio direktor,pitao sam.Ima ljudi završili fakultete u inostranstvu,odgovorio je .I kao što znate,uradili su to,samo bez mene!
I siguran sa da su ,bar u obezbjedjenju pokrića za onaj drugi kupovni nalog,učestvovali najbrojniji investitori na SASE,dioničari investicijskih fondova.Naime,Mujo i Edina od njih su skupili onih dvadesetak miliona potrebnih za pokriće drugog naloga!Ne znam koliko će to naplatiti .Sada su to Hrvići po svoj prilici pokrili kreditima!.Sve na Mujinom putu!Možda se na kraju,kao kupac,pojavi onaj Goran Šarić iz Ozona.Do sada je inkasirao oko 15 miliona.I ako se recimo udruži po bilokom snovu sa nekim od kompanjona iz pljačke fondova,eto para za kompletan Bosnalijek!
A sad za one što se boje da će se ovo razvući!Ne,neće,rasplet je blizu.Naravno ako u međuvremenu ne crkne kobila!Preveliki je teret!
Možda se i pacijenti počnu pitati:Čije mi to lijekove trošimo?Ipak to nisu cipele!
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

"Rasplet je blizu..." Misliš u smislu da će neko od ovih sada prevladati/postati većinski ILI je ovo sve samo prikupljanje/okrupnjavanje za preuzimanje od nekog ozbiljnijeg iz branše i izvana (koji možda već čeka) i da će se sve prikupljeno do sada njemu prodati.
Sabur2
Posts: 1847
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ljudi se istresaju. Nešto previše prometa u zadnjim danima otkako je Haden izašao.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Neko se istresa a neko se puni.
Sabur2
Posts: 1847
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

montypython wrote: 18 Feb 2020, 12:52 Neko se istresa a neko se puni.
Logicno, samo me brine da se opet ne radi ispod stola.
Post Reply