Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Truba
Posts: 365
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by Truba »

ma cirkus... ja sam mislio da sam ja levat ali vidim svima prodaju šuplju
montypython
Posts: 3858
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by montypython »

panzer wrote: 04 Dec 2023, 12:14 dajte mi kakav prijedlog za novog brokera.

sa raiffeisenom se ne može pričati:
Zadnji puta je za ovog emitenta porasla cijena skoro 50% tako da nažalost ne možemo prihvatiti tržišni nalog. Ukoliko budete izdavali nalog sa ograničenjem ili sa diskrecijom isti bi trebao da bude u okviru dinamičkog limita (+-3% u odnu na zadnju cijenu trgovine).
i onda nakon 10 minuta neko uredno unese tržišni nalog i kupi dionice.

A mene raiffeisen proglasi manipulantom
+/-3% a Švabe već nudile po 500% od tržišne??? Ne možeš vjerovati koji amaterizam i neznanje.
Ja sam isto na Unibrokeru i vrlo sam zadovoljan. Nikakvi problemi, susretljivi, profesionalni...
panzer
Posts: 11919
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

I što je najgore. kad je kupljeno ovo, onda mi pustila nalog.
SSenseiSS
Posts: 45
Joined: 23 Feb 2023, 12:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by SSenseiSS »

Neznanje ili dogovorena transakcija unutar RB...
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by slavuj »

Sve mi se ovo čini poznato.U dogadjanjima oko Bosnalijeka ponudjač je bio Alvogen.Istina nije nudio višestruku nominalnu cijenu nego samo dvostruko,oko 20 km za pakete u vlasništvu Vlade i IFC-a.
Pričalo se tada da Arslanagič traži koga će ohrabriti iz Vlade da ne dozvole tu prodaju.I izgleda da je uspio.
Ali konačnog epiloga još nema.Arslanagić i družna su dobili poprlične nepravomočne presude.Nova Vlada je uvela u igru novog igraća Uzunovića ,koji je baš prije koji dan napustio mjesto direktora i čeka Arslanagičevu sudbinu.
Predsjednik Nadzornog odbora iz te garniture bio je dugo nedostupan iz sličnih dogadjanj,I on čeka presudu.
A koja su sila oni bili.Meni su jedva dozvoljavali da udjem na skupštinu a tamo bi nekoliko redova oko mene bilo prazno.
Arslanagičev sin,koji je pobjegao u toku sudjenja,sjeo bi na početku reda a ja bih morao preskkati preko njega da dodjem do mjesta.
Babo će to sve odraditi u korist države.
A poslije Arslanagiće su došli advokati,u popriličnim količinama.Na skupštinama u doba Uzunovića i E,Dizdara,kaoo predsjednika NO,Uprava,advokati i ja!
Zaš.titari su bili okolo,kao u Enkeru na primjer.
Vlada je ,nakon što je odbila Alvogenovu ponudu po više od 20 km,svoje dionice prodala po 15,5 km a IFC ,po 13km.
Ova trojka što odbija ove Njemce,liči mi na Vladu iz tog vakta,i onu poslije nje,i oni Novaličevu!
I sinovi su tu,fali samo Birštenica.
Da bog da da izdobri!
panzer
Posts: 11919
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Nekom logikom između 40 i 50 KM bi moglo biti ponude. Osim ako svi dioničari nemaju informaciju da ne treba prodavati ali ovo im je solidna cijena i mimo tog "savjeta" da ne prodaju.
montypython
Posts: 3858
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by montypython »

Daj bože da su tako dobro informisani, ja nešto vjerujem da ih bar pola ne zna ni da ima dionice. Od preostalih, 70% da ne zna ni kolika je cijena ni "gdje se to gleda" i da nemaju pojma koliko vrijedi od 1-100 KM. Možda pretjerujem ali niko nije kupovao kad se moglo po 7-8 niti se ikad javio ovdje da provjeri (ili kaže) kakvo je poslovanje, šta radi uprava, šta je s dividendom i sl. Niti se ko javio nakon što se saznalo (ako se saznalo) za njemačku ponudu i kontra ponudu. Močvara. Ali rekoh, nadam se da nisam u pravu i da svi znaju (osim nas ovde) da slijedi otkup od 67 KM. Ili 135.
panzer
Posts: 11919
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Ali visoka cijena se sazna. Ne svih 300-400 dioničara ali 10-20 ljudi sazna. Pa se onda počnu raspitivati kako se to prodaje. Aha, treba brokerski ugovor,pa danas ću sutra ću. I pojavi se prodajni nalog nakon dvije tri sedmice.
panzer
Posts: 11919
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Npr, ovo na 40 mi izgleda kao obični nalog.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by slavuj »

panzer wrote: 12 Dec 2023, 11:04 Npr, ovo na 40 mi izgleda kao obični nalog.
Ovisi čiji je ovo prodajni.Neki vrlo aktivni sudionici na tržištu u posljednjih deset godina nisu izdali taj obični nalog.
Kao što i Komiisija za vriednosne papire nije intervenisala ni na koji način ni u jednom slučaju u kome nije bilo ličnih interesa članova KOMVP,ili njihovih pomagaća.
A sada su se odjednom sjetili i prijavljuju kriminalne radnje od prije desetak godina.
A prva prijava tih kriminalnih mahinacija u cilju izvlačenja para iz Investicijskih fondova, predata je na protokole sva tri tužilaštva prije više od četiri godine,tačnije 10.septembra 2019.godine.Ovi iz KOMVP sada se nešto sjetili tih pljački.Oni koji su privodjeni zbog otkupa dionica FDS uz doplatu u gotovini,rekli su mi da im je na Rješenju o privodjenju pisalo da je to po zahtjevu trojice dioničara,a ne po zahtjevu KOMVP.Moram ovdje dodati da ni od toga nije bilo ništa,čorak.Postupajuća tužitejica sada je sudija na nekoj višoj instanci!
Nikako da se sjete,izmedju ostalog,pisma kojim je od njih tražen vanredni nadzor nad Enkerom dd,radi neobjavljivanja informacija koje bi mogle utjecati na vrijednost dionica.
I oni,i SASE morali su reagirati na ovakav porast vrijednosti dionica ENKT.Morali su odavno tražiti objašnjenje od menadžmenta šta se to desilo .
A mene zanima šta se to dešava u KOMVP,da se nije vratio Hasan A.P.Čelam.Pitat ću ih o tome i pismeno,nakon 22.decembra,kada istiće trideset dana od kad im je dostavljen Zahtjev za vanredni nadzor.Mislim da je to rok iz Zakona o pristupu informacijama.
Sad da se vratim ovom prodajnom nalogu.
I ja mislim da bi to mogla biti cijena na kojoj se pojavljuju i obični nalozi i nakon koje bi mogla početi i obična trgovina!
Post Reply