ASA BANKA

panzer
Posts: 11918
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: IK BANKA ZENICA

Post by panzer »

Jesu li ovo pustili da cijena ide bez njihovog vraćanja ispod 58 ? Nema obaranja izgleda.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: IK BANKA ZENICA

Post by slavuj »

Izgleda da se ovi mlađani bankari iz ASA PREVENT grupacije ne snalaze baš najbolje u svom poslu!Do sada su pokazali jedino vještinu postupanja po Ćelamovom receptu Hadenizacije na SASE!Uspješno su stabilizirali cijenu po kojoj su prikupili ovih dvadeset i nešto posto dionica.Istina to je nešto manje od onoga što su po originalno kreiranoj cijeni prikupili njihovi kriminalni predhodnici iz operacije Haden,ali je ipak uspjeh,nešto bolji od rezultata njihovih dosadašnjih aktivnosti u Njihovoj banci dd!Tamo već godinama bilježe samo gubitke!Oni baš i nisu sigurni žele li da im se na ponovljenom tenderu jave ostali dioničari,i zato i ne reagiraju hadenovim metodama održavanja željene cijene .Dino i comp bi to očas odradili ako treba.Ovi su se izgleda odlučili da među preostalim značajnijim dioničarima IKB nađu svoga Nikšića!
Pošto ovdje nema Vlade kao dioničara,to će im zasigurno ići malo teže.Naime,umjesto da kupe dionice,oni su se odlučili da potkupe nekoliko značajnijih dioničara i da pojačaju snagu fondova,s kojima su već dogovorili podršku ,naravno na račun dioničara ZIF Prevent invest!Postoječim članovima NO već su obečali da ih neće mijenjati sad za sad.Nekoliko dioničara poduzetnika trebalo bi biti kupljeno poslovnim aranžmanima sa grupacijom,uposlenici dioničari ostali bi na svojim mjestima.Tako možda prikupe potrebnu dvotrećinsku većinu.Sve dakle ovisi o naprijed nabrojanim!Iznenađenja sa obadvije strane su moguća!Počeli su kao Haden,možda tako i završe.Možda i u bivšoj kasarni!Ostaje nam da ćekamo,i eventulno dokupimo,ako ne bude sve po njihovim planovima!
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: IK BANKA ZENICA

Post by slavuj »

Bezgranična je drskost svih koji su spomenuti u predhodnom postu1A možda je to i nedostatak inventivnosti,ili jednostavno nepamet!
Elem danas se na SASE pojavi prodajni nalog 15 dionica po 59,10,mada je na kupovnoj strani bio nalog po 65 KM a predhodna trgovina bila po cijeni nešto iznad 65 KM!
Nakon uključrnja satica prodano je 30 dionica po 60 km.Da ne bi nagađali ko je prodavac,on je onaj spomenuti,za koga sam napisao da bi obaranje cijene odradio očas!
AW broker i pomenuti već godinama rade samo dogovorene transakcije!za sve kriminalne mešetare,bez izuzetka!
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: IK BANKA ZENICA

Post by slavuj »

Ipak se radi o nepameti.Mali kokošari sa berze,koji odrađuju sve za svoje kriminalne naručioce,a zatim ih otkucavaju ,kao recimo u slučaju HADEN,stvarno ne znaju šta je to dobro za njihove nalogodavce.Naravno da ih neću ovdje savjetovati,kada se ova priča završi,samo će im se kazati!
Ali svakako moram ponoviti:Na SASE već godinama nema drugih transankcija osim dogovorenih.Ljudi su davno pročitali ove bivše brokere,a sad obične kriminalne mešetare!
A oni,ti kokošari,moraju to ,bar u kafani.,podijeliti sa svojim zaštitnicima iz Čelamovog okruženja.
Treba stvarno biti glup pa recimo današnju trgovinu dionicama ove banke prihvatiti kao tržišnu.A možete misliti koliko su glupi oni koji misle kako će im ove transakcije neko prihvatiti kao tržišne!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: IK BANKA ZENICA

Post by proleter »

Ali svakako moram ponoviti:Na SASE već godinama nema drugih transankcija osim dogovorenih.Ljudi su davno pročitali ove bivše brokere,a sad obične kriminalne mešetare!

Ovo je rečeno i konstatirano već hiljadu puta. I to je rastjeralo investitore sa SASE.
A da će sve ostati isto jasno je poslije sinoćnjeg nastupa Ismeta Osmanovića u emisiji Odgovorite ljudima.
Jedino sa čime sam se sinoć složio sa njim je oko privatizacije Elektroprivrede, koristio je skoro iste argumente kao da je čitao šta sam pisao neki dan na tu temu na ovom forumu.
Međutim, ni on niti Šuhret Fazlić nisu spomenuli (bar dok mi je želudac izdržao ovu šupljaku) prodaju Energoinvesta ili Hidrogradnje (67 % većinski vlasništvo FBiH) a pogotovo manjinske dijelove u FDS-u, SOSOR-u, Bosnalijeku....gdje je možda i ponajveći krimanal stranačkih ljudi i gdje se menadžment ponaša kao da im je to babovina ( doduše, babovinu ne bi onako brutalno uništavali).
Ovde pljujemo po Grabovici, koji jeste i nesimpatičan i nesposoban, ali je beba sa cuclom u odnosu na ove zvijeri o kojima govori slavuj i još neki.
montypython
Posts: 3857
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: IK BANKA ZENICA

Post by montypython »

Ima naravno mnogo dogovorenih transakcija, muljaža svake vrste a sve zbog nepostojanja regulatora, slabe pravne države itd To smo sve davno rekli. Ali ne mogu reći da nema drugih transakcija osim dogovorenih. Znam po sebi. Ja sam imao transakcija i to dosta zadnijih godina, a ništa nije bilo dogovoreno. Bilo je sigurno i drugih. Niko ne brani da se nešto kvalitetno kupi po niskoj cijeni koju je banda svjesno svukla igrajući na kartu straha i neznanja. Ustvari smatram to jedinstvenom prilikom da se dođe jeftino do dionica koje se poslije neće moći lako kupiti osim po višestrukoj cijeni. Ima i rizika da će dugo trebati da se ovo otkoči ali ima i mogućnosti velike zarade, mnogo veće nego na uređenim tržištima sa visokom likvidnošću.

Gledao sam i ja tu emisiju o privatizaciju i mogu reći samo Svjetlana Cenić je, po mom skromnom mišljenju, za većinu prisutmih tamo za tri koplja iznad po znanju i ekonomskoj logici. U vezi same teme mislim da je bilo kakva revizija nečega što se događalo prije 10-15 godina nemoguća misija, vlasnički odnosi su se mijenjali, a i da nisu. Trebale su agencije za privatizaciju reagovati odmah čim je uočeno nepoštivanje ugovora i raskidati ih.
Niko nije postavio npr jednostavno pitanje šta da ta nova Agencija proglasi neku privatizaciju nelegalnom, poništi i sl, šta se dešava sa onima koji su dionice udjele ili čak nekretnine kupili nakon privatizacije. Hoće li oni te dionice udjele nekretnine vraćati ili će im država kompenzirati, ako da kako i po kojoj cijeni i od kojih para. Evo npr sad se npr poništi privatizacija dijela FDSa, Bosnalijeka Telecoma. Čije su dionice koje su u opticaju sada, one faktički ne postoje ili ako postoje traba ih vratiti-kome. Trebalo bi poništiti sva plaćanja, fakture račune za vodu i struju uplaćane poreze firme, urađene nakon privatizacije. Kako to kompenzirati čak iako dionice nisu nijednom mijenjale vlasnika.
Sad nakon toliko godina sve je to, ukljičivo i Zakon i Agencija za reviziju samo spin kako je neko rekao, nakon prošlogodišnjih nemira. Samo ćemo sad plaćati još jednu agenciju koju će ako išta i počne raditi zapljusnuti lavina tužbi pa će recimo na poništenu privatizaciju nečega što više i ne postoji, ili ako postoji ne vrijedi ni pišljiva boba reakcija biti tužba za ugrožavanje privatnog vlasništva, duševni bol ili slično koju će agencija/država izgubiti a sve će opet platiti porezni obveznici.
panzer
Posts: 11918
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: IK BANKA ZENICA

Post by panzer »

Opet:
Objavljeno dana veljača 27, 2015 10:00
Obavještavamo Vas da je objavljena Tender ponuda za kupovinu dionica „Investiciono-komercijalna banka“ d.d. Zenica (simbol: IKBZRK2). Ponuditelj je ASA Finance d.d. Sarajevo, Bulevar Meše Selimovića 16, Sarajevo. Temeljni kapital Emitenta je podijeljen na 463.901 redovnih dionica na ime, nominalne vrijednosti 100,00 KM. Ponuđač je vlasnik 135.356 redovitih dionica Emitenta, što predstavlja 29,1778% od ukupnog broja emitiranih dionica. Povezana lica su ZIF Prevent Invest d.d. Sarajevo i Moja Banka d.d. Sarajevo od čega je ZIF Prevent Invest d.d. Sarajevo vlasnik 64.728 redovnih dionica Emitenta što predstavlja 13,9530% od ukupnog broja emitiranih dionica, a Moja Banka d.d Sarajevo je vlasnik 7.927 redovitih dionica Emitenta, što predstavlja 1,7088% od ukupnog broja emitiranih dionica. Ponuđač i sa njim povezana lica ukupno su vlasnici 208.011 redovitih dionica Emitenta, što predstavlja 44,8395% od ukupnog broja emitiranih dionica. U ovoj ponovnoj tender ponudi povezana lica nemaju status Ponuđača. Ponovna Tender ponuda se odnosi na 255.890 redovnih dionica na ime što predstavlja 55,1605% od ukupnog broja dionica, nominalne vrijednosti 100,00 KM, koje u trenutku davanja ponovne Tender ponude nisu u vlasništvu ponuditelja. Ponuđena cijena po jednoj dionici iznosi 59,00 KM, što predstavlja 59,00 % od nominalne vrijednosti dionica. Rok važenja ponovne Tender ponude je 30 dana, a počinje teći od dana objavljivanja ponovne Tender ponude u novinama.
Društvo ovlašteno za prikupljanje odgovora na tender ponudu: AW Broker d.o.o. sa sjedištem u Sarajevu, ul. Džemala Bijedića br. 144, telefon: +387 33 766 726; fax: +387 33 766 725.

Objavljeno dana 27.02.2015. godine u dnevnim novinama "Oslobođenje" i „Dnevni Avaz“.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: IK BANKA ZENICA

Post by slavuj »

Konačno su ovi Preventovi stručnjaci razriješili dilemu!Ne žele kupiti,lakše je podkupiti!I evo ih sa istom cijenom po kojoj su prikupili preko 4 posto.A reflektiraju sada na najmanje 22 posto dionica!E to ne može ni Dino,ni AW Broker.Valjda zato što oni prethodni nisu pristali na plačanje ispod stola,evo ih sad sa AW brokerom.Potpuno logičan potez,jer u onom prikupljanju punomoći za Arslanagića,dva prva čovjeka ove brokerske kuće dobili su svoje fascikle u policiji sa duplim punomoćima.Istina to nikada nije procesuirano,ali to je do tužilaštva.Jedan od njih ima i dobro iskustvo u hadenizaciji.Ništa novo,na dobrom su putu!Približavaju se Otoci!

Na nama dioničarima je da im pomognemo da bar u trećem pokušaju skontaju nešta novo!A ni Hasan A.P.Čelam nije vječan!Uspostaviće se valjda jednom nadzor nad upravljanjem dioničkim društvima.Treba to sačekati sa dionicama!
panzer
Posts: 11918
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: IK BANKA ZENICA

Post by panzer »

Investiciono-komercijalna banka Zenica (IKB) ostvarila je u 2014. godini dobit poslije poreza od 1,79 miliona KM , naon što je godinu ranije poslovala s neto dobiti od 2,04 miliona KM, izvještava Indikator.ba na osnovu finansijskog izvještaja objavljenog u dnevnoj štampi.

Banka je ostvarila dobit iz osnova poslovanja od 7,96 miliona KM u odnosu na 7,41 milion KM u 2013. godini, a što ima zahvaliti povećanju prihoda od kamata i prihoda od naknada i provizija.

IK Banka imala je lani manju dobit iz osnova rezervisanja 258 hiljada KM u odnosu na 1,0 milion KM prethodne godine.
Ukupno su troškvi rezervisanja banke iznosili 3,28 miliona KM, u odnosu na 6,84 miliona KM godinu ranije.

IK Banka ima sedam ekspozitura, a zapošljava 164 radnika.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: IK BANKA ZENICA

Post by slavuj »

Ovo je rezultat koji omogučava podjelu dividende od više od 3,5 KM po dionici.Ortačka grupa dioničara izvan ASA-PREVENT grupacije predložit će isplatu tolike dividende!
Dati će priliku grupaciji da pokaže ima li namjeru izvlačiti pare iz Banke na poznate kriminalne načine ili kroz zakonsku podjelu dividende!Osim toga to će biti i prilika fondu Prevent invest da pokaže hoće li se ponšati prema interesima fonda ili vlasnika DUF Blago!
Inače,grupacija je iskoristila i koristi sve blagodeti Hasana A.P.Čelama .Na ponovljenom tenderu angažirali su intimusa Čelamovih faraona da ubjeđuje dioničare da prodaju dionice.Ja imam dionice na skrbniku i iz Unikredir banke su me bombardovali porukama da se prijavim na tender,sve dok ih nisam upozorio da je to nedopušteno.
Ovi iz AW Brokera nemaju nikakvu mjeru,važno je da tender vodi prijatelj sa kafe člana KOMVP Mihajla Rajlića pa onda on,Dino,može raditi šta hoće!Ovaj tender je čak sakupio dovoljno argumenata za poništenje!
Post Reply