Rudnik Soli Tuzla

panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

v.d. D I R E K T O R
Mirnes Mujkić, dipl.kriminalist
Što me uvijek iznenadi ovako nešto.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

https://www.olx.ba/artikal/37997221/dio ... -dd-tuzla/

Može i zamjena za nešto iz garaže.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

I ovaj je prodao po 8 KM. Kako uspijevate "nagovoriti" ljude da tako olako snize prodajnu cijenu?
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Kome će dipl.krim raspodijeliti dobit. Ostaje li dobit u firmi do konačnog preuzimanja od strane Solane?
Saziva se 27. (dvadesetsedma) redovna Skupština DIONIČKOG DRUŠTVA RUDNIKA SOLI ''TUZLA'' TUZLA saziva se za dan 30.06.2020. godine ( utorak ), sa početkom u 09:00 sati u Tuzli, ulica Tušanj 66.

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:
1. Otvaranje Skupštine, izbor predsjednika Skupštine i dva dioničara za ovjeru zapisnika o radu Skupštine
2. Razmatranje godišnjeg Izvještaja o poslovanju Društva, a koji uključuje: a. Izvještaj o poslovanju za I-XII 2019. godine sa bilansom stanja i bilansom uspjeha, koji uključuje finansijski izvještaj
b. Izvještaj Nezavisnog (vanjskog) revizora za 2019. godinu
c. Izvještaj Odbora za reviziju za 2019. godinu
d. Izvještaj Nadzornog odbora za 2019. godinu


te donošenje Odluka o istim.
3. Donošenje Odluke o raspodjeli dobiti Društva
4. Donošenje Odluke o izboru vanjskog revizora za 2020.godinu
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Na vanberznom tržištu evidentirana je trgovina dionicama društva Rudnik soli Tušanj d.d. Tuzla u vrijednosti od 17.790,00 KM, u sklopu tri transakcije prometovano je 1.779 dionica.
Po 10 marki.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Solana povećava udio.
Lukavačka Soda bi morala reagovati odnosno ući u vlasništvo jer nije pametno pustiti nekog drugog da potpuno odlučuje o strateškom resursu. Za sada je kanton većinski vlasnik ali ipak je bolje imati svoj udio. Jer AS neće mirno sjediti nego će gledati na sve načine da preuzme rudnik a u tom slučaju očekivati da neko ko bi eventualno preuzeo državnu firmu džentlmenski ponaša je veliki luksuz.
novi
Posts: 153
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by novi »

Ideja da će Solana (AS) preuzeti Rudnik je nevjerovatna. Bitka protiv Sisecam-a koji je višestruko veći i stabilniji potrašač slanice, a o finansijkim i političkim mogučnostima je iluzorno raspravljati, izgubljena je još prije mnogo godina. Sonovodi se i renoviraju a bušotine planiraju (polje Rasovac) i otvaraju prema planovima Sode a ne ''velikih'' potrošača Solane ili Panonike. O lagerovanju plina trenutno se ne razmišlja (jer nema konzumenata) a u tome se nalaze mnogo veći igrači od AS-a i SDA, SDP, SBB, SD, PDA ili koga već u ''jako stabilnoj TK Vladi'' koja ipak ima 72%.
Sjetih se stiha Partibrejkera '' a jedan poziv menja sve''.
PS možda si bio sarkastičan a ja nisam skonto
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Kako vrijeme prolazi sve je manje mjesta za sarkazam. Ambicije rastu a izgleda da im novi moto : ne znaš dok ne probaš. Pa pokušaš nešto preuzeti pa ako ne ide, strpiš se. Ako ide dobro i jeste.
Uvijek ima kooperativnih u svim nivoima odlučivanja. Pa ako su preuzeli Sarajevo osiguranje iako ih nema u većini znači da im je svašta dozvoljeno.
A vjerovatno je razmišljanje, ako je Soda Sanayi velika, pa i mi smo veliki. I što više firmi poklopimi imamo više šansi u pregovaranju.

S druge strane opet, ako Soda dođe u tu situaciju da AS bude taj koji se pita, onda će biti kasno.

Ne kažem da će AS odmah sutra nešto pokušati ali vidi se da im nije mrsko povećati udjel.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by adnan1987 »

Ma to za preuzimanje Sarajevo Ogisuranja mi je u magli.Ima previše politika koje bi takav scenario iskoristilo za ili protiv.

Logičnije mi je da su dobili odrešenije ruke ali da u potpunosti vedre i oblače državnim kapitalom u to ne vjerujem.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

To da je preuzimanje Sarajevo osiguranja gotova stvar,izaslo je iz neke od tesanjskih kuhinja.I nije to ni blizu tacno.Problem je sto ima zainteresiranih iz tog biznisa koji imaju i solodnu polaznu poziciju.Kriminalci koji upravljaju fondovima ne mogu biti nikakva garancija za obecanja koja okolo dijele.Oni su vjestiji sa pravosudjem,tamo imaju stanovita iskustva.A sve to komplikuje i cijena po kojoj se trzi SOSO .Ne treba zaboraviti da je ta cijena znatno veca od one po kojoj Novalic kao nije mogao prodati na one dvije propale aukcije.A on,Novalic,ima iskustva samo u pprodaji u pola cijene,kao recimo FDS.A ni ova optuznica oko ventilatora nije bas za podcjenjivanje.
Sto se tice Rudnika soli,tamo je situacija znatno slozenija.Rudnik nikako ne smije niko pokusati preuzeti u sukobu sa Turcima iz Lukavca.Jer buducnost rudnika prvenstveno ovisi o njima.Prije povecanja kapaciteta rudnika,nuzno je investiranje u prosirenje proizvodnje u Lukavcu.Jer nova slanica treba i nove konzumente!
Ja mislim da su i Hrvici toga svjesni,kao i oni koji ih podrzavaju!
Post Reply