Kriptovalute

Post Reply
car
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2017, 13:10

Kriptovalute

Post by car »

Jesu li zanemarene na ovome forumu?
Ja sam ih duže vrijeme ignorirao, ali sam na kraju popustio i nešto investirao.
Uvjeren sam da je 99% šupljak, ali 1% su šanse da više ništa neće biti kao prije.
Isto tako je i činjenica da su mnogi dosta zaradili, a mnogi još uvijek zarađuju.

Ako je nekome žao uložiti svoje pare može se registrirati i besplatno dobiti neke nove coine kao što je EtherBTC koji je u pripremi.

https://etherbtc.io/
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Kriptovalute

Post by one »

moras paziti na koje mjenjacnice ulazes jer bih je na crnoj listi zbog neusvajanja zakona o pranju novca i sl.pa kada hoces povuci novac neces moci jer mnoge drzave drze bih na toj listi i nemogu isplacivati novac,ali ti ne mogu blokirati coine i njih mozes prebaciti na neke mjenjacnice koje mozda isplacuju u bih.(imaju u hr i sloveniji ali na njima nemozes kvalitetno trgovati svaki dan u raznim coinima).druga mogucnost je da imas recimo hr. racun i dokumente pa tako trgujes.
car
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2017, 13:10

Re: Kriptovalute

Post by car »

Hvala druze, ba savjetima, ali nema sa tim problema.
Vidim i da ekipa preko pik-a(olx.ba) nudi otkup valuta uz proviziju od 10%.
Kome je problem unovcit, nije ninto lose rijesenje.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Kriptovalute

Post by Shahab »

Blokchain je suština. Uvodi decentralizaciju procesa i izbacuje posrednike. To je kazao i ruski premijer Medvedev. U konačnici u finansijama vidim isto što se dešava u energetici zbog oie. totalna decentraluzacija i brisanje granica za pojedinca.
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Kriptovalute

Post by one »

pa trenutno imamo EU,Rusiju i od triglava do iraka (trenutno osim urske) MMF drzavu.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Kriptovalute

Post by Shahab »

Švicarska postaje kriptonacija. Kanton Zug kod Ciriha je centar tokenizacije. Za 8 mjeseci izdali su 580 miliona USD tokena.
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Kriptovalute

Post by panzer »

Ščim su ih pokrili?
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Kriptovalute

Post by Laufer »

Kako vam se cini ovo? 1 NFN 1 gram nafena...
https://nafen.co/
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Kriptovalute

Post by Racio »

car wrote:Jesu li zanemarene na ovome forumu?
Ja sam ih duže vrijeme ignorirao, ali sam na kraju popustio i nešto investirao.
Uvjeren sam da je 99% šupljak, ali 1% su šanse da više ništa neće biti kao prije.
Isto tako je i činjenica da su mnogi dosta zaradili, a mnogi još uvijek zarađuju.

Ako je nekome žao uložiti svoje pare može se registrirati i besplatno dobiti neke nove coine kao što je EtherBTC koji je u pripremi.

https://etherbtc.io/
Ovo je buducnost. Zakljucavas svoj racun, blok sistem i berza. U ovo cu i ja ici. Eter platforma je sljedeci skok u odnosu na Bitcoin. Tip je u Hrvatskoj za 2 sedmice inkasirao 51.500 Eur na Kraken mjenjacnici saEterom u januaru.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Kriptovalute

Post by Laufer »

A sta je potrebno osim paypal-a za ulaganje?
Post Reply