Bosnalijek

leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Potpuno se slažem da bi trebali imati svog člana u NO. Na kraju krajeva, radnici dioničar su vlasnici firme, a uprava u tom odnosu bi trebali biti ispod njih, a ne nad njima kao veliki brat i tiranin!
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Molim vas.
Radnici su isprepadani. Ucjenjeni. VSS imaju ugovore kojima se terete za 30-40k eura u slucaju napustanja firme, a u slucaju uskracivanja podrske Arslanagicu ceka ih degradacija, trostruko niza placa (minimalna za spremu). SSS u slucaju otkazivanja podrske cekaju otkaz ili batine, ili oboje.
Ovo ne pricam na pamet. Ovo se vec desilo. Vlada to zna, organi to ispituju, ali zbog straha zrtava sve tapka u mjestu.
Otpustena je i predsjednica sindikata iako je zakon izricito stiti.
Nemojte se zanositi da ce ljudi koji zive od platica ici uz vjetar i ganjati principe. vecina njih je cak i ubjedjena da je Edo vrhunski biznismen i da bi bez njega firma propala, a da mu jadnom o glavi radi samo SDP iz politickih interesa.

Pustite to sta bi trebalo. Trebalo je davno.
Sad mozete izvuci pouku, lobirajte kod poznatih dionicara za sljedecu skupstinu, da se udruzimo po mogucnosti jer nam je svima interes isti. Prvo cistka u firmi, zatim legitiman NO sa bar jednim clanom ispred malih dionicara. Oko ove stavke se moramo okupiti. Ovo je jako vazno!

Ne pitajte kako znam da tzv.Haden ima namjere koje nam idu u prilog. Bez obzira na to, jedan nas clan NO moze po potrebi biti na strani Haden-a, Vlade, Fondova, ovisno o tome sta je nama u interesu.

Molio bih vas da ne gubite zivce i ne postavljate panicne natpise sada kad je vec poceo rasplet. Stice se dojam drugacijih namjera.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Sabur2 vjerovatno ima više informacija iz firme, ako je tako, a pretpostavljao sam djelimično, onda je jasno. Mada je sve moguće, kada bi veća grupa radnika-dioničara pokrenula priču to bi sve bilo drugačije. Ne možete otpustiti i degradirati stotinu i više radnika, nema šanse! S druge strane sada je Bosnalijek u među prostoru kada je u pitanju Uprava jer nemaju legitimitet i nema šanse da se zakonski provede otkaz, NEMA ŠANSE!
Ta priča da SDP radi o glavi Arslanagića bi imala smisla da sami već godinama ne pokazuju koliko su "bogati, bahati, rastrošni" na tuđi račun! Al kada ja gledam cijelu situaciju i kakva je to bagra upravljala Bosnalijekom i mojom imovinom posljednjih 20 godina kod mene bi SDP zaradio veliki plus i da radi o glavi Arslanagića kako ste naveli da neki misle. Mada je to sigurno još jedna od Arslanagićevih igranki da obezbjedi alibi za sve što je radio i što još uvijek radi...

Ja definitivno dajem svoj glas za predstavnika malih dioničara u legalnom nadzornom odboru i ako je to tačno da Haden ima časne i korektne namjere onda ima i moj glas, naravno preko našeg člana NO ili čak direktno ima moj glas ukoliko se mi mali dioničari ne usaglasimo. Onda pretpostavljam da je tu i Vlada koja je do sada pokazala da ima dobre namjere, bez obzira na niz aljkavosti u vođenju cjelokupne priče. Smatram da premijer Nermin Nikšić, ma šta o njemu pisali, pokazuje pozitivnu energiju kada je u pitanju rješavanje konkretno afere Bosnalijek, mada sigurno ni čovjeku nije lako raditi u ovakvim političkim okolnostima.

Slažem se da ne treba gubiti živce, nego djelovati koliko je to moguće. Biće mi iznimno drago ako je tačno to što kažete da je rasplet već počeo.

Samo se i dalje bojim šta će Arslanagići, Šepe i Polić ostaviti iza sebe kada odu, bojim se da su rupe mnogo dublje nego što i sami možemo pretpostaviti. Ne bih volio da na kraju dobri investitori odustanu od Bosnalijeka, jer bi u tom slučaju završili u ponoru...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Ovdje je Bosnalijek samo paradigma, pogledajte današnji promet, 58.000 KM !! :shock:
Sve treba da se mijenja, i onog Ćelama iz KVP otjerati, muljaže Blekića i Hrkaća, katastrofalan WEB site SASE, najgori na svijetu, nepregledan, težak, bez informacija, direktori se u dioničkim društvima ponašaju kao vlasnici privatnih piljara...
Sve ovo je otjeralo investitore, nije samo kriza, kako je na BLSE 5 puta veći promet svaki dan ??
Kriminal SDA je pustio dublje korjenje nego što možemo sanjati u najgorim noćnim morama, novinari i mediji se kupuju kao truhlo voće, šute o svemu, prikrivaju, mijenjaju strane kao čarape. :evil:
Ovdje bez oružane pobune nema napretka. Jedino što čovjek može koliko toliko mirno posjedovati su obveznice i dionice BH Telecoma i FDS-a.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Sjetimo se Šipad Komerca. Doduše nema državnog kapitala, ali kako su ljude navukli. Najveći vlasnici, ujedno i menadžment, formirali 30-ak d.o.o firmi i prenijeli poslovanje na njih a rasprodavali dionice osnovne firme, koja je samo tabla sa natpisom firme.
Ne može me niko ubjediti da je sve u skladu sa zakonom.
Ili što je još i gore, možda i jeste ???!!! :o
panzer
Posts: 12391
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Novembar je inače mirniji a posljednih godina kada je "mirnije" to znači održavanje na infuziji brokerskih kuća. Što se tiče raznoraznih dešavanja, ima svega. Kod nas se bar možemo pozivati na neuređenost sistema a kod ostalih je bio uređeniji sistem pa su opet mali dioničari zaglavili u velikom broju.

Kao i u svakoj trgovini i ovdje je vrlo bitno napraviti dobru analizu da bi se došlo do ispravne valuacije i rezultati će sami doći. Ne isplati se gubiti živce radi nečega što je teško promijeniti.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Druze Proleteru, cim vidim tvoj post na topicu Bosnalijek znam unaprijed da ce se u sustini svesti na nagovaranje da se ne sekiramo sa BSNL, da ga prodamo i onda kupimo/nabijamo cijenu dionicama koje ti imas, tj obveznice, FDS i telecom. Culi smo, shvatili zasto to govoris, ne trebas se ponavljati. By the way, u FDS u je kriminal jos i veci od BSNL, a dionica je toliko narasla u zadnje vrijeme da je apsolutno zadnja koju bi odlucio kupiti ustvari pravo je vrijeme da se proda i kupi bilo sta drugo. Obveznice ne bih ni stapom dodirnuo.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Taman kada pomislim da me vise ne mogu iznenaditi raznoraznim glupostima cujem jos vecu glupost!
Kazu mi da odkad je Polic fizicki prisutan u Bosnalijeku Selam i Merhaba postali su sastavni dio Bosnalijekove svakodnevnice??? Pa jednostavno ne mogu da vjerujem!!!
Bosnalijek je internacionalna, izvozno orjentisana kompanija bitange jedne!!! I to vam kaze sin Bosnjaka i Bosnjakinje, odgojen od nane koja klanja i dan danas 5 vakata!
panzer
Posts: 12391
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mislim da se ne moraš navlačiti na te priče jer ne stoje. To je više mahalska priča koja se uvijek uglavi u teoriju.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Tacno, moze se nazvati mahalskom pricom. Ali prijatelju cuo sam je od ljudi koji su vrlo bliski radnicima. Volio bih da ne vjerujem u to, ali nema razloga da me lazu...
Post Reply