Namjenska industrija

slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Namjenska industrija

Post by slavuj »

Već sam pisao da treba slijediti puteve novca.Odakle novac da se sve ovo kupi i gdje je otišao novac od prodaje,
Po svoj prilici je neko prodao nešto tudje samom sebi.Al hajde nek to neko dokaže onom upravniku zatvora i njegovima.
Potpuno sam siguran da se ne radi o neznanju.Svima je jasno o čemu se radi.
Ako za kriminal može,prema optužnicam, raditi prvi čovjek u policiji,zašto ne bi mogli i tamo neki ttužioci!A samo to je objašnjenje za ovoliki nerad.
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Namjenska industrija

Post by panzer »

Sve oni to znaju ali svi šute. Šutili bi i za ove narkokartele da interpol nije naredio akciju.

Tako se i novinari prave naivni ili svjesno puste pogrešnu informaciju da bi se riba-javnost zabavila. Već godinama je avdić na mujinom platnom spisku .

Šugava je sredina u kojoj svi skupa žive.
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Namjenska industrija

Post by panzer »

Kako se preko noći promijeni situacija. Sad su realne stotine miliona KM prihoda ....

Ukoliko budu imali podršku aktuelne Vlade FBiH, u bugojanskom Binasu tvrde da do kraje godine planiraju broj zaposlenih povećati i do 800, te uduplati prihode.

"Rast proizvodnje i posla je u ekspanziji. Prošle godine smo imali prihod od 25 miliona maraka. To je prihod od dva i po budžeta Općine Bugojno što znači da imamo neku mogućnost za stabilizaciju. Ova firma je u fazi konsolidacije, imamo samo jedan račun koji funkcioniše, imamo dosta dugova koji su narasli u prethodnom periodu, sad je naš zadatak da izvršimo sanaciju tih dugova koji su nastali u ranijem periodu. Imamo preko 100 miliona KM vrijednih potpisanih ugovora. Tvrdim da ih možemo realizirati. Naš plan je za ovu godinu prihod od 50 miliona KM, najvjerovatnije da ćemo ga realizovati. Ne zavisi samo od nas, zavisit će i od drugih kooperanata koji rade u Federaciji, a čije komponente ugrađujemo u naš proizvod,rekao je za Raport direktor Binasa Abaz Mandžuka.

On je kazao da su vraćene su pozajmice 'Igmanu' Konjic, 'Ginexu', vraćaju se i dugovi dobavljačima.

- Pomalo smo vraćali te dugove i pokrenuli smo proizvodnju. Znao sam da 'Binas“ ima odličan proizvod za prodaju. Kada sam došao radnicima se dugovalo osam plata, isplatili smo četiri bruto i četiri netto. Svi penzioneri koji su imali uvjete za penziju, penzionisani su. Naši penzioneri idu s uplaćenim doprinosima. I to smo radili. I to bez subvencije Vlade koja svim ostalim preduzećima pomaže kod penzionisanja. Isplaćeni su i topli obroci i bajramluci. Ove godine 29 radnika ide u penziju, kaže direktor Mandžuka, te dodaje da su prethodni direktori 'Binasa' kod Razvojne banke FBiH digli kredite u iznosu većem od četiri miliona KM, a kamata je narasla na više od milion i devet stotina hiljada, te da je kamatu sadašnja uprava vratila.

Proizvodni program 'Binasa' je bogat i šarolik, a ta kompanija najpoznatija je po proizvodnji upaljača za razne vrste municije.
Post Reply