BL BERZA

Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BL BERZA

Post by Markodj »

[/quote] Dejan 118 wrote:

Koliko ce ici zavisi od ponude prije svega . A nakon ovakvih dividendi nijedna cijena nece biti ista.
[/quote]


A ko nam garantuje da ce bit jos dividendi , svi vidimo da se akumulira dobit. Ti mislis da ce svi isplatiit dividende ? Cak i EKBL i ELBJ koji imaju najveci broj korisnika , ali i dosta gubitaka. Dugorocno su ove akcije ok ali trenutno.... Bas me zanima da li ce ovi ostali da ostanu na ovim sadasnjim cijenama a ELDO ode na 1,75 - 1,80 KM a EKBL 0,09 KM , EKHC 0,2 KM , ELBJ 0,21 KM, EDPL 0,4 KM

Za 1 akciju ELDO moci ces kupiti 20 akcija EKBL. E a samo prije mjesec dana ELDO smo mogli kupovati po 0,22 KM a nismo dovoljno kupili ili nismo htjeli kupovati!
Dejan118
Posts: 236
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: BL BERZA

Post by Dejan118 »

Mozda ce se svi zakucati na trenutnim cijenama jer nece biti ponude. Zasto bi neko prodavao po + 20 % na ovu vrijednost jer je to opet nize od dividende ?
Mislim da sutra nema ponude i nece je ni biti dok ne ukinu ogranicenje + 20 %.
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BL BERZA

Post by Markodj »

Mislis na ELDO samo ? Pa druze samo ELDO isplacuje dividendu od 1,28 KM, ostali ne. Ja nisam cuo za neki info da ce i ostali isplatiti, bar do kraja godine da ima za skupstinu ili neka vijest , možda ti nesto vise znas ? A ne govoris
Dejan118
Posts: 236
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: BL BERZA

Post by Dejan118 »

Kad objave onda je kasno za kupovinu. Kao danas sto ne mozes kupiti ELDO.
Dejan118
Posts: 236
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: BL BERZA

Post by Dejan118 »

Malo ozbiljniji promet na berzi danas. Mogao bi biti i veci ali nema ponude
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BL BERZA

Post by Markodj »

Ja sam skontao da mi nismo svjesni potencijala ovih elektro firmi koje imamo. Ali to dođe kad cijena poraste, a kad je niska onda niko nece da kupuje, jel to u ljudskoj psihi tako, sad bi mi svi kupili, ali ne mozemo! Elektro firme imaju monopol, stabilne prihode, nece propasti, problem je sto je kod nas malo ljudi financijski pismeno da kupuje. Sto je opet u neku ruku prednost.

Ko ima 0,5% vlasnistva npr ELDO i sad ce dobiti 200.000 KM dividende, a ostaju mu akcije, npr sta je njemu dati cca 50.000,00 KM za kupovinu novih akcija koje imaju potencijal i opet cekati dividendu ?

Sta npr da dodje neki fond jaci kod nas, on bi ovo sve pokupovao preko noci, oni ne pitaju za cijenu gdje vide da ima potencijala i zarade ....
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BL BERZA

Post by panzer »

Postoji jedan slogan. Nekad davno smislio i iskoristio stručnjak za marketing a ja ga se često sjetim. Do sada je desetine puta pokazao tačnim i kod dionica.

Dobar proizvod je dobar proizvod, ma koliko mi šutjeli o tome.

I može se dodati, ma koliko mi to ignorisali. Ako je nešto vrijedno, prije ili kasnije će se vrjednovati upravo toliko koliko je vrijedno. To što je sad nekom tržišnom tj logikom lokalnih berzi bezvrijedno, ne znači je to stvarna vrijednost. Prije ili kasnije ti donese prinos od 300-500% i vrijedi čekati 10 godina .
Dejan118
Posts: 236
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: BL BERZA

Post by Dejan118 »

Markodj wrote: 20 Dec 2023, 08:55 Ja sam skontao da mi nismo svjesni potencijala ovih elektro firmi koje imamo. Ali to dođe kad cijena poraste, a kad je niska onda niko nece da kupuje, jel to u ljudskoj psihi tako, sad bi mi svi kupili, ali ne mozemo! Elektro firme imaju monopol, stabilne prihode, nece propasti, problem je sto je kod nas malo ljudi financijski pismeno da kupuje. Sto je opet u neku ruku prednost.

Ko ima 0,5% vlasnistva npr ELDO i sad ce dobiti 200.000 KM dividende, a ostaju mu akcije, npr sta je njemu dati cca 50.000,00 KM za kupovinu novih akcija koje imaju potencijal i opet cekati dividendu ?

Sta npr da dodje neki fond jaci kod nas, on bi ovo sve pokupovao preko noci, oni ne pitaju za cijenu gdje vide da ima potencijala i zarade ....
Upravo tako.
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BL BERZA

Post by Markodj »

https://www.blberza.com/Pages/DocView.aspx?Id=107978

Evo mozda i HET- a , kuva se kuva.... :D :D :D

Sad ne piše na sta se odnosi... Da li je nesto sitno ili krupno ...
Last edited by Markodj on 21 Dec 2023, 10:05, edited 1 time in total.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BL BERZA

Post by panzer »

Piše dobit za 2022. Al i ona je dobra.
Post Reply