Red pill

Post Reply
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Ti pišeš samo za EU. Koliko znam, planeta je velika.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

Resetovaće se najviše najrazvijenije zemlje jer najviše troše bez pokrića, zato pričam o Evropi pogotovo onoj zapadnoj. Inače resetovaće se čitav svijet, najmanje oni najnerazvijeniji. Kolaps će biti globalan i to finansijski, energetski, populacioni, propašće FIAT valute, nakaradne tvorevine poput EU i sl. Nema više jeftine energije, ni rude, hrane, kredita, kartica i sl. Putovanja će biti mislena imenica, živjeće se od rada, nestaće izmišljena zanimanja, konzumerizam itd. Za par kila krompira i konzervu davaće se TV dijagonakle metar. Mi ovdje na Balkanu a pogotovo u BiH sa svim našim resursima možemo iz ovoga profitirati ako bi imali pametno rukovodsvo i suverenost. Zasad, nemamo ni jedno o toga.
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Nije to tako crno. Ko hoće da radi taj će i imati. A EU izgleda više nije voljna da radi. Niti ima ko da radi.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

panzer wrote: 08 Aug 2023, 13:40 Nije to tako crno. Ko hoće da radi taj će i imati. A EU izgleda više nije voljna da radi. Niti ima ko da radi.
Pa tu se potpuno slažemo. EU će se zato sad naučiti da radi uz prethodno vrlo bolno discipliniranje i vraćanje standarda 100 godina unazad. Ili možda do 1945. A SAD će se riješiti konkurencije. U suštini skoro da se izvršava pravda i ograničava ludost do koje je svijet došao. Nije ni bilo pravedno na neko u Vijetnamu lijepi čitav dan patike za dolar na sat a onda ih isporuči u SAD ili Njemačkoj da bi Nike (ili Adidas) nalijepio na njih svoju etiketu a taj radnik dobio 20 dolara na sat. A kompanija prodala te patike za 200 dolara iako ne vrijede ni 15 i lošije su nego što su bile prije 40 godina. Niti je logično da neko u Švedskoj ili Njemačkoj na socijalnoj pomoći (ili kao Marketing Strategist) dobija 10 puta više nego neko ko negdje drugdje radi stvarni posao kao konj. U suštini nerad i metastazirani konzumerizam, apsurdno trošenje energenata i sl se i treba destimulisati samo što je neko odabrao hinski način da to sprovede (izmišljene bolesti i lijekovi, izmišljene klimatske promjene i priče o CO2, tzv digitalizacija). U čitavu priču su se očito umješali neki bolesniji tipovi sa depopulacijom i još nekim drugim agendama (SAD će se u opštoj gužvi riješiti 30 hiljada milijardi duga a možda ipak prethodno bankrotira) tako da je sve poprimilo znatno morbidniji ton ali sad je nezaustavljivo i mnogi neće preživjeti. Jedno sam siguran, bez rada i na kredit se u novom svijetu neće moći živjeti.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

https://www.klix.ba/biznis/blizi-se-dru ... /230920105
Ovo je moglo i u standardne rubrike npr vijesti iz ekonomije jer nije ništa izmišljeno, čista ESG stvarnost ali eto da ne kaže neko da ga smaram i oduzimam vrijeme. Dakle invazija se nastavlja i to na dnevnom nivou. Osim didžitalizejšn, globalnog zatopljenja, obnovljivih, nevidljivog neprijatelja, čudotvornog lijeka, približavajućih asteroida i vanzemaljaca imamo jelte i inkluziju.
Za umrežavanje i povezivanje ljubitelja komunikacijske industrije spremna je Druga Woman.comm konferencija. Nekad bi se to zvalo diskriminacija i segragacija po polnoj osnovi, zamislite da neko organizuje mušku konferenciju i da zastupa umrežavanje i veću zastupljenost muškaraca u svim oblastima života. Bilo bi opšte zgražanje. Obrnuto ne važi. Kad se pogleda spisak ovih "stručnjakinja" prilično je jasno da niko tu veze nema sa bilo čime realnim. Malo ko bi tu znao riješiti i linearnu jednačinu sa jednom nepoznatom, a kamoli dvije, da ne spominjem išta složenije. Da ne pominjem spremanje ručka i pravljenje npr pite (osim ako ne postoji kakav 3D pitoprinter). Stučnjaci za brendiranje i mijenjanje precepcije, senior shopper marketing managerice, "međunarodne ekspertice za razvoj timova". Tu možemo saznati "kako oglašivačka industrija može oblikovati percepcije, mijenjati ponašanja i redefinirati kulturne norme, potičući promjene dok ostvaruje komercijalne ciljeve" Ili npr možemo saznati da je umrežavanje (a ne npr znanje, obrazovanje, inteligencija kultura, iskustvo) ključni faktor uspjeha za poslovne žene... Dakla bila bi dobra komedija da se ne radi o horroru. I još jedan detalj, osjetljive duše neka preskoče, pogledajte plakat za ovo i primjetite da je jedno oko nove Mona Lize u skafanderu prekriveno. A onda se sjetite čiji je to znak raspoznavanja kao i da oni vole da na neki način učine svoje prisustvo vidljivim. https://rumble.com/v1leq49-over-3000-ex ... lism-.html
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Ti si jedan muški šovinista.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

U postojećoj situaciji i s obzirom na vanredne okolnosti shvatiću to kao kompliment. Inače stvarno dok nije bilo ovoga, uvijek sam bio za potpunu ravnopravnost, izbor prema sposobnosti i pameti bez obzira na ključeve, nacionalne, religijske, polne i druge. Ja bi za premijera ili direktora nečega postavio i stranca ili vanzemaljca ako će imati 5 % veću dobit, izvoz ili generalno imati uspješniji rezultat, LGBTQ, muško, žensko ništa mi nije značilo. Čak su svi ti nekad potlačeni imali tada moje simpatije i podršku. Dok se nije počelo nametati kao obaveza, silovati mozak ili lopatom gurati u grlo propaganda. BLM i slično, klečanje, parade ponosa... Dok nisu "potlačeni" počeli stigmatizirati ostale. U nekom trenutku je pređena crvena linija i sve se ovo od tzv borbe za ravnopravnost pretvorilo u teror i prisilu očito orkestriranu dobro koordinisanu iz nekih krugova. U tom trenutku sam i ja od ljevičara i liberala prešao u konzervativca, prisilno. Znaš ono, kad nepravda postane zakon otpor postaje obaveza.
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Ma šalim se.

Meni za oko zapalo ovo:

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... ici/790205

A i ovo mi nije jasno ali hajd može proći, lični je izbor:
https://www.akta.ba/licnosti/privreda-i ... -klijenata


Ja ovo gledam kao još nešto u nizu kupljenja para. Organizovanjem ovakvih okupljanja organizator zarađuje, reklame od nekih firmi, NVO, ambasada i slično.
Sve je to lični interes a svi samo glabaju ono što je moderno. Sad sam primjetio da će na jednom sličnom skupu biti prisutan jedan poznanik i on će isto tako glabati o ekologiji, održivim energijama, sve što će naučiti iz par nekih floskula koje će čuo ranije. Neće pričati zato što mu je to stil života, i dalje nabavlja 6-7 tona uglja da grije kuću, nego će pričati zato što je to moda i što on na drugoj strani dijelom zarađuje od te mode OIE. Prodaje čovjek solarne panele. Normalno da će pričati kako je to budućnost.
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

Ma jasno. Mnogi su u ovome iz čisto materijalnih razloga, zbog napredovanja, da budu u trendu, "vjeruju nauci" i sl. Ne shvataju da su dio nečega mnogo šireg I zloslutnijeg. Neki su se našli jer su nesposobni da nađu konkretniju karijeru, neki su vrbovani po seminarima. Ima čak i onih koji vjeruju da stvarno pomažu ugroženima, klimi, i sl, koji vole da su lijevi jer je u trendu itd. Mislim da ni 1% nije upućeno o čemu se stvarno radi i koja je širina i dubina toga. Nažalost šteta se nanosi a neznanje i glupost ne opravdava. Dugo je 4 godine da se baš ništa ne primjeti a prisustvujemo možda događaju koji se dešava jednom u hiljadu godina. Ako im uspije.
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

evo ti jedna poslastica, naslovna stranica portala. dobro se plaća....

Image
Post Reply