Kriptovalute

Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Kriptovalute

Post by Racio »

Laufer wrote:A sta je potrebno osim paypal-a za ulaganje?
Miras imati mjenjacnicu preko koje kupujes i placas. Nasi u banci ne daju startnu transakciju za clanstvo. Ja htjeo uplatiti na KRAKEN da kupim malo Ethera i nisu dali. Ne daju nasim ljudima da nesto sigurno zarade ili zijane. Bar je sve zavisno id mene i mog predvidjanja a ne nase politike. U Hrvatskoj to ide normalno. Idi tamo se uclani i onda ti samo elektronika treba.
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Kriptovalute

Post by one »

oni koji nemaju dokumente i racun vani da trguju na vecim berzama sa vecim izborom tokena mogu trgovati iz bih preko BiTCONAN (imaju u ponudi trenutno samo btc i ltc i uskoro eth) i imaju podruznicu u rijeci tj.sve se vodi na hrvatskom.nije komplikovana registracija a pare kad hocete povlacite na debitnu karticu.pored toga recimo mozete tu kupljene tokene prebaciti na drugu vecu mjenjacnicu (kraken,cex,coinbase..)i tamo s njima trgovati ili na elektronski novcanik svoj koji otvorite (recimo EXODUS.IO) i tu mozete mjenjati u druge tokene (izbor oko 20-30 vrsta).to vam kazem zato sto se neke stvari mjenjaju i mislim da bitcoin nece vise biti toliko dominantan u odnosu na druge asete i treba znati sta vrijedi a sta je smece.
prvo se treba dobro edukovat i naci pravi tajming ulaza,i nema nikakve slicnosti sa dionickim berzama.to je sad jos uvijek kocka i manipulacija,moguce da ce neki tokeni postati u buducnosti ozbiljnija investicija.
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Kriptovalute

Post by Racio »

one wrote:oni koji nemaju dokumente i racun vani da trguju na vecim berzama sa vecim izborom tokena mogu trgovati iz bih preko BiTCONAN (imaju u ponudi trenutno samo btc i ltc i uskoro eth) i imaju podruznicu u rijeci tj.sve se vodi na hrvatskom.nije komplikovana registracija a pare kad hocete povlacite na debitnu karticu.pored toga recimo mozete tu kupljene tokene prebaciti na drugu vecu mjenjacnicu (kraken,cex,coinbase..)i tamo s njima trgovati ili na elektronski novcanik svoj koji otvorite (recimo EXODUS.IO) i tu mozete mjenjati u druge tokene (izbor oko 20-30 vrsta).to vam kazem zato sto se neke stvari mjenjaju i mislim da bitcoin nece vise biti toliko dominantan u odnosu na druge asete i treba znati sta vrijedi a sta je smece.
prvo se treba dobro edukovat i naci pravi tajming ulaza,i nema nikakve slicnosti sa dionickim berzama.to je sad jos uvijek kocka i manipulacija,moguce da ce neki tokeni postati u buducnosti ozbiljnija investicija.
Hvala ti na informaciji, nisam znao ali...opet ide preko HR. Mjenjacnice uzimaju proviziju a ako moras ici duplo preko nase podruznice mjenjacnice iz BiH pa onda oni u HR, je li dupla provizija. Iako su provizije minorne, 0,002% meni rece jedan ukljuceni ipak se kod vise transakcija nakupi. Vidim sve valute u padu uglavnom izuzev par njih. Sada i treba kupovati jer kad skoce treba prodavati. Samo...sta uzeti dalje ne znam. Racun sam sredio u na eteru i sutim ali i on pada a cinio mi se najbolja platforma.
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Kriptovalute

Post by one »

pada jer se digla velika buka bankara i politicara u strahu da kripto ne zamjeni postojece valute.sada kada ce to postati digitalni aset i regulisati se sirom svijeta za sigurnije ulaganje.ETH je po algoritmu trebao biti oko $3000 do kraja godine ali sa ovakom korekcijom mozda upola.druga polovina godine i sljedece dvije godine su vrijeme u kojemu ce on uci u siroku upotrebu u mnogim segmentima zivota i dobiti svoju vrijednost.za kratkorocna ulaganja do godinu dana uzimas tokene nize vrijednosti jer po algoritmu oni rastu u daleko vecim postocima od ovih vecih.(kad krene bull run recimo btc ce na godinu rast 100-200% , ETH sada 300-400% a prosle godine je rastao oko 14000%,,tako da izaberes recimo EOS ,stelar , omg i sl. ovisno na kojoj si mjenjacnici i koju ponudu imas.novcac u sistem ulazi na velike tokene koji se reklamiraju a izlazi na malim gdje su najveci procenti zarade,kao sto rekoh ovo nema slicnosti sa dionicama.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Kriptovalute

Post by panzer »

Malo oko blockchaina
https://www.bloomberg.com/news/articles ... -a-way-out

I opet ne razumijem. Carinski papiri ti svakako trebaju a sve ostalo se i prije moglo raditi preko interneta.
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Kriptovalute

Post by Racio »

panzer wrote:Malo oko blockchaina
https://www.bloomberg.com/news/articles ... -a-way-out

I opet ne razumijem. Carinski papiri ti svakako trebaju a sve ostalo se i prije moglo raditi preko interneta.
Da ali koja je brzina transakcije placanja i trosak placanja.
Sada imaju blok chain platforme koje u sekundi obavljaju 7000 transakcija. I sad to uporedis sa papirima banke. A i to za carine ce brzo doci na red u kripto valuti odnosno nekim od tokena.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Kriptovalute

Post by panzer »

Trošak i nekako a brzina transakcije je isto tako manje bitan faktor. Jer se u nekim normalnim uslovima transakcija realizuje u roku od 2 do 3 sata. A teretnim brodovima treba puno više vremena dok se natovare ili istovare.
Ne vidim tu neku značajnu revoluciju kako je najavljuju.
one
Posts: 1592
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Kriptovalute

Post by one »

Visa: 24,000 transakcija u sekundi. neke od platformi na ETH blokchainu ce imati 2-3 puta vecu mogucnost transakcija i nema papirologje ,tvoj kod je sva papirologija.pa sve najvece berze u svjetu prelaze na blokchain tehnologiju.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Kriptovalute

Post by montypython »

Davno napisah da je ovo najobičniji šupljak-balon pun vrućeg vazduha, i da je svaka, pa i najgora dionica na SASE mnogo kvalitetnija. I evo-ispuhavanje uz ogromne gubitke. http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... di+63+eura
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Kriptovalute

Post by Sabur2 »

Dobro moglo se nesto zaraditi ko je bio spreman da se kocka. Ali ovdje jednostavno ne mozes ni po cemu znati koliko npr.BTC vrijedi i kad je precjenjen, a kad je podcjenjen da bi spram toga usao/izasao.
Cista kocka.
Nadam se da je kolega @one izasao u plusu.
Post Reply