BH Telecom

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Shahab wrote:
proleter wrote:Da je SASE neka berza na koje utiču vijesti pomislio bih da je danšnji pad na 17, 5 KM povezan sa ovom viješću.
Ali kod nas nikada nema logike pa se ne bih čudio da sutra skoči na 18,5 KM :lol:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/rak-sutr ... /160420046
Kakav tragičan epilog laži zvane "porodično srebro".Godinama su svoju dobit i lični komfor pokrivali monopolskim cijenama pa je telekom usluga u jednoj Njemačkoj jeftinija nego u BiH. Sada slijedi suočavanje sa istinom kao što se FK Sarajevo suočilo sa istinom protiv Borussie M.
A pri tome gube čak i tržišni udio od druga dva, sjećam se kada su imali 50 %, sada su spali na 44 %. Ovo nema veze sa viberom, messengerom, whatsapom, skype-om...
http://www.klix.ba/biznis/rak-donio-odl ... /160421035
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Ima li neko informaciju na čiju inicijativu je pokrenuta ova priča u parlamentu BiH. Želim mu čestitati i zahvaliti se. Zaslužuje doživotni mandat u parlamentu.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Shahab wrote:Ima li neko informaciju na čiju inicijativu je pokrenuta ova priča u parlamentu BiH. Želim mu čestitati i zahvaliti se. Zaslužuje doživotni mandat u parlamentu.
Ja mislim neko iz SDS-a, Bosić valjda.
hrkljus
Posts: 88
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

BHTelecom demantuje navode iz prethodnog linka
http://www.klix.ba/biznis/bh-telecom-od ... /160421096
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Ide BH Telecom prema 16 KM, a Mtel ispod 1,40 KM.
Ko se nije iskrcao, magarac bio ;)
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

proleter wrote:Ide BH Telecom prema 16 KM, a Mtel ispod 1,40 KM.
Ko se nije iskrcao, magarac bio ;)
Evo BH Telecom dosao na 16,50 KM . . .
Ako u pesimističnoj varijanti isplata dividende bude 1 KM po dionici, to je 6 % prinosa za par mjeseci!

Ne znam kako se isplati prodavati po ovim cijenama, ako se razmišlja racioalno.
Ja sam jučer bio spreman dokupiti po cijeni od 17,30 KM (bio takav nalog na prodaji), ali eto prodali mi po 16,50 KM.
brzi
Posts: 2653
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

leon wrote:
proleter wrote:Ide BH Telecom prema 16 KM, a Mtel ispod 1,40 KM.
Ko se nije iskrcao, magarac bio ;)
Evo BH Telecom dosao na 16,50 KM . . .
Ako u pesimističnoj varijanti isplata dividende bude 1 KM po dionici, to je 6 % prinosa za par mjeseci!

Ne znam kako se isplati prodavati po ovim cijenama, ako se razmišlja racioalno.
Ja sam jučer bio spreman dokupiti po cijeni od 17,30 KM (bio takav nalog na prodaji), ali eto prodali mi po 16,50 KM.
Da imam love kao što nemam,.....i ja bi dokupio dionica i bhtelekoma i mtela jer,..... prinos 5 do 10% je dobar.
Ostali emitenti su ili gubitaši ili ne isplaćuju dividendu i gledaju kako da se riješe malih dioničare kao npr. Bimal.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

brzi wrote:
leon wrote:
proleter wrote:Ide BH Telecom prema 16 KM, a Mtel ispod 1,40 KM.
Ko se nije iskrcao, magarac bio ;)
Evo BH Telecom dosao na 16,50 KM . . .
Ako u pesimističnoj varijanti isplata dividende bude 1 KM po dionici, to je 6 % prinosa za par mjeseci!

Ne znam kako se isplati prodavati po ovim cijenama, ako se razmišlja racioalno.
Ja sam jučer bio spreman dokupiti po cijeni od 17,30 KM (bio takav nalog na prodaji), ali eto prodali mi po 16,50 KM.
Da imam love kao što nemam,.....i ja bi dokupio dionica i bhtelekoma i mtela jer,..... prinos 5 do 10% je dobar.
Ostali emitenti su ili gubitaši ili ne isplaćuju dividendu i gledaju kako da se riješe malih dioničare kao npr. Bimal.
Ako se s druge strane gleda, ovaj prinos od 6% pokriva proviziju za kupovinu i istovremenu prodaju, tako da kroz par mjeseci isto kao da staviš pare na štednu knjižicu. Što se tiče rizika koja će cijena biti kad ti se prodavalo . . . Pa građani su spremni na puno veće rizike kad pogledamo ove kredite u švicarskim francima, promjenjivim kamatnim stopama, ostalim troškovima kredita, otplatnim planovima po 20 i više godina . . . Ne znam!

Trebalo bi se sve ovo učiti u osnovnoj školi, jer "Nepoznavanje (prava) škodi".
brzi
Posts: 2653
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Cijena dionica BH telekoma se u posljednjih 5 godina kretala između 16 i 21 KM,.. bez nekog značajnijeg utjecaja poslovnih rezultata.
Kada su trgovane veće količine cijena je rasla, kada je trgovina usporavala cijena je padala.
Tako da ne vidim nijedan razlog da za pola godine ili godinu dana cijena ne bude opet oko 20 KM.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Ovo je gore nego se očekivalo, Mtel dobit za prvi kvartal samo 11,8 mil. KM :o
Ako ih je BH Telecom pratio, neće biti veselo :
https://www.blberza.com/Cms2FileCache/f ... 032016.pdf
Post Reply