Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Svako od dioničara ima pravo uvida u Izvod iz sudskog registra kao i rješenje i ostale odluke Komisije za vrijednosne papire. Ja sam se upravo lično uvjerio u te dokumente koji jasno i nedvosmisleno potvrđuju sve što sam napisao, znači Bosnalijek nema novog Nadzornog odbora niti je Polić direktor firme.

Uvjerite se i sami u to!!!
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Da li neko zna hoce li se Udruzenje pojaviti ovdje ili na neki drugi nacin poceti komunicirati javno?
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Vec je receno:Udruzenje "Dividenda" ce se na sve zakonom dozvoljene nacine boriti za interese malih dionicara.
Uciniti ce sve da se omoguci funkcionisanje trzista vrijednosnih papira u skladu sa dobrim evropskim iskustvima.
Inicirati ce i boriti se za izmjenu zakonskih propisa u cilju onemogucavanja izvlacenja kapitala iz Investicionih fondova kroz vezanje vissine
naknade za upravljanje investicionim fondovima za trzisnu vrijednost portfolija fondova.
Posebno ce insistirati na aktivnoj ulozi Komisije za vrijednosne papire u funkciji jedinog zakonom predvidjenog regulatora trzista
vrijednosnih papira.

Sto se tice posebnog prestavljanja UG "Dividenda" u medijima,treba imati u vidu da to kosta.Nekoliko osnivaca udruzenja platilo je troskove
osnivanja,za daljnja placanja nisu spremni.
Najbolje ce se predstaviti djelovanjem kroz skupstine Dionickih drustava kao i kroz aktivnu komunikaciju sa odgovarajucim federalnim
organima i menadjmentima dionickih drustava.
I jos nesto:Udruzenje cine svi oni koji se pridruze osnivacima i prihvate akte udruzenja.Uvid u te akte i informacije o nacinu pristupa uduzenju
je moguc na vec objavljeni telefon.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Predlazem da se Udruzenje prijavi na forum i redovno prenosi sve informacije, tkodje da se malo detaljnije predstavi. Recimo spominjali ste izvjesnog g. Cengica, ali malo znamo o njemu. Vise informcija generalno bi bilo vise korisno, naravno ako se slazete...
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Predlazem da se Udruzenje prijavi na forum i redovno prenosi sve informacije, tkodje da se malo detaljnije predstavi. Recimo spominjali ste izvjesnog g. Cengica, ali malo znamo o njemu. Vise informcija generalno bi bilo vise korisno, naravno ako se slazete...
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Halil Cengic je jedan od osnivaca Udruzenja dionicara "Dividenda".Njegove stavove o problemima dionicara mozete naci na internetu,samo upisite njegovo
ime i prezime.A najbolje ce te ga upoznati na sljedecoj skupstini Bosnalijeka!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Odbrana poste wrote: Sto se tice posebnog prestavljanja UG "Dividenda" u medijima,treba imati u vidu da to kosta.Nekoliko osnivaca udruzenja platilo je troskove osnivanja,za daljnja placanja nisu spremni.
.

Treba se okrenuti besplatnim vidovima promocije. Postoji više načina počev od interneta pa nadalje. Reklame u pisanim medijima su preskupe i to se ne isplati ali indirektna reklama je u uvijek bolja od direktne. Uvijek se može naći neki novinar poznanik koji će promovisati udruženje u vidu stručnog članka. Ne treba čekati da se nešto desi u firmi, kao skupštine dioničara i sl. pa da novinari počnu istraživati.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

U potpunosti se slažem sa panzerom, treba iskoristiti sve dostupne resurse a ima ih mnogo. Nije samo poenta pročitati šta je neko ili gospodin čengić do sada pričao. Ova "priča" je očito vrlo kompleksna sa mnogo novih momenata svakodnevno tako da je po meni potrebni biti prisutan na sve moguće načine i komunicirati na sve moguće načine sa malim dioničarima. Kada dođe skupština tada je gotovo, do tada treba biti sve uštimano ili opet sve pada u vodu...
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Izmedju ostalog, ako je neko zainteresovan da volonterski odradi web stranicu udruzenja i odrzava je, moze se javiti udruzenju ili ponuditi ovdje svoju uslugu.
Isto tako, mozda se moze dati besplatan prostor na ovom portalu za neki mali baner.

Ja na glas razmisljam i pravim racun bez krcmara, ali mozda sam na dobrom tragu.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Dobio sam neke informacije, ticu se dionicara koji su do sada bili na strani Arslanagica i vrlo moguceg raskola unutar Bande. Pokusat cu samo jos jednom provjeriti iste, ali vam mogu reci da je, ukoliko ih jos jednom potvrdim, kraj ove drame blizu uz poraz Arslanagica, Trivuna i Nepostojeceg Polica. Cini mi se da se klupko napokon odmotava u pravom smislu te rijeci...
Post Reply