Elektroprivreda BIH

Sitna buranija
Posts: 2300
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

E ne znam panzer, nekako si mi bio previše optimističan, a ja sam "znao" da će ovo ovako biti. Jer su isto uradili već dva puta. Oni drugi, kakvi god da su, vodili su računa da postave ljude koji to nešto mogu hendlati kako bi imali odakle izvlačiti lovu, ovi su već u dva navrata samo krali sa gomile kao da sutra ne postoji. I opet ide ista matrica, jebe ih se za vrijeme poslije njih...
panzer
Posts: 12397
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Ma ova goveda ne znaju ni ukrasti. Njima će biti dovoljna naknada NO. Eventualno može biti negativnog uticaja na neke odluke. Ali vidjećemo.

Stvarno je teško pojmiti da neko donosi ovakve odluke. Kao da ovo rade namjerno. Namjerno neće da postave nikog od energetičara i nemoguće da ih nemaju u svojim redovima.
Sitna buranija
Posts: 2300
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Pa postavljaju goveda u NO da ne bi pitala direktora šta radi, a on će da krade i izvlači novac iz firme, s tim da će ga boliti neka stvar za položaj i stabilnost kompanije. Uglavnom, sada će vrijednost kompanije i njeno poslovanje konačno da krenu gore... E sad je li ovo "gore" (uvis) ili "gore" (lošije)...
Anoniman
Posts: 41
Joined: 26 Apr 2021, 05:29

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Anoniman »

Sve je isto,samo Grabovice nema.
Ne znam sta je gore u ovome slucaju, struka koja voli ukrast ili posten koji nema pojma.
Sdp se ocigledno prepao odlaska mladih iz stranke,jedini nacin da se zadrze je funkcija.
Sitna buranija
Posts: 2300
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Ja mislim da je svako pametan napustio SDP kada je dobio Nikšića za predsjednika...
panzer
Posts: 12397
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

za vršioce dužnosti članova Nadzornog odbora ovog privrednog društva, uime državnog kapitala, do okončanja konkursne procedure, a najduže do tri mjeseca.
Ako se pokažu, možda i duže ostanu. Ako nauče Omov zakon.
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Radio sam nekad u Željezari.
Posao prave obični radnici u pripremi, proizvodnji i održavanju,.... u nabavi i prodaji,..ono do nivoa upravnika.
Planiranje nekog budućeg perioda na visem nivou i tu mogu imati negativan utjecaj ali nadajmo se da će neinformisani i nestručni generalni i nadzorni samo davati saglasnost na predloženo od strane direktora.
Mene najvise brinu rudnici, ako bude dovoljno uglja bit će sve "po planu" a ako nastavi pad proizvodnje, morat će se uraditi promjene.
Sitna buranija
Posts: 2300
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Nego, kontam možda je (u skladu sa zelenom agendom) u planu promjena djelatnosti elektroprivrede pa više neće ni proizvoditi struju nego će se baviti dostavom vode i odvodnjom otpadnih voda, te upravljanjem otpada? Ono, za generalnog direktora postavljaju čovjeka iz vodovoda, a u nadzornom odboru čovjeka iz komunalca. A s obzirom da su obećavali samo najsposobnije i najkompetentnije kadrove postavljati, ovo sigurno mijenjaju djelatnost...

:roll:
panzer
Posts: 12397
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Zamisli kad je novi direktor vodovodžija vidio Jablaničko jezero.
Sitna buranija
Posts: 2300
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

:D :lol:
Post Reply