Komisija za vrijednosne papire FBiH

slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by slavuj »

Večeras na dnvniku N1 TV,bit će govora o ovoj prijavi.Mislim da je to oko 19 sati.
panzer
Posts: 11913
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by panzer »

Pa eto, daleko su došli sa procesuiranjem otimanja državnog udjela u Bosnalijeku, prisilnog stečaja ŽGPa, sa procesuiranjem manipulantskih radnji kod udjela Unioninvestplastike pa sad je vrijeme za FDS.

Samo jednodnevni materijal za novinare.
Radoznali
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2013, 14:14

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by Radoznali »

Dragi i cijenjeni panzer-u ..ima jedna mudra narodna izreka koja otprilike veli da ne pada snijeg da prekrije brijeg nego da svaka zvjerka pokaže trag ...impresivna je i zadivljujuća "transparentost" trenutne KVP i animozitet spram jednog njihovog člana ...iskreno , nemam pojma niti bih se usudio komentarisati bilo koji od slučajeva koje si naveo ali ..po gradu se uvelike šuška da su pojedini članovi komisije u velikom strahu ...pa igraju i plešu kako im nalogodavac kaže ..dokle i kako će vidjećemo ...a o tome će vjerovatno više onaj nesretnik Hasić kad propjeva ...
panzer
Posts: 11913
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by panzer »

Ne znam po čemu bi to oni imali nalogodavca. Taj "animozitet" prema jednom članu komisije ima itekakvu opravdanost.

Trenutni saziv Komisije je uradio sve što je predhodni saziv morao krenuti još 2010. godine. A sad, kao što vidimo i po medijima, odjednom nekom počne smetati nova komisija i odjednom saznamo da imaju nalogodavca.

Kao i da su " u velikom strahu" što opet liči na prijetnju. Ja se sa takvim konstatacijama ne bih igrao.
Sitna buranija
Posts: 2011
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by Sitna buranija »

Radoznali wrote: 07 Dec 2023, 15:41 Dragi i cijenjeni panzer-u ..ima jedna mudra narodna izreka koja otprilike veli da ne pada snijeg da prekrije brijeg nego da svaka zvjerka pokaže trag ...impresivna je i zadivljujuća "transparentost" trenutne KVP i animozitet spram jednog njihovog člana ...iskreno , nemam pojma niti bih se usudio komentarisati bilo koji od slučajeva koje si naveo ali ..po gradu se uvelike šuška da su pojedini članovi komisije u velikom strahu ...pa igraju i plešu kako im nalogodavac kaže ..dokle i kako će vidjećemo ...a o tome će vjerovatno više onaj nesretnik Hasić kad propjeva ...
U velikom strahu može biti samo taj jedan njihov član prema kojem se iskazuje taj "animozitet". Jer jedini on iz trenutnog saziva komisije je bio sudionik svih onih neregularnosti i nezakonitosti koje su se dešavale na tržištu kapitala zadnjih 10 godina. Jedan od njegovih kolega iz tog perioda je već uhapšen, ali ne znam je li još u pritvoru, bezbeli su ga pustili zbog godina da se sa slobode brani.
Radoznali
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2013, 14:14

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by Radoznali »

... da ne bi bilo zabune panzer..ne radi se ni o kakvim prijetnjama ,Bože sačuvaj ...taj me milje uopšte ne zanima ..riječ strah je možda nespretno upotrijebljena u kontestu hapšenja osumnjičenog za pokušaj ubistva i saznanja do kojih će istraga doći .....ako neko misli da je pomenuti Hasić to uradio samo zato jer je bio nezadovoljan radom onoga na koga je izvršio atentat onda je to njegova stvar ..vrijeme će pokazati zašto i za koga je to uradio ...da ne bi dalje polemisali ,završiću s time da ne postoji razlog na svijetu zbog kojeg bi se trebalo pucati na čovjeka ...za sve ostalo postoje sudovi i zakoni ...LP
panzer
Posts: 11913
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by panzer »

Sramota je da tužilaštvu, policiji ,Sipi treba dvije godine da uhapsi kokošara u selu zvanom Sarajevu gdje svako svakog zna.
Nezavisni inspektor pripravnik bi za 10 dana uhapsio i atentatora i nalogodavca jer je sve toliko očito.
Ako imamo takvu policiju koja ovako reaguje na atentat na člana izuzetno važne institucije šta mi ostali građani da očekujemo.
Nekad ranije, prije " kooperativne komisije za VP" dok su članovi bili univerzitetski profesori, bila je tradicija nekažnjeno premlaćivanje članova.

Kad su došli kooperativni, onda su prestali incidenti.

U tom periodu jedino smo mi na forumu bilježili nezakonitosti na tržištu kapitala, bilježili sve što je radila i dopuštala komisija sa Ćelamom i Živkovićem.

Tada u medijima nikom nije smetala takva komisija, nisu ni na ovom forumu , bijelim,žutim,plavim, zabrinutim i kakvim sve ne karakterima.

Ovaj atentat je upravo rezultat takvog rada nekadašnje komisije, jer su se od 2012. namnožili oni koji su mogli raditi i radili su šta su htjeli na tržištu kapitala.

I nije ništa drugo nego zlonamjerno spomenuti ovaj saziv komisije kao nekog ko ima nalogodavca i ko je u strahu a kao trebao bi biti radi kriminalnih radnji nekih drugih ljudi.
panzer
Posts: 11913
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by panzer »

Prijedlog izjašnjenja o Inicijativi za donošenje izmjena i dopuna Zakona o Komisiji za vrijednosne papire, koju je podnio S E T - Samostalni Expertni tim za odnose sa javnošću i upravljanje reputacijom
burgijaju i dalje
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by slavuj »

Negdje oko 22 novembra na protokol KOMVP sam ostavio Zahtjev za vanredni nadzor ENKT zbog neobjavljivanja Pisma namjere koje su dobili od Njemaca.Tražio sam da se naloži objavljivanje tog Pisma ,kao informacija koja može bitno utjecati na vrijednost dionica.Kao što vidite,pismo nije objavljeno ni do danas a nije ni meni odgovoreno na moj zahtjev.
Prije nekoliko dana sam nazvao KOMVP i pitao poštuju li oni Zakon o pravu pristupa informacijama,i ako poštuju zaAšto mi bar po tom osnovu nisu odgovorili.Nakon kratkih konsultacija rečeno mi je da je razmatranje mojeg zahtjeva u toku!Ono činovničko dodji sutra!
Njima izgleda niko nije ništa rekao o onoj presudi direktoru iz Konjica.Istina,on je već inkasirao korist od oko desetak miliona,a ovi u Tešnju nisu
još,A KAD ĆE;NE ZNAMO!
Ostaje nam da čekamo da se ovi počnu faliti pa da reagira Tužilaštvo.Od KOMVP ne možemo ništa očekivati,
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by slavuj »

U medžuvremenu sam poslao i mail upit.Pokušavam da im pojeftinim odgovor,da ne troše papir.Kako se čini,njihove odluke jednostavno trebaju papir!
Mislio sam da Hasan A.P.Čelam nije više tamo,ali sam se prevario.To što i dalje ignoriraju moje zahtjeve,čini se da je On još tamo,bar duhom!
Ovi iz Tešnja takodžer šute.možda su svi na putu prema onom molitvenom doručku.
Post Reply