Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by Sabur2 »

slavuj wrote: 01 Jun 2023, 10:41 Evo dogadjanja oko ove dionice od sinoć i jutros.

Sinoć sam pokušao na e-trading unijeti kupovni nalog.Ali nisam imao pristup e-tradingu.
Jutros sam opet pokušao prije devet i uspio sam pristupiti da otkažem kupovni nalog kojisam tamo imao.
Kada sam pokušao unijeti novi,sa višom cijenom,opet mi je to onemogučeno.
Onda se pojavio kupovni sa market cijenom,i ja sam opet mogao koristiti e-trading.Ali nikakva kupovna cijena nije mogla utjecati na cijenu.
Jedino što sam mogao zaključiti je da je berzanska mafija još živa i da kontrolišu čak i elektronsko izdavanje naloga.Znači da se na SASE ništa nije promjenilo.Nalog možeš izdati samo kada ti oni dozvole.
Desavalo mi se slicno kod VGT e-tradinga. Server im zastopa i ne mozes se logovati.
U tim sam slucajevima zvao telefonom i stvar se rjesavala za kratko vrijeme.
Da li je to izgovor ili stvarnost, to ne mogu reći.
brzi
Posts: 2420
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by brzi »

A više puta mi se desilo da ne kupim jer me broker zeznuo. Ne mogu dokazati da je namjerno ali osjećaj je takav jer ja mu dam zeleno svjetlo za mnogo veću cijenu od one po kojoj se realizuje trgovina.
Čak se dešavalo da kažem da to bude market ali ispadne da sam zakasnio.
Jednostavno desi se da ima neko preći i da isti broker pokupi dionice za nekog drugog.
Naravno nije isključeno da mi je nekad kupio dionice a nekog drugog ko mu je manje bitan izradio.
Valjda svi imamo neku oznaku proiriteta.
Sve dok mi ne budemo imali direktan pristup trgovini tako će biti.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Svi smo imali loših iskustava jer postoji hiljadu opcija i najčešće ne bude onako kako smo zamislili. Što radi nelikvidnosti što radi tih prioriteta kod brokera, što kod kočenja elektronske aplikacije jer su one već zastarjele.

Meni opet izgleda da će "privatni brokeri" imati veće prioritete nego ovi bankarski brokeri koji će samo ispoštivati redoslijed. Kad vidim kakvi su tipovi bili u AW brokeru, opet mi je lakše progutati neku plastičnost kod raiffeisena.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Nikad mi nije jasno zašto se ne baci 20-30 dionica. Nije ovo prvi emitent na kojem se bespotrebno kalkuliše.

Svakako se cijena mora dići da bi se privukla prodaja. Ovakve transakcije ne bi bile mimo propisa nego samo tehnička stvar. Onaj ko je možda voljan prodati neće se angažovati oko dokumentacije za prodaju dok ne vidi da je cijena i zvanično na, za njega, prihvatljivom nivou.
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by montypython »

Kompanija Schunk Ingenieurkeramik GmbH započela je proces dubinske analize kompanije Enker d.d. Tešanj s ciljem uspostave poslovne saradnje ili moguće akvizicije društva, izvještava BiznisInfo.ba.
Naime, 23. maja održan je sastanak predstavnika firme Schunk Ingenieurkeramik GmbH sa članovima Uprave Enkera.
Tim sastankom je krenuo i proces dubinske analize tešanjske firme. Krajnji ishod je još neizvijestan i bit će poznat tek po okončanoj analizi, kada će se znati da li će se njemačka firma odlučiti na poslovnu saradnju ili na kupovinu dionica Enkera...
Šta bi sa ovim? Skoro će mjesec i po otkad je počela dubinska analiza a nigdje nikakve vijesti. Pretpostavljam da bi se nešto javilo i da su ovi odustali. Je li moguće da još analiziraju?
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Ne vidim razloga zašto ne bi trajalo nekoliko mjeseci. Ne radi Enkera nego radi razmatranja od strane uprave i vlasnika potencijalnog kupca.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Nadzorni odbor emitenta Enker d.d. Tešan obavještava o sazivanju 22. vanredne skupštine dioničara za 30.10.2023. godine sa početkom u 14:00 sati, u prostorijama društva u Tešnju, ulica Poslovna zona Bukva br. 14.

Predloženi dnevni red uključuje slijedeće tačke:
- Izbor radnih tijela skupštine
- Odluka o obavljanju vanjske revizije za vanredno ispitivanje svih predmeta koji se odnose na osnivanje i poslovanje društva u posljednjih 5 godina (2018-2022)
- Odluka o imenovanju vanjskog revizora za vanredno ispitivanje svih predmeta koji se odnose na osnivanje i poslovanje društva u posljednjih 5 godina (2018-2022)
Još se nešto vrti. Nije ovo bez razloga.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by panzer »

Nadzorni odbor emitenta Enker d.d. Tešan obavještava o sazivanju 22. vanredne skupštine dioničara za 30.10.2023. godine sa početkom u 14:00 sati, u prostorijama društva u Tešnju, ulica Poslovna zona Bukva br. 14.

Predloženi dnevni red uključuje slijedeće tačke:
- Izbor radnih tijela skupštine
- Odluka o obavljanju vanjske revizije za vanredno ispitivanje svih predmeta koji se odnose na osnivanje i poslovanje društva u posljednjih 5 godina (2018-2022)
- Odluka o imenovanju vanjskog revizora za vanredno ispitivanje svih predmeta koji se odnose na osnivanje i poslovanje društva u posljednjih 5 godina (2018-2022)
Još se nešto vrti. Nije ovo bez razloga.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by slavuj »

Po zahtjevu največeg dioničara.Izgleda da se ne slaže sa stavovima dvojice sljedečih dioničara u razgovorima sa potencijalnim partnerom iz Njemačke.
Valjda zbog toga i nema vijesti kako su i da li su okončani ti razgovori.
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Auto-industrija Pobjeda, Enker, Unico Filter(MHBA), FAD ...

Post by montypython »

Ne može u nas ništa bez budalaština. Jednom u životu im dođe Švabo da odvrne kesu i sad se oni nešto interno raspravljaju. Zna li se šta ko hoće? Je li problem u cijeni ili neko ne želi da proda? Nisu se tražile revizije niti se ko bunio oko desetina hiljada dionica kupljenih po petini cijene u vanberzanskoj (vjerovatno dogovorenoj) trgovini svih ovih godina.
Post Reply