Energoinvest

Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

8 plata znaci odliv "mozaka". Kako bi to nas vrli tv novinar rekao.
Energoinvest ne proizvodi sapune pa da mu treba samo radna snaga i zapisan recept.
Energoinvest defakto prodaje pamet oduvijek.
Ako je ta pamet zaista pametna, nece 8 mjeseci raditi za gloginje vec ce naci sebi selameta.
A ako pameti nema vise sta ces kome prodati? Odnosno kako ces biti konkurentan privatnoj firmi koja je pokupila tvoju pamet?
gigant
Posts: 2
Joined: 09 Mar 2019, 16:02

Re: Energoinvest

Post by gigant »

Nije tacno da se duguje 8 plata, trenutno se ceka plata za mjesec novembar. :)
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Znači nije osam nego četiri. Kako bi statističari rekli, stanje je za 50% bolje nego što se predstavlja.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Ni ja još nisam dobio februarsku, kao ni mnogi, tako da bi mogli čak reći tri, odnosno 3 stare i jedna redovna, naravno ako je tačno ovo za 4 plate a ne za 8. Dakle ako je tako, govorimo o max 3-4 m duga za plate a ionako sam rekao da (bar meni) to nije ključno nego trenutno i buduće poslovanje. Znam da je bilo "odliva mozgova" prije ali čuo sam i o nekom prilivu mlađih stručnih kadrova. Kako sad shvatiti/vrednovati (nesumnjivi) odliv mozgova prije s jedne strane i formiranje Blum lab za napredne tehnologije, inicijativu o pametnim gradovima i sl s druge? Neću ni pitati šta je sa poslovima u Tanzaniji i dosadašnjim core businessom.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Da citiram jednog nekadašnjeg federalnog premijera: pa ko još živi od plate.

Prema ovom prošlogodišnjim aktivnostima sa vladom entiteta, valjda im je bilo važno da poravnaju dugove kako bi se krenulo u ovoj godini. Ne vjerujem da su im bez razloga odobrili sredstva za izmirenje doprinosa za 2018. jer bez toga im je slaba šansa za učestvovanje na ovogodišnjim tenderima i elektroprenosa a vjerovatno i elektroprivrede.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Možda nisam apdejtovan, ali moja je zadnja inf da kasni 8 plata. Dopuštam da nisam u pravu po tom pitanju,
Poenta i dalje stoji.
Valjda ljudi rade zbog plate. Ne daš mi je ti, ima ko će mi je dati, ako moje znanje ista vrijedi.
Osim ako nisam bezvrijedan pa sam zadovoljan i samo time da se vodim kao zaposlen.

Uglavnom. Svak sa svojim parama radi šta hoće. Mozda neko ovdje i zaradi.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Evo zarađuju na fabrici duhana koja je odavno izgubila tržište.
gigant
Posts: 2
Joined: 09 Mar 2019, 16:02

Re: Energoinvest

Post by gigant »

Sabur2 wrote:Možda nisam apdejtovan, ali moja je zadnja inf da kasni 8 plata. Dopuštam da nisam u pravu po tom pitanju,
Poenta i dalje stoji.
Valjda ljudi rade zbog plate. Ne daš mi je ti, ima ko će mi je dati, ako moje znanje ista vrijedi.
Osim ako nisam bezvrijedan pa sam zadovoljan i samo time da se vodim kao zaposlen.

Uglavnom. Svak sa svojim parama radi šta hoće. Mozda neko ovdje i zaradi.
Informacija od bivših kolega iz firme :)
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

gigant wrote:
Sabur2 wrote:Možda nisam apdejtovan, ali moja je zadnja inf da kasni 8 plata. Dopuštam da nisam u pravu po tom pitanju,
Poenta i dalje stoji.
Valjda ljudi rade zbog plate. Ne daš mi je ti, ima ko će mi je dati, ako moje znanje ista vrijedi.
Osim ako nisam bezvrijedan pa sam zadovoljan i samo time da se vodim kao zaposlen.

Uglavnom. Svak sa svojim parama radi šta hoće. Mozda neko ovdje i zaradi.
Informacija od bivših kolega iz firme :)
Ako je tako, vjeruj da mi je drago.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Po ko zna koji put pokušaj da se cijena energoinvesta obori ili bar početak rasta uspori. Neko prodade 100 kom (promet 70 KM) po 0,7 iako je u prethodnim danima trgovano po 20% više i u hiljadama komada. Da je pokušao po 0,85 vjerovatno bi prodao ali ne, cilj je bio ići na dozvoljeni dnevni minimum.
Post Reply