ASA BANKA

SSenseiSS
Posts: 45
Joined: 23 Feb 2023, 12:30

Re: ASA BANKA

Post by SSenseiSS »

panzer wrote: 20 Feb 2024, 15:30Šta će kliziti?
Ukupna vrijednost imovine fonda prema dolje.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Pa ne izgleda mi baš polako.Čak mi se čini i da su MTELu danas prodavali. Meni više izgleda kao razlaz i zaključavanje kancelarije.
novi
Posts: 157
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: ASA BANKA

Post by novi »

Za mjesec dana oborili cijenu 10%, u normalnim drustvima bi to bila panika da banka propada a kod nas propada nesto drugo i to izgleda brzo
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Ovdje će biti zanimljivo ako objave tu dividendu a cijena nastavi padati. Realno je moguće da se to desi. Tako da ovi mogu satjerati cijenu na 80 KM ili niže a da se pojavi divideni prinos od 10%.

Ali tačno se vidi koji je to profil ljudi koji se ko fol bave finansijama tj papirima od vrijednosti u Sarajevu. Gdje god ima koji nesposobnjaković oni su stavili da vode portfolije.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ASA BANKA

Post by slavuj »

Baš sam htio da pitam zašto vežemo Lilium fond za ovu temu,kad ono naletim na podatak da je ZIF Prevent invest vlasnik 10% udjela OIF Lilium.
Ne znam kako su se odlučili za to,osim ako nije zbog indirektnog ulaganja u UNioinvestplastiku ili Energonovu,na primjer.
A što se tiće rasprodaje dionica IKB,Lilium je završio svoj dio.Prodao je koliko mu je bilo nužno.
Sada prodaje neko u velikoj nuždi.I to po svoj prilici i ostale dionice koje su u padu.Neko na skrbniku je izgleda odlučio da tako treba.I jednostavno puni ponudjene kupovne naloge.Možda to može biti i nagovještaj nekog sredjivanja stanja na SASE.Možda je stvarno neko u velikoj nuždi.
Što se tiće ove banke,tamo nema nikakvih promjena.Dividenda će biti onolika koliko je planirano i bit će isplačena u roku kao prošle godine,
Nema ,dakle ,nikakvog razloga za promjenu.A prodavac neka nastavi.Valjda ima neki interes.
Isti slučaj je i sa ostalim dionicama kojima je danas trgovano.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Pa ima ovaj što je svaki put uskakao sa oko 850 dionica i on je ostao na 99 KM. Ako to nije lilium onda je ovo zadnji veći nalog.
Ali vidjećemo narednih dana.
ivicak
Posts: 2
Joined: 22 Nov 2023, 12:48

Re: ASA BANKA

Post by ivicak »

zna li se kolika je planirana dividenda?
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Ako su tačne neke informacije koje kolaju trebalo bi biti između 20 i 25 miliona KM.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Nije lilium još završio sa prodajom. Treba sabrati 1,5 miliona KM da kupe bosnaauto.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

https://www.asabanka.ba/wp-content/uplo ... -BANKE.pdf

Dividenda je tu ali ne znamo još tačnu cifru.
Post Reply