Komisija za vrijednosne papire FBiH

panzer
Posts: 12424
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by panzer »

Ja sam ovo maloprije pregledao. Više mi je izgledalo da bi mujina svetlana mogla sjediti na stolici novinarke.
Što je najgore sve one i nemaju neku predstavu o kriminalu, i ta vildana koja po službenoj dužnosti mora braniti muju, i poznanica joj svetlana, vjetovatno i ova što je sjedila nasuprot člana komisije. One su tu samo da provrte priču i to sa vrlo površnim pitanjima. Problem je što se sve one primaju na površni narativ.
montypython
Posts: 4069
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by montypython »

slavuj wrote: 25 Sep 2024, 13:07 Jutros sam ponovo preslušao ovog Dželilovića.Svašta ohrabrujučeg je napričao.
Sad se baš čudim kako su onako brzopleto odbili vanredni nadzor u Enkeru a poslije konstatovali da su već odavno bili obavezni oglasiti preuzimanje
društva,A što se O medija tiće,i oni su malo oladili.Ipak je Federalna TV najbolja.Oni se već drugi put u kratkom vremenu bave Komisijom.
Greška je što se nisu pofalil da je Mujo odustao od tužbe.Od drugih nisam ništa više očekivao.Večina ih i nema pojma o čemu se radi.Valjda čekaju.
Pa hoće li biti išta od toga? Ja sam na temi Auto industrija... odnosno Enker prije nekoliko dana predložio, da ako se nešto ubrzo ne riješi da se mi mali dioničari organizujemo i damo punomoć za glasanje kome treba da preuzme vlast ili da se direktno kontaktiraju Nijemci ali nikakve reakcije, totalna pasivnost malih dioničara.
slavuj
Posts: 1988
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by slavuj »

Sve je još aktuelno.Kontaktiramo najvećeg dioničara.Ako bude nužno ,s njim ćemo!
Mirnes
Posts: 186
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by Mirnes »

i ovo je rezulatat Komisiej, kasno, štete su ogromene, Ali...
http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Begov Han
slavuj
Posts: 1988
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by slavuj »

Mirnes wrote: 09 Oct 2024, 11:59 i ovo je rezulatat Komisiej, kasno, štete su ogromene, Ali...
http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Da,na žalost malih dioničara fonda i Fondova.Kao rezultat Komisije može se smatrati stanje u kojem su svi fondovi.
Naravno nije kriva samo KOMVP!Tu su i tužilaštva koja su prije više od četiri godine o svemu što se dešava u Fondovima,opširno obaviješteni.
I do danas ništa.Čak i ured glavne Kantonalne tužiteljice naložio je prije godinu dana postupajućoj tužiteljici da privade kraju istragu.I čak i po njihovom,kao i po mičljenju Federalnog tužilaštva,krajnje je vrijeme za bilo kakvu tužilaćku odluku.Izgleda da potkivanje dobro funkcioniše!
Mirnes
Posts: 186
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Komisija za vrijednosne papire FBiH

Post by Mirnes »

slavuj wrote: 10 Oct 2024, 11:38
Mirnes wrote: 09 Oct 2024, 11:59 i ovo je rezulatat Komisiej, kasno, štete su ogromene, Ali...
http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Da,na žalost malih dioničara fonda i Fondova.Kao rezultat Komisije može se smatrati stanje u kojem su svi fondovi.
Naravno nije kriva samo KOMVP!Tu su i tužilaštva koja su prije više od četiri godine o svemu što se dešava u Fondovima,opširno obaviješteni.
I do danas ništa.Čak i ured glavne Kantonalne tužiteljice naložio je prije godinu dana postupajućoj tužiteljici da privade kraju istragu.I čak i po njihovom,kao i po mičljenju Federalnog tužilaštva,krajnje je vrijeme za bilo kakvu tužilaćku odluku.Izgleda da potkivanje dobro funkcioniše!
da naravno i tužilaštvo. dosta tužioca i sudija i nerazumiju ovu oblast
Begov Han
Post Reply