Tvornica Cementa Kakanj

Post Reply
brzi
Posts: 2507
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Da imam love ne bi mi bilo skupo platiti ni 22 jer sam uvjeren da je dno u prošloj godini dotaknuto i da će već za godinu, dvije dobit ići na 2 po 3 KM po dionici.
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Investitor »

progres wrote:Pokušavaš da oboriš i cementaru i telekom da bi dokupio ali ti nešto ne ide. Samo pesimizam. Dajte malo pozitive.
Kako mi ne ide, vidiš da cementara pada slobodnim padom, a rast telekoma sam zaustavio :D . Brate volio bih ja pisati pozitivnije ali nema baš puno prostora za optimizam. Međutim, volio bih da ti nešto napišeš pozitivno (samo činjenice) kako bi mi otklonio ovaj pesimizam. I mislim da precjenjuješ uticaj ovog foruma, jer ja uglavnom prenosim vijesti portala koji imaju daleko više pregleda i posjeta.
brzi wrote:Da imam love ne bi mi bilo skupo platiti ni 22 jer sam uvjeren da je dno u prošloj godini dotaknuto i da će već za godinu, dvije dobit ići na 2 po 3 KM po dionici.
Vjeruješ i nadaš se :?: , na osnovu čega...Vidiš da struka kaže da će oporavak biti dug i težak (ukoliko ga ikako bude). Panzer je u ranijim postovima ispravno primjetio da će se teško ponoviti 2008 i 2009 godina, te da je ovo sasvim zadovoljavajući nivo profitabilnosti, a to što bi neki želili to je druga priča....
Ja nešto nemam hrabrosti da kupujem puno po ovim cijenama...možda ako padne ispod 15KM.
brzi
Posts: 2507
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Promet u prvih šest mjeseci je isti kao prošle godine a dobit veća za 2 miliona. Niskogradnja ide punom parom i premostit će do ponovnog zamaha visokogradnje.
Prije mjesec dana sam bio u Njemačkoj vidio koliko se radi i gradi i shvatio koliko smo neizgrađeni i koliko je posla pred nama. :D
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by panzer »

Sreća u nesreći je bila da su se pripreme za intenzivniju izgradnju autoputa privodile kraju u 2010. kada su ekonomski tokovi bili podobro ohlađeni. Tada je krenulo sa izgradnjom na više mjesta a do ove godine je broj gradilišta povećan. To je izvuklo ove cementare jer bez autoputa bi trend poslovanja bio dosta drugačiji.
U proteklih par godina i cementara u Splitu i Lafargeova cementara u Sloveniji su išle na privremenu obustavu rada. Za razliku od njih naše cementare su imali i kontinuitet i vrlo dobru profitabilnost.
Dobro je što se otvaraju i prema inostranstvu pa je ovaj izvozni posao lukavačke cementare za Libiju ohrabrujući za naredni period iako ne treba brinuti ni za domaće tržište cementa jer će veliki građevinski poslovi trajati i u narednim godinama.
brzi
Posts: 2507
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Investitor wrote:
progres wrote:Pokušavaš da oboriš i cementaru i telekom da bi dokupio ali ti nešto ne ide. Samo pesimizam. Dajte malo pozitive.
Kako mi ne ide, vidiš da cementara pada slobodnim padom, a rast telekoma sam zaustavio :D . Brate volio bih ja pisati pozitivnije ali nema baš puno prostora za optimizam. Međutim, volio bih da ti nešto napišeš pozitivno (samo činjenice) kako bi mi otklonio ovaj pesimizam. I mislim da precjenjuješ uticaj ovog foruma, jer ja uglavnom prenosim vijesti portala koji imaju daleko više pregleda i posjeta.
brzi wrote:Da imam love ne bi mi bilo skupo platiti ni 22 jer sam uvjeren da je dno u prošloj godini dotaknuto i da će već za godinu, dvije dobit ići na 2 po 3 KM po dionici.
Vjeruješ i nadaš se :?: , na osnovu čega...Vidiš da struka kaže da će oporavak biti dug i težak (ukoliko ga ikako bude). Panzer je u ranijim postovima ispravno primjetio da će se teško ponoviti 2008 i 2009 godina, te da je ovo sasvim zadovoljavajući nivo profitabilnosti, a to što bi neki želili to je druga priča....
Ja nešto nemam hrabrosti da kupujem puno po ovim cijenama...možda ako padne ispod 15KM.
Izgleda da sam ipak u pravu, da se građevinski sektor polako oporavlja.
http://www.biznis.ba/bih/32420-domace-p ... izvoz.html
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Investitor »

Zanimljiv intervju generalnog direktora Cementare Kakanj Branimira Muidže za Radio Federacije BiH...Za nevjerne Tome.
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/7754 ... mir-muidza
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Damirko »

Ovo je samo potvrda realizacije posla u Libiji koji je Panzer spomenuo
http://www.indikator.ba/index.php/ekono ... ta-lukavac
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Custos »

Damirko wrote:Ovo je samo potvrda realizacije posla u Libiji koji je Panzer spomenuo
http://www.indikator.ba/index.php/ekono ... ta-lukavac
Asamer je vlasnik cementare lukavac a isti vlasnik posjeduje fabriku u libiji: http://www.fclukavac.ba/company-profile zato mislim da je to dogovor da se iz lukavca nadomjeste kapaciteti koji u libiji nedostaju trenutno. Svejedno, sve pohvale za fcl 8-)
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by panzer »

Ova godina je za Tvornicu cementa Kakanj bila uspješnija od prošle, kazao je Branimir Muidža direktor ove kompanije.

On je u intervjuu za Oslobođenje kazao da će Tvornica ove godine imati za sedam od osam posto veću prodaju cementa, isto tako i veću realizaciju, pa samim tim i neto dobit, a što otvara vrata za realizaciju najavljenih investicija.
- Mi smo na Skupštini društva, koja je održana u junu, usvojili plan investicija koji predviđa minimalno 20 miliona KM investicija u proizvodnju. Dakle, nastavljamo sa svojim investicijskim ciklusom, vjerujemo u BiH i pored svih poteškoća i prepreka, kazao je Muidža.
Dodao je da će kompanija imati rekordnu godinu u proizvodnjii betona, s obzirom da je najveći snabdjevač betona u BiH i djeluje na trasi Koridora Vc.
- Ova godina je najbolja za beton, ali nije najbolja za cemente. Naime, u građevinskoj indsutriji od 2008. evidentan je pad od gotovo 45% u ukupnoj potrošnji cementa i ostalih materijala, istakao je Muidža
brzi
Posts: 2507
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Da li je nekom legla dividenda ? Zadnji rok je 26.12........Prošle godine je isplatiše mnogo ranije.
Post Reply