Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Naravno da jesam, ali se uzdam u to da je nadlezni ministar uvijek imao identican stav sa premijerom po pitanju Bosnalijeka. To su prijatelju politicari, gdje se mogu naci ja vjerujem da ce sjesti i dogovoriti se.
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Složio bih se u vezi ovoga sa Arslanagićima, to je gotova priča i samo pitanje vremena.
Interesuje me međutim ovo:
Sabur2 wrote: .
Podvukao bih jednu stvar: u ovom momentu interes Vlade i interes malih dionicara NIJE nuzno isti!!!
zato ce biti potrebno da malo razmislimo prije davanja punomoci.
Ako pretpostavimo da je interes malih dioničara npr odlazak sadašnjeg NO i uprave, smanjenje troškova/ispumpavanja dobiti, povećanje dobiti, podjela dividende i sl. u čemu od ovoga misliš da odstupaju namjere Vlade, imaš li možda neka konkretnija saznanja?
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Složio bih se u vezi ovoga sa Arslanagićima, to je gotova priča i samo pitanje vremena.
Interesuje me međutim ovo:
Sabur2 wrote: .
Podvukao bih jednu stvar: u ovom momentu interes Vlade i interes malih dionicara NIJE nuzno isti!!!
zato ce biti potrebno da malo razmislimo prije davanja punomoci.
Ako pretpostavimo da je interes malih dioničara npr odlazak sadašnjeg NO i uprave, smanjenje troškova/ispumpavanja dobiti, povećanje dobiti, podjela dividende i sl. u čemu od ovoga misliš da odstupaju namjere Vlade, imaš li možda neka konkretnija saznanja?
Nemam konkretna saznanja. I do sada je vlada mogla raditi ovo sto radi sad, pa nije, jer su premijeri i ministri imali direktan tal sa Arslanagicem. Dionicama se uveliko trguje van berze i tu se vidi koliko je Vladi stalo do interesa malih dionicara. Vlada zna ko je kupac, vladini poznanici obavljaju prljavi posao i kontrolisu berzu, Vlada smo trebali dok je Edin bio u sedlu. Kad je poceo plan B, mi vise nismo bitni, jer da jesmo, ponovljena skupstina bi bila davno zakazana, da se instalise novi NO dok je jos moguce imati vecinu, a prehodila bi kampanja skupljanja punomoci.
Svjedoci smo da nema nista, tisina, kao da je sve najnormalnije u firmi i na berzi.
Zato ne vjerujem Vladi.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Ima smisla nikome ne vjerovati pa ni Vladi, ali bas da su sadasnji premijer i resorni ministar u talu sa Arslanagicima je totalno nelogicno s obzirom na sve sto se desilo. Da li znaju ili ne ko je novi partner to ne znam, a volio bih znati ako neko zaista ima provjerene informacije.
Drzim se stava da Vladi treba preko 20% da bi imala dva clana NO za sto su joj potrebni mali dionicari te smatram da se sa Vladom treba razgovarati i naci zajednicki jezik. To je sigurno moguce u obostranom interesu!
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

I meni je apsolutno nejasna ovakva pasivnost Vlade. Bio sam sklon to sebi objasnjavati njihovom nesposobnoscu. Sad medjutim kako vec teku mjeseci a da se ama bas nista ne dogadja ni to mi objasnjenje ne zvuci uvjerljivo. Cak ako su ovo sa Hadenom njihovi potezi sve je to presporo gube momentum. Ne vidim nijedam razlog da se ne zakaze skupstina i ne smjeni NO. Smatram cak drskoscu da se niko iz Vlade ni na koji nacin nije obratio malim dionicarima.
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@crveni
nisam ni rekao da postoji tal izmedju sadasnjeg ministra i Arslanagica, ali necu da vjerujem da su imuni na talove i da nece neki sljedeci direktor ili suvlasnik biti novi tal. Ako razumijes sta hocu reci.

@monty
Vrlo jak razlog zasto Vladi ne vjerujem je upravo taj. Ovo sto se desava omogucuje drzanje niske cijene. Tvrdim da Vlada zna kupca i da rade u dosluhu. Zapravo ovdje svi rade za njega. Ne vjerujem vise u dobre namjere Vlade, ali ni kupca, a skupstina ce biti zakazana kad budu sigurni da nece nista krenuti mimo plana.
Svakako da nece niko doci ovdje i potrositi vec 20 miliona gotovine da bi ga onda neko drugi kontrolisao i ucjenjivao. Razmislite o situaciji gdje Vlada zna ko je Haden i radi zajedno na ostvarivanju kontrole nad firmom. Opet se zamislite gdje smo tu mi i koliko zavisimo od toga koliko ce se nas prijaviti za skupstinu, kao sto i zavisi od toga kakav je generalno stav ove Vlade prama nama. Zato mislim da je mnogo bolje dati punomoci nasem zajednickom predstavniku ili bilo kome za koga znate da ce glasati u vasem interesu, nego Vladi koja ce iskoristiti glasove za svoje ciljeve, koji mogu, ali i ne moraju nuzno biti u nasem interesu. Dovoljno je da nam uvale kukavicije jaje u vidu "naseg kandidata" za NO, koji bi onda slusao samo njih i glasao uvijek kao oni.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Naravno da razumijem, ali s obzirom da je neko potrosio te silne milione svojih sredstava ja ne vjerujem da ce dopustiti bilo kakve talove! Takodje sumnjam da su Vlada i ovaj novi dionicar u dosluhu, to nema smisla jer bi se to do sada proculo. U Vladi je vise linija, vise opcija neko bi vec progovorio da se radi koordinirano kao sto je i do sada curilo.

Ako mi kao mali dionicari mozemo skupiti vise od 10% onda ima smisla ici samostalno. U to iskreno sumnjam i zbog toga mislim da trebamo naci nekog jakog partnera, a kao sto sam i do sada govorio Vlada je najmanje zlo.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Sadasnju pasivnost vlade ne mogu objasniti nicim drugim vec raskolom izmedju sda i sdp oko svih bitnih pitanja pa i u vezi bosnalijeka, cisto sumnjam da haden ima neke veze sa vladom, a ako ima neke odnose onda se nadam da su dobri jer sama vlada bez hadena i nas ce imati uspjeh ravan prethodnim skupstinama. U bilo kojoj varijanti, zbog dosadasnjeg nastupa i sdp i sda imaju obavezu da smjene arslanagica, trivuna i ostale ucesnike ove cudne price ali dolaskom polica stvari su se zakomplicirale jer je on sigurno jos uvijek sda-ov covjek i arslanagic nije bezveze doveo takvog covjeka. Međutim, da bi mogli da se pravilno organizujemo ili bolje receno grupisemo jer treba znati sta koga motivise u ovom slucaju.
Evo mene konkretno zanima sljedeci ishod:
Smjena nadzornog odbora i uprave!
Pojednostavljeno receno, kao posljedica gore navedenog vidim poboljsanje poslovanja, rast cijene dionice i isplatu dividende. Sve dok je drugacije ja ne vjerujem da se nesto pozitivno moze desiti.
Mozemo li se svi pojedinacno izjasniti sta je konkretno kome cilj da se desi?
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

evo pratim vas vec vise od godine dana,pa da se javim....kazem.
malo cudno da se ovi "obojani" jave bas u ovaj trenutak,kad se izgleda priblizava nekakvi rasplet situacije.i prepricavaju cakule koje mogu biti istinite i neistinite.
ja nemam nikakve informacije,ali cisto onako analiticki,firmu pokusava preuzeti samo jedan kupac i zbog toga cijena miruje.
nadalje,ovaj kupac haden nema nikakve veze s nekim ozbiljnim investitorom,ovo je magla ove kompanije oko tog,kako ga vi zovete arsle,jer

kupili dionice od najveceg neprijatelja(ifc)doticnog menadjmenta,njih izbacili iz igre,kupili jos par postotaka i situacija stala,sad kako dalje,siriti glasine.....
zele se dokopati kontrolnog paketa po 14 maraka i poslati obvezujucu ponudu za pruzimanje pa ko hoce 14,ako neces moze i manje....ali firmom ce ovladati,jer ti komunisticki kadrovi se sjedine s firmom oni je gledaju kao svoje cedo,kao dijete koje su odgajali,njima cak mozda ni novci vise nisu bitni koliko status u drustvu,da ih netko kostantno nesto moli i trazi...
izgleda da su uspijeli i srediti situaciju s vladom,ove se vise necuje......jedino sto me veseli da cijena nece ispod 14 prije preuzimanja,volio bih da se varam.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Bravo zuti!!! Ti nemas nikakve informacije, nista ne znas, al znas ko je iza Hadena... Nekas ti ocito pojma, osim namjere da blatis nekoga radi nekog skrivenog azloga.
Vidis ja kao i mnogi drugi, sam se izjasnio protiv Arslanagica na glas! Pa ti slobodno napisi da si za Arslanagice, zasto kriti??!
Post Reply