Poruke Komisiji/ama

Post Reply
capitalist
Posts: 54
Joined: 31 Mar 2010, 11:28

Poruke Komisiji/ama

Post by capitalist »

negdje nekad je bila tema s ovim nazivom i mislim da je bila vrlo efikasna-uvazavali su misljenja sa ove teme u Komisijama

ne znam odakle početi,sta je sve bitno a da komisije to ne znaju već same,pa cu nekim slucajnim redom:
1. više je pitanje-jeste li bar jednu firmu konkretno iz fbih kaznili što nije dostavila finansijske izvještaje komisiji, znam da ste objavili u Izvještaju Komisije za 2009. g. (str 11) "mada još uvijek ima prostora za preduzimanje daljih mjera i aktivnosti prema jednom broju dioničkih društava koja ne izvršavaju svoje obaveze" koje ste mjere dosada ako ste ih uopšte poduzeli, protiv takvih emitenata ? i zašto u interesu tržišta ne zabranite promet dionicama tih firmi ili bar zif-ova ako njih svaki mjesec kontrolišete.činite da se kupuje mačak u vreći pa onda ispravljate krivu drinu
2. komisiji fbih-kada ćete početi ažurno objavljivati odluke,propise i obavještenja-kasnite vječnost čitavu :oops:
3. komisiji RS -objavite izvještaj o radu komisije za 2009. godinu?
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Poruke Komisiji/ama

Post by panzer »

Pametnjakovići sa SASE se ne mogu sjetiti da smanje vrijeme poravnanja na računima nego i dalje moramo čekati T+3 odnosno čitavu sedmicu da sredstva postanu operativna nakon prodaje. Još je veći fazon što su sredstva predviđena za kupovinu već na račun brokerskih kuća i one mogu znatno ubrzati proces poravnanja a sebi otvoriti priliku za veće promete i brže obrtanje.

Mogli bi pitati suvlasnike sarajevske berze Takasbank da im da uputstva da vrijeme smanje na T+2 kao što je na istanbulskoj berzi.
Post Reply