Elektroprivreda BIH

Truba
Posts: 620
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

Otkup je ok za mene sto sam dao 13
A sto ce oni sto su dali 100
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Elektroprivreda BIH

Post by slavuj »

Svaki razgovor je dobro došao.I znak nekog medžusobnog uvažavanja,koliko god!
Ponešto se i sazna..Ja sam saznao da je sve onako kako sam i predpostavljao.
Menadžment je zapravo skup poslušnih vojnika partije.Sudeči po tome kako reagiraju na kritiku premijera,niko im nije rekao da Tita odavno nema!
Podsjetili su me,gluho bilo,na radnike i penzionere Fabrike duhana.Kada bih ja na Skupštinama ukazivao na kriinal njihovog direktora,čoporativno bi na njegov mig ,krenuli na mene za govornicom.I tako sve dok nisu dobili otkaze.Danas tamo nema ni njih ni mene.Otvorilo pekaru!
A sva priča menadžmenta bila je potpuno prazna,osim reakcije na moju tvrdnju da premijer Nikšić jednostavno ne može shvatiti probleme u Elektroprivredi.E to ih je baš naljutilo.Utrkivali su se izvršni direktori koji će prvi stati u odbranu onog koji ih je tamo doveo.
O uglju iz Kamengrada i Stanara,ništa.A što se cijene tiće,kriv je FERK,A FERK odlučuje po zahtjevu.A zahtjeva nema,nikad ga nisu ni poslali,sve dok On ne odobri!
A za loše poslovanje krivi su oni od prije njih.
Naši su pokazali koliko znaju o njima,o kretanju proizvodnje,cijene,plaća.penzija,izvoza,domaće potrošnje.
Od njih ništa ni kao opravdanje.
Prića o otkupu dionica koju je forsirao največi mali dioničar,potpuno promašena.To je jednostavno nemoguće bez masovnog potkivanja.A to sada ne bi mogao izvesti ni onaj što već odavno kuje konja po mjesecuA njega očito pznaju!Možda čak i s namjerom.On i njegov ćlan NO su se ponašali kao da su dio tima EP.Inaće su dobro obavješteni o prisutnima.
Šteta je što najveći mali dioničar misli da se sve može riješiti na način kako je nekada moglo.Ja tako ne mislim i čekat ću prvu priliku da to provjerim na sudu.Ne nadam se otkupu a ne mogu pristati da mi prilično nedefinisana skupina rastaće imovinu.Nešto zbog neznanja a djelimično i zbog stranačkog i ličnoh šičara.Nikšića i Novalića sam već jednom preživio,valjda ću opet.
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Onaj ko nije znao zaraditi u vremenu kad se roba zlatom plaćala, tesko da će znati zaraditi i u nekom normalnim uslovima.
Ako je Elektroprivredi prroblem trgovina el. energijom a ima hidroakumulaciju koja moze svaki trenutak smanjiti ili povećati proizvodnju za 100 ili 200 MW i ima očit algoritam da je el. energija subotom i nedeljom jeftinija od proizvodne cijene u TE i da bi se isplatilo kupovati vikendom a prodavati radnim danima.
Kako onda rijesiti teže probleme.
Uprava zivi još uvijek u socijalizmu i postuje samo dva pravila a to je da mora biti para za plate i da se mora slušati sta kazu odozgo.
Problem cijene za domaćinstva je problem neprimjene propisa i zakona koji su definisali kako se obračunava cijena i podnosi zahtjev za korekciju.
To su trebali ciniti svake godine na osnovu planiranog troška za sljedeću godinu.
Tužba će vjerovatno biti najefikasnije sredstvo a polugodisnji izvještaj dokaz da nisu ucinili dovoljno i nastavili kršenje Zakona o privrednim društvima i Zakona o donacijama.
Sve i da tužba ne prođe na prvoj instanci na drugoj ili trećoj će proći.
Postoje sudovi i van BiH.
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/haos ... /240201077
Ili će politika odustati od ekološkog ludila ili će nam napraviti 3. Svjetski rat.
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by one »

dok ti pale gume vani ovi unutra su jos 50 milijardi ispumpali za ukrainu.kad sve ispumpaju ta zgrada parlamenta koja je inace kopija dijela babilonske kule zavrsit ce vjerovatno kao i orginal
montypython
Posts: 4063
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

https://bljesak.info/posao/posao/ephzhb ... ola/445177

Još 53 uhljeba. Umjesto optimizacije oni i bez novih proizvodnjh pogona i povećanja proizvodnje povećaše u 5 godina broj uposlenih za 15%.
Razmisljao da prodam dio dionica Elektroprivrede BiH i kupim dionice Elektroprivrede HZHB i sta bi napravio,.. zamjenio dionice narodne firme za dionice uhljeb firme.
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by one »

mislim da nema ni pola godine kad su zaposlili 75 radnika
Dejan118
Posts: 430
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

brzi wrote: 01 Feb 2024, 20:06 https://bljesak.info/posao/posao/ephzhb ... ola/445177

Još 53 uhljeba. Umjesto optimizacije oni i bez novih proizvodnjh pogona i povećanja proizvodnje povećaše u 5 godina broj uposlenih za 15%.
Razmisljao da prodam dio dionica Elektroprivrede BiH i kupim dionice Elektroprivrede HZHB i sta bi napravio,.. zamjenio dionice narodne firme za dionice uhljeb firme.
Ja sam prodao 20 % EPBiH i kupio HETR. Pokazalo se kao moja najbolja investicija u zadnje dvije godine.
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

https://tacno.net/svi-nasi-blokovi-ko-c ... vrede-bih/

Sabrana djela i nedjela....

"Budućnost Elektroprivrede BiH kao i svake elektroprivrede u svijetu nije više isključivo u proizvodnji nego u uslugama i servisima koje pružaju decentralizovanim proizvođačima električne energije i kupcima. Što prije to shvate i prihvate pa fokus poslovanja pomjere ka obnovljivim izvorima i uslugama, to će brže i bezbolnije proći kroz proces restruktuiranja“, zaključuje Miljević.


Ovo je istina.
Post Reply