Red pill

Post Reply
esas
Posts: 32
Joined: 26 Dec 2020, 14:10

Red pill

Post by esas »

Slažem se s panzerom da teorijama zavjere nije mjesto u temi o Elektroprivredi, ali se ne slažem s tim da je dosadno Monthyjevo ponavljanje alternativnih tumačenja raznih situacija. Ne uključujem se u te rasprave, jer ne znam puno o tome, niti mogu suditi o tačnosti tih tvrdnji, ali redovno čitam.

Pa evo mjesta za Monthyja i ostale da se ispušu, a nama kojima je to zanimljivo da otkrijemo narative koji se razlikuju od zvaničnih.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

Pa ja sam u biti već rekao to što mislim i to 5-6 puta u zadnje 2-3 godine, a dosta i beka26 tako da nema ništa novo. Vidim da i neki od ostalih znaju ponešto ili slute ali možda nemaju cijelu sliku. Većina ipak nema pojma šta se dešava. Nešto sam napisao na temi Elektoprivreda a nešto pod vijesti iz ekonomije i privrede. Razlog što je išlo pod EP je upravo to što je to glavna linija udara svega ovoga što se dešava i jeste bilo vezano za EP jer se radi o energiji. Ko želi može to nazvati alternativnom verzijom događanja ali bojim se da je to jedina stvarna verzija odnosno da je to upravo događanje, samo što zvuči tako da mnogi misle da je teorija zavjere. Većina ovoga što sam govorio izgledalo je potpuno nevjerovatno prije 2 godina a sad kad se dosta toga i dogodilo izgleda manje nevjerovatno. Nisam ja to isisao iz prsta nego su to sasvim logični zaključci ako se poredaju komadići informacija kojima raspolažemo. od Plandemije, lockdowna, kidanja lanaca opskrbe, zaglavljivanja brodova, rata u Ukrajini, cijena gasa i struje...Pratim i desetine stručnjaka od vrhunskih ekonomista, geostratega, prije toga virusologa, statističara, matematičara i kad se sve spoji rješenja se sama nameću. Govorim o činjenicama, ako se sjećate pričao sam da su fiat valute na granici propasti kad to nije bilo vidljivo čisto na bazi QE politike i količine naštampanih dolara (ili eura). I šta imamo sada, inflaciju od 9-10 % i u SAD i u Evropi. Činjenica je da u naštampane hiljade milijardi ne samo u zadnje 2 g nego i otprije. https://fred.stlouisfed.org/series/M2SL Ne morate vjerovati ko neće ali Euro je pred kolapsom, dugovi italije se ne mogu vratiti, a nisu puno bolje ni zemlje na sjeveru. Nije bolji ni dolar koji raste samo prema drugim valutama ali u stvari i on pada i padaće još više. To su sve provjerljive činjenice. Valjda je nekom problem onaj dio kad kažem da je sve to namjerno odnosno da je plan. Neću nikoga uvjeravati ali samo pogledajte ko vodi Evropu i svijet trenutno. Ovo nisam morao govoriti a jedni razlog je da znate i da se zaštitite od onoga što dolazi, da dobro razmislite u čemu vam je imovina i je li dovoljno diverzificirana. Ko misli da je dosadno i da teorije zavjere "iscrpljuju" neka preskoči. Samo pratite šta će se dešavati sa Z Evropom, standardom stanovništva tamo, stanjem ekonomije i industrije. Već sljedećih mjeseci, da ne govorim o godinama. Mada niko neće biti pošteđen. Preširoka je tema tako da neću o energiji i energentima iako je to u stvari najvažniji dio.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Ja sam za tog Švaba prvi čuo ovdje na forumu. Čak i nakon toga nisam ni čitao ni gledao njegove nastupe.

Previše je alternativnih istina da bi se sve to ispregledalo i odvojilo vremena a puno takvih stvari vrijeđa zdrav razum.

Daleko od toga da nema nekih uticaja vladajućih struktura velikih država jer ih mora biti. da nema vlade države šta bi bilo?
A opet kažem pošto i u vladama i na čelima država stoje ljudi kao i mi, sa svim svojim manama,nedostacima, pogrešnim procjenama, logično je i da ima loših odluka koje utiču na cijeli svijet.

Ono što meni ide na živce kod tih promotera alternativnih istina jer da uvijek postoji neka grupa koja je kao skrojila plan za cijeli svijet i da se taj plan nepogrešivo odvija. Jesu li to "limunati" tj iluminati kako bi moj petogodišnjak nazvao, jesu li gušteri, jesu li bilderbergovci, masoni,templari, jevreji, vještice( prema crkvenoj inkviziciji), uglavnom uvijek imaju nepogrešivi plan za cijelu planetu i kao sprovode ga.

I samo rijetki prokontaju taj plan.

Kao biće inflacija, biće recesija, biće pad ekonomija.

Pa hoće. Ni prvi ni zadnji put u 2500-3000godina civilizacije. Sve je to normalno za ljudsku vrstu . Bude teških vremena,bude dobrih vremena ali ne mora se uvijek vezati za nekakve planove nekakvih tipova iz sjene.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

Konkretno ovdje i ja sam mislio da se radi o organizovanoj grupi recmo satanista i eugeničara tipa Gates i još neki, na bazi onoga što se dešavalo sa Pandemijom i vakcinama nakon toga a i na bazi nekih prethodnih događaja, pročitajte npr o Eventu 201 (simulaciji dešavanja pandemije, ponašanja medija, vlada, WHO i sl u slučaju da se pandemija desi). Event 201 se odigrao u oktobru 2019. Mjesec dana nakon što je završio "desila se" Pandemija korone prvi put nakon španske gripe dakle prvu put nakon 100 godina. A par sedmica nakon simulacije. Treba pogledati i npr otvaranje tunela Gotthard iz 2016. Ali OK, nema veze. Međutim kako je količina čudnih događaja rasla i ja sam prilagodio mišljenje. Nemoguće je bilo da ovoliki nivo koordinacije postoji ako su u pitanju pojedinci, ma kako moćni. Nisu ni bilderbergovci sami, ni Rotschildi ni Rockefelleri (sami) ali sumnjam da svi oni i likovi tipa Kissingera nisu postavljali temelje za ovo.To je moguće samo ako iza toga stoje vlade sa svim resursima, i to pogotovo jedna vlada, SAD. Treba vidjeti i to da su praktično svi sadašnji lideri najmoćnijih zemalja svijeta bili na obuci (kao mladi) kod Klausa Schwaba u svjetskom ekonomskom forumu (WEF). Od Angele Merkel, preko Putina, Kurtza, Macrona, Trudeaoa i mnogih drugih. Već 30 godina. Nisu dakle pojednici ni grupe ni tipovi iz sjene, ni reptili, nego najmoćnije svjetske vlade koje rade upravo ono što im je potrebno a to je geostrateško preslagivanje tektonskih razmjera. Treba povezati još poneki detalj. Npr dug SAD od 30 hiljada miljardi dolara, On se ne može vratiti osim ako se ne odradi hiperinflacija. Isto je sa dugovima nekih evropskih zemalja. Zato se dijele subvencije u milijardama, zato se opraštaju dugovi studentima, zato se šalju miljarde Ukrajini. Da se FIAT valute toliko razrijede da dođu praktično na nulu a onda se starta sa nekom novom valutom, bez dugova. Npr elektronskom. Dodatni faktor je to da nestaje energenata, neke zemlje bogate naftom već smanjuju količine a nekima će nestati za par godina. Isto je sa gasom i ugljem, toga jednostavno više nema, tako da ovo što ima treba poklopiti i ne dozvoliti da se troši. Odnosno, trošiće to samo najmoćniji. Da se ovo ostvari lansirana je Greta i priče o klimatskim promjenama, karbonskom otisku i sl. U stvari moćni žele samo fosilna goriva a obnovljivi izvori su podvala da se sirotinja zabavlja i ne troši ugalj i naftu. Zato je Njemačka zatvorila TE, ne radi čistog zraka. Zato je blokiran blok 7, ne radi državne garancije. Ima i četvrti faktor, SAD se razdvojila od zlatnog standarda u 70im jer nije mogla da štampa dovoljno dolara. Nakon toga printala je koliko može ali nije došlo do hiperinflacije jer je dolar rezervana svjetska valuta pa su ga svi morali imati da kupe naftu. To je tzv petrodolar. Na taj način SAD je vještački podigla standard u zemlji a inflaciju izvezla u čitav svijet. Sad je drugim zemljama prekipilo i odlučeno je da se odvoje od tog sistema i dolara. Radi se o Rusiji, Kini, Indiji, Iranu, Brazilu, Kazahstanu i mnogim drugim. Tako da se formira nova željezna zavjesa i možda 2 potpuno razdvojena platna sistema. i svijeta. To su tektonske primjene u ekonomiji i životu i da se ostvare puštene su brojne distrakcije, od epidemija do ratova i biće ih još. Očekujte brojne druge Black Swan događaje od nestanka struje i pada interneta do revolucija i novih "pandemija". Slijede padovi berzi prvenstveno u SAD. Palo je već 20 ak posto kao što sam najavio (provjerite) a pašće još bar 40-50%. Pao je i Tesla kao kao što sam najavio (provjerite) a pašće još mnogo više. Pao je i bitcoin kao što sam najavio (provjerite) a pašće još. Moguće da propadne i Euro u roku godinu a pao je već 15-20 % kao što sam najavio, a i dolar te vjerovatno jen. Sve države koje troše puno energije a imaju malo energetskih resursa biće puštene niz vodu, prva zapadna Evropa gdje će pad standarda biti toliki da će vjerovatno biti i nemira, možda i gladi. Biće uništena i autoindustrija kao i avioindustrija a letovi avionom će biti daleka uspomena za max 5 godina. Osim za privilegovane. Nezaposlenost će dramatično porasti. Kriza bi mogla prevazići onu iz 1929. Uostalom sve ovo se već vidi i već je u toku, ko se malo bolje fokusira i informiše. I potpuno je logično. O depopulaciji neću, sami zaključite. A sad zaboravite sve ovo ako vam je dosadno i ako vas zamaraju teorije zavjere i pročitajte ponovo za 2-3 godine.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

Pretpostavljam da znate da je prije par dana došlo do curenja iz gasovoda Nordstream. Novije vijesti kažu međutim da nije curenje nego ekspolozije odnosno diverzije i da su oštećeni Nordstream 1 i 2 i to na tri odvojena mjesta. Nema dakle mjesta priči o slučajnosti pogotovo što su oštećenja ogromna, dužine nekoliko stotina metara. Navodno teško da će opravka trajati ispod nekoliko mjeseci. Ili ukratko Evropa je usred energetske krize ostala bez gasa s te strane čak i da rat završi danas. Ako isključimo Rusiju kao počinioca jer nema nikakve logike da uništi svoj cjevovod i mogućnost izvoza na tu stranu kad može jednostavno zavrnuti ventil (što i jeste), lista usual suspects postaje prilično kratka i svodi sa na jednog-SAD. Tim više što su oni to skoro pa priznali, Biden je sam izjavio da bi to mogli i učiniti a nije jedini. Dakle veliki zagovornici zelenog izazvali su vrlo vjerovatno svjesno ekološku katastrofu i ostavili saveznike u Evropi bez mogućeg izvora snabdjevanja energentom. Kojeg, how convenient, oni dopremaju brodovima tim istim "saveznicima" po ekstremnim cijenama. Za divno čudo, samo dan poslje otvori se novi cjevovod Baltic Pipe za transport gasa iz Norveške. Problem je ovdje što bi Rusija mogla zaigrati istu igru te se npr desiti da se misteriozno oštete neke druge infrastrukturne instalacije ili kabovi npr internetski, telefonski i sl, veza Amerika Evropa ili nešto gore.
Još malo ludosti koje bi bile za rubriku Sci Fi da nije istina. U Francuskoj, usred energetske krize kad cijena struje dostiže rekorde od 1000 E/Mwh upravo tamo, 32 od njihovih 56 nuklearnih reaktora ne radi jer su, pazi sad, ili na redovnom remontu ili imaju "problem sa rđom". Umjesto jedna po jedna ili 2 po 2 oni dakle "remontuju" 30 ak komada paralelno. To je baš mudro i optimalno.
U Belgiji prije par dana, zatvorili nuklearnu elektranu Doel 3 snage 1000 MW, za sva vremena. Kažu imaju dovoljno kapciteta da prebrode zimu. Fino, sam ne znam imaju li komšije u EU i može li njima zatrebati. Sve su ovo dakako slučajnosti, splet okolnosti i čudnih odluka i omaški koje su nekako koncidirale baš sad u najvećoj energetskoj krizi ikad. Ta ne bi se pametni i ugledni ljudi, vođe država, toliki minsitri i energetičari odlučili da namjerno izazovu krizu nesagledivih razmjera, nemire, seindustrijalizaciju i sl. Pu, pu gluho bilo.
skakavac_33
Posts: 78
Joined: 14 May 2021, 11:21

Re: Red pill

Post by skakavac_33 »

Bravo za komentar!
investitor_ba
Posts: 119
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Red pill

Post by investitor_ba »

Imamo i mi remonte u trenucima kad je cijena ogromna i "ne isplati" se ne raditi, ali je to investicija u buducnost. Tako da su i remonti koji se desavaju u Francuskoj mozda planski, ili usljed problema, priprema za zimu. Bolje je raditi remont sada u septembru nego doci u situaciju da se to mora raditi u decembru i januaru kada je potrosnja daleko veca.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Red pill

Post by panzer »

Oštenjenja na plinovodima nije slučajno nego je upravo diverzija.

Ali to nije urađeno radi nekih planova Gejtsa, deindustrijalizacije, nastavka procesa nakon korone i slično tj nekog plana mračne grupe nego je rat, a valjda smo primjetili da je rat traje cijelu ovu godinu. I znamo ko ga vodi, pa ako je rat na prostoru Jugoslavije bio plan neke mračne grupe sa ciljem deindustrijalizacije Jugoslavije a ne radi nama dobropoznatih dešavanja onda se može reći da je i ovaj rat dio plana.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Red pill

Post by montypython »

investitor_ba wrote: 29 Sep 2022, 11:54 Imamo i mi remonte u trenucima kad je cijena ogromna i "ne isplati" se ne raditi, ali je to investicija u buducnost. Tako da su i remonti koji se desavaju u Francuskoj mozda planski, ili usljed problema, priprema za zimu. Bolje je raditi remont sada u septembru nego doci u situaciju da se to mora raditi u decembru i januaru kada je potrosnja daleko veca.
Nemam ja ništa protiv remonta i priprema za zimu. Samo nije mi logično da se remontuje 32 od 56 elektrana PARALELNO. Zar nemaju nikakav dinamički plan remonta. Što nisu remontovali neke od elektrana prošle i pretprošle godine. Ili ove ako su baš navalili ali ne parelelno. Baš im došlo da čiste od rđe sve odjednom? U sred najveće energetske krize u Evropi i najskuplje cijene struje ikad oni zaustavljaju 2/3 kapaciteta, dramatično smanjuju ponudu koje je ionako smanjena i povećaju sami sebi cijenu struje sa, ionako skupih npr 200-300 Eura/Mwh na 1100? Evo da nema nikakvog plana ni Gatesa ni Schwaba, je li takvo ponašanje uopšte logično ili racionalno? Mistifikuju se te pripreme za zimu a jedina razlika od prethodnih zima kad nije ništa falilo su sami njihovi postupci koji su smanjili ponudu i nabili cijene. Pa i cijene gasa su poludjele ne nakon invazije nego nakon sankcija Rusiji koje su samo povisile cijenu ruskog proizvoda-gasa a uništile Evropu. Umjesto obrnuto. I onda sve ovo sa strujom, od pomenutog gašenja belgijske elektrane, cjevovoda, prethodnog gašenja TE u Njemačkoj... Nisam ni spomenuo gašenje najveće nuklearke u Ukrajini Zaporožje nakon što su je Ukrajinci "gađali" a Rusi zatvorili iz "sigurnosnih" razloga. I stotine ovakvih događaja po čitavoj Evropi a samo im je jedna stvar zajednička-smanjuju ponudu energenata i nabijaju im cijene. Sami sebi. Jedni stružu rđu, drugi se "spremaju" za zimu, treći čuvaju prirodu, četvrti štite nuklearku od granata, peti slušaju Gretu, šesti (Belgija) gase eto tek tako, ćeif im, sedmi drže ispravne elektrane "u leru" (da se ne umore do januara)......Evo isključimo potpuno priču o deindustrijalizaciji, mračnim planovima globalističkih grupa i sl. Je li ovakvo ponašanje racionalno?
@ Panzer
Pa i ja kažem da havarija na gasovodima nije slučajna. I da je u pitanju rat. Ne bih međutim povlačio paralelu sa bivšom Jugoslavijom, niti izvodio zaključke. I uloga Rusije je potpuno drugačija. Posebno ne bih izvodio zaključke tipa "u Yu nije bio rat koji su izazvale mračne sile predvođene Gatesom i Schwabom, te na osnovu toga nisu odgovorne ni za ovo sad". Tu čak ne znamo sa 100% sigurnošću ni je li premisa tačna (WEF je osnovan 1971), a zaključivanje svakako nije, te onda zaključak može biti bilo kakav. Imam svoje mišljenje o ulozi Rusije u događajima iz prošlog rata ali ne dopuštam na mi emocije utiču na kritičko razmišljanje i logiku. Ovo sad je druga priča (vrlo kompleksna) što ne znači da veza ne postoji. Pokušavam sagledavati samo činjenice i šta ko radi a ne šta ko govori da radi, niti šta mediji govore da neko radi.
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Red pill

Post by one »

parama od skupih energenata se djelomicno finasira ovaj rat,a veci dio tj trilioni ce mozda zavrsit u jednom megaprojekatu poslije rata ovisno o situaciji,a pravi uzrok ovog rata bi mogao biti star 19 stoljeca
Post Reply