Telekom RS

Truba
Posts: 369
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

samo keš odmah i sad
sutra me ne zanima...

dao sam 1,69 ne zanimaju me revolving krediti nego pare da mi uplate
Sabur2
Posts: 1846
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Telekom RS

Post by Sabur2 »

Joj truba... pa đeš 1,69 dati... :roll:
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Ispovest našeg brokera- ništa se ne događa slučajno.
https://www.youtube.com/watch?v=dLeQFL2o70Q
Truba
Posts: 369
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

Sabur2 wrote: 23 Feb 2024, 23:59 Joj truba... pa đeš 1,69 dati... :roll:
pa šta da ti kažem kupovalo mi se imao skrivenu sumu iza ormara godinama i kupio
Dejan118
Posts: 240
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Telekom RS

Post by Dejan118 »

Ove tekstove po portalima isto placa iz dobiti. Sigurno nije od svoje plate.

https://www.klix.ba/biznis/jelena-triva ... /240226104
Sitna buranija
Posts: 2014
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

"M:tel i dalje isplaćuje najveću dividendu svojim akcionarima čime je zadržao poziciju lidera telekomunikacione industrije i u ovom segmentu, gde je prosečan racio isplate među evropskim telekom operaterima do 40%. Iako berza nije u potpunosti prepoznala važnost ovakve odluke, njena ispravnost je sada i više nego očigledna jer smo u 2023. godini ostvarili rekordnu dobit, finansijski konsolidovali kompaniju, a istovremeno akvizirali nove korisnike, proširili svoj porfolio i objasnili da dobit može biti racionalno iskorišćena u povećanje vrednosti kompanije i likvidnost privrede", zaključuje Trivan.

"Među strateškim odlukama u 2023. godini je i ona o prodaji građevinske infrastrukture, odnosno antenskih stubova, što je apsolutni trend u industriji telekomunikacija u Evropi.

Transformacijom poslovanja na ovaj način, kompanija m:tel je povećala svoju likvidnost i rad kakav primjenjuju svi svjetski operateri. Uz to, m:tel je u 2023. godini učvrstio svoju tržišnu poziciju akvizicijom kompanije Trion Tel, što je doprinijelo dodatnom rastu profitabilnosti."

Ova baš kao komunisti u bivšoj državi, najveću ekonomsku krizu proglase reformom i uspjehom društva. Tako i ona, spašavanje firme iz dubioze i nelikvidnosti očajničkim potezima naziva svjetskim trendom i strateškom odlukom... I još se čudi što berza nije u potpunosti prepoznala "važnost" tih poteza i smanjenja dividende... :roll:
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Ako je rast od oko 15% zadržan do kraja godine onda bi dividenda nogla biti negdje 0,093-0,096 KM. Znači objava o poslovanju ove sedmice, četvrtak ili petak. Nije loše preko 10% od uloženog novca ako ste imali kupovinu akcija Mtel-a tj ulazak u pravo vrijeme. Za mene je to prosječna mjesečna penzija.
Porucnik
Posts: 69
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Ako!
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Slažem se sa sitnom buranijom međutim ako to ponove 100 puta možda postane objektivna stvarnost.
Isto tako ja ne znam da još u evropi ima koja firma da isplaćuje preko 5% dividende a kamo li 8%. U svijetu sam jedne prilike našao samo nekliko korporacija koje isplaćuju 10% dividende s obzirom na cijenu dionice.
Tu je u pravu moramo se navići na pola iznosa.
Prošle godine je rekla također da ćemo iduće 2024 godine biti veoma zadovoljni ja ne znam kako će to postići. :lol: :lol: :lol:
Truba
Posts: 369
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

ja nikad neću biti zadovoljan s obzirom da mi je gubitak u startu 30%
dakle trebam 5 godina po 6% da budem na istom
a inflacija :D a peglanje a takse i provizije?
Post Reply