Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

Hajde da jednu temu posvetimo i ovome.
U BiH biznis portala ima mnogo više nego što sam i mislio (s obzirom da sam se za investiranje ozbiljno zainteresovao tek prije par mjeseci, nije ni čudo). :mrgreen:
Možemo napraviti i neku rang listu.
Što se tiče aplikacija Teletrader je čudo. Možda ima i boljih, iskusniji forumaši nam mogu reći.
Juče instalirah app Financial Timesa. Ko ne misli čitati samo naslove, neka ga ne instalira. Nisu baš džomet. :D
Jedna stranica mi je privukla pažnju. Tematika je od kućnih finansija do investiranja i još svašta pomalo. https://www.thebalance.com
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

Jedno pitanje za cijenjene forumase koji koriste Teletrader. Na opciji Market depth nikada mi nema podataka o kolicinama ponude i potraznje, samo cijena. Mozda je do mog smartfona i kolicine slobodne memorije koja je na njemu. Ima li neko slican problem?
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by hrkljus »

Probaj pristupiti toj sekciji dok je berza otvorena.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

hrkljus wrote:Probaj pristupiti toj sekciji dok je berza otvorena.
Isto. Mogao sam je nekad otvoriti kako treba samo u popodnevnim satima.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

Posto sam bio u CG ovih dana, virnem malo berzinu stranicu da vidim sta ima, naidjem na dionicu telekoma. Pogledam i neke druge stranice i saznam da su dali prosle godine 10 eurocenti dividende. Cijena dionice oko 1,5 eura. Dodam je na Teletrader, a on izbacuje 4,037 eura.
http://www.montenegroberza.com/code/nav ... tockId=792
Tiker: TECG
Je li neko imao slicnih problema sa Teletraderom?
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

Mogu li na desktop verziji Teletradera vidjeti sve ponude za odredjenu dionicu?
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by montypython »

Laufer wrote:Mogu li na desktop verziji Teletradera vidjeti sve ponude za odredjenu dionicu?
Može, ako mislimo na isto pod "sve ponude". Kad se uđe na pojedinu dionicu imaju gore tabovi/podnaslovi overview, charts, news i Traderscreen. Kad se klikne na ovaj zadnji vidi se dio market depth i tu se vide količine i cijene na ponudi i potražnji. Pretpostavljam da su to sve.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Laufer »

montypython wrote:
Laufer wrote:Mogu li na desktop verziji Teletradera vidjeti sve ponude za odredjenu dionicu?
Može, ako mislimo na isto pod "sve ponude". Kad se uđe na pojedinu dionicu imaju gore tabovi/podnaslovi overview, charts, news i Traderscreen. Kad se klikne na ovaj zadnji vidi se dio market depth i tu se vide količine i cijene na ponudi i potražnji. Pretpostavljam da su to sve.
Na Telekomu pokazuje samo zavrsene transakcije. Hoce li sutra tokom radnog vremena pokazivati i cijeli market depth?
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by montypython »

Laufer wrote:
montypython wrote:
Laufer wrote:Mogu li na desktop verziji Teletradera vidjeti sve ponude za odredjenu dionicu?
Može, ako mislimo na isto pod "sve ponude". Kad se uđe na pojedinu dionicu imaju gore tabovi/podnaslovi overview, charts, news i Traderscreen. Kad se klikne na ovaj zadnji vidi se dio market depth i tu se vide količine i cijene na ponudi i potražnji. Pretpostavljam da su to sve.
Na Telekomu pokazuje samo zavrsene transakcije. Hoce li sutra tokom radnog vremena pokazivati i cijeli market depth?
Pa evo i ja sad gledam, na Telecomu nema a kad odem npr na JPESR ili SOSOR ima. Vjerujem da ce tokom radnog vremena prikazivati sve. Znam da mi se prije desavalo da npr nakog radnog vremena berze ne prikazuje market depth a evo sad jeste ali ne znam zasto ne i za BHTSR.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Biznis portali, finansijske aplikacije i sl.

Post by Sabur2 »

Uglavnom na BHTSR je loša potražnja od ex dividend datuma. Momentalno imaju dvije ponude za kupnju, ali niske.
Post Reply