Bosnalijek

Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

neko kupi 120000 komada, skoro 2%
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Prica se da Arslanagici tragaju za kreditima da kupuju dionice, svjesni cjele situacije...
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Je li ovih skoro 2% Uni Credit SKRBNICKI?!
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

U bankarskim krugovima sam cuo da Arslanagici traze kredite preko vise mogucih linija za kupovinu dionica, navodno smatraju da ce sve biti odluceno u nekoliko procenata. Ne znam ko je prodao, al se nadam da oni nisu kupci jer bi to znacilo da kupuju mojim, nasim novcima. To bi bila nova rupa koja ce samo dodatno naskoditi ionako posrnuloj firmi. Mada siguran sam i da jesu kupci to im nece nista pomoci, iskopali su sami sebi preduboku jamu... Samo sto smo nazalost i mi svi u njoj zahvaljujuci toj Bandi...
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Postovanje,
Iskreno sam se zainteresovao za forum kojimvec dugo pratim. Nazalost necu moci reci sve sto znam, jer sam aktuelni zaposlenik. Dugi niz godina sutim i trpim. Zaista nije lako imati porodicu, kredite, raditi za njih da bi covjek zivio nekim normalnim zivotom i suprostavitimse ljudima koji ti mogu oduzeti hljeb u sekundi. Molim vas sve da razumijete i radnike, ima nas mnogo koji sve vidimo, ali zivotna egzistencija nam je na kocki kada bi pogresno pogledali pojedince, a ne da nesto javno kazemo.

Trenutno stvari stoje ovako, atmosfera je vrlo losa. Ne prica se na glas nista posebno. To da nemamo Nadzorni odbor i Upravu svi znamo, tolike ovce nismo! Znamo da je Polic "naseg" Ede covjek. Edo jos uvijek svraca, sve se pita, ali vidno je da Polic slusa i Amara. Edo se postarao, pije puno tako da nema od njega previse fajde. Trivun je uvijek tu negdje, mada i on spusta pogled kada dolazi, a ne trijumfalno kao nekada. Hasko se takodje primirio. On je davno rekao "kada Edo ode idem i ja". Amar je tu, vidi se da "gazduje", ali nije raspolozen kao nekada. Lose glumi kad se smije, nema vise one arogancije i bahatosti naglas, iako ko ga zna to ce osjetiti dok ovaj dise.

Sto se posla tice sta da vam kazem, radi se. Ali ko je ikad ovdje radio da vidi ovo sada bilo bi mu jasno da ovo nema veze sa radom, ovo je puko odrzavanje poslovanja. Strah nas je za sudbinu svega, ovo moze biti vrlo lose za uducnost.
Nadamo se da ce neko napokon, mozda Vlada, mozda neko treci ipak uciniti nesto iosloboditi nas ovih lanaca...

Pozdrav svima, nastojat cu svaki sljedeci put biti kraci...
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pozdrav @zeleni.
Hvala sto se javljas i nemoj da te sputava broj slova u postu. Reci nam uvijek sve sto imas. Nama nije mrsko citati. PP ti je također dostupan, a podrazumjeva se da sve sto je na PP saopsteno ostaje medju nama.
Prema postu nisam shvatio da li si dionicar. Svejedno, vjerovatno imas ove interne dionice. Bitno je jako da se trznete i da shvatite da niko ne zeli unistiti Bosnalijek. Zelja svih ukljucenih je da se istjeraju stvari na cistac i da firma radi neopterecena ispumpavanjem novca.
Novi partner, predstavljen preko HADEN s.a. poznaje dobro firmu i odnose u njoj. On zna sta kupuje. Radnici, neupetljani u kriminal prethodne garniture, nemaju se cega plasiti i mogu se samo nadati napretku poslovanja nakon preuzimanja, sto ce direktno pozitivno uticati i na njihove karijere i primanja.

Stvar je samo u ovom: HADEN nece platiti vise nego sto moraju da bi stekli kontrolni paket. Zato je bitno da na drugoj strani ima nas, male dionicare koji ce praviti otpor preuzimanju ispod cijene. Bitno je povezati se, udruziti se. Treba na vrijeme rascistiti sa strahovima i indolencijom. SVI mali dionicari imaju isti interes.
Znamo svi da se u Bosnalijeku moralo igrati kako muzika svira, jer vecina nije imala izbora. Vrijeme je SAD da se svi zapitate sta su u stvari vasi pravi interesi?
Posao, zarada, sigurnost, cist racun ili zadrzavanje statusa quo koji ce voditi njenom sunovratu u narednim godinama.
Molim te da se nastavis javljati.

@crveni
Jos jedan dokaz da je Haden i njih iznenadio.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Svaka cast zeleni na javljanju! Znam da ti nije lako, nadam se da ces ovako ohrabriti i druge radnike da podjele informacije sa nama.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Hvala svima na potpori, bar na ovaj nacin! Mi unutra imamo informacije da su ti neki novi dionicari lopovi, sumnjivi investitori i slicno. S obzirom od koga dolaze informacije niko nije glup da povjeruje u to, ali sa druge strane zaista ne znamo o cemu se uopste radi. Tesko da ce neko unutar firme stati na stranu koja je trenutno izvan firme, to je prevelik rizik. Morate shvatiti da skoro da nema uposlenika koji nema kredit, dosta je porodicnih ljudi itd.

Dionicar sam, ne jedini u porodici. Ali vjerujte mi da je cijena dioice trenutno nesto najmanje sto me brine. Pa ljudi ovo ce sve otici dodjavola ukoliko ubrzo ovi ne odu, nemjerljive su stete napravili do sada! I dan danas ispumpavaju pare kao ludi, samo zamjene kanale. Mislim da nije vrijeme da se brine o bio cemu, osim o odlasku sadasnjih struktura po svaku cijenu! Kad saberem clanove porodice imamo znacajan broj dionica, al cemu ce to vrijediti ako se nastavi rusenje trenutno vrlo nestabilne firme???!
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

A zašto se o tome izvlačenju novca nije govorilo svih ovih godina?
Svi su znali i svi su šutjeli.
Odkuda sad odjednom nestabilna firma. Doduše, radnici ne vole nepoznanice kao ni nas većina. Promjene se uvijek dočekuju sa velikim oprezom pa je normalno da postoji osjećaj straha za svoje radno mjesto.
Šta čovjek može očekivati kada mjesecima prati medije i slučaj Bosnalijek nego strahovati za posao.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Sta smo trebali, mi radnici da pocnemo pricu o tome?? Pa mala djeca su bila upucena da su politicari bili mahom na platnom spisku Bosnalijeka. SDA, HDZ i ko zna ko jos... Politicko-privredna hobotnica prijatelju! Ne znam sada jesu li ovi novi vlastodrsci odbili ili su izbaceni iz "talova" al kad su se vec oglasili sigurno je lakse i nama radnicima da se javimo. Iako se moramo, ponavljam moramo kriti kada pisemo ovakve stvari!
Post Reply