Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Komentari

Post by savjetnik »

Navedene kompanije ponudile su sljedeće cijene:
Ponude za izgradnju dionice Svilaj - Odžak
- Granit AD (Makedonija) - 112.905.857,10 eura
- JV: Viadukt d.d. (Hrvatska) i Hering d.d. (BiH) - 98.701.239,89 eura
- JV: Strabag AG (Austrija), Euro-Asfalt d.o.o. (BiH) i ŽGP d.d. (BiH) - 82.854.984,59 eura
Samo na Sase se može desiti da ŽGP dobije ovako velike poslove,a cijena dionice za dva dana padne 32%.Ovo nije normalno,slićno se dešava i sa Energoinvestom.
U čemu je fol ?
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Komentari

Post by proleter »

Odbrana poste je napisao :
Za ove koji bi odmah sve prodali evo postprodajnog stanja u Bugarskoj.Tri strane kompanije u energetici isplacuju bugarske plate a hoce evropske cijene el.energije.I narod nije imao drugog izlaza osim ulice!A da i ne govorimo koliko bi nasi rodavaci ukrali u ovakoj situaciji!
PRVO PRAVNA DRZAVA,PEDESETAK NAJVECIH DRZAVNIH LOPOVA U ZATVOR,PA TEK ONDA PRODAJA!


Ako aludiraš na mene, mogao si na nekoj od tema pročitati da sam napisao da sam protiv privatizacije Elektroprivrede, šuma, voda i ostalih resursa.
Zato se potpuno slažem sa ovim što je Elavedin Grabovica rekao :

Između ostalog: - prirodni resursi ostaju u vlasništvu Federacije BiH i ne mogu biti predmet privatizacije kroz zajedničko ulaganje, privredno društvo koje će biti formirano, vodiće pripremu, izgradnju i eksploataciju izgrađenog objekta i biti vlasnik nad objektom, vlasnička struktura privrednog društva je predmet pregovora i modela partnerstva, odgovaraće udjelima partnera, s tim da JP EPBiH ne može imati manjinski udio tokom cijelog trajanja Ugovora o partnerstvu, zajedničko vlasništvo nad osnovanim privrednim društvom se ograničava na određeni vremenski period, nakon čega se očekuje da JP EPBiH preuzme 100 posto vlasništva, saopćeno je iz Službe za komunikacije JP EPBiH.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Komentari

Post by one »

Ministarstvo ebergije, rudarstva i industrije se negativno izjasnilo o prijedlogu plana privatizacije po pet posto dionica Elektroprivrede BiH, Elektroprivrede HZHB i BH Telecoma putem berze, kazao je resorni ministar Erdal Trhulj.
- Smatramo da ovo nije povoljan momenat da se ide u privatizaciju elektroenergetskog sektora jer još nisu završeni svi procesi reformi elektroenergetskog sektora ne samo Federacije BiH nego i cijelog regiona, kazao je Trhulj prilikom jučerašnjeg puštanja u rad remontovanog bloka 6 Termoelektrane Tuzla.
S druge strane, premijer Nikšić nije želio odgovoriti na pitanje novinara da li Vlada Federacija BiH namjerava relizirati ovaj plan
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Komentari

Post by savjetnik »

Još jedna sedmica u kojo se ništa spekltakularno ne dešava na Sase.Ovo već postaje prava monotomija, ove sedmice uglavnom se trgovalo dionicama.Izgleda da su cijene obveznica dostigle maximum,tako da mislim da će to potrajati i u narednom periodu.Iduća sedmica je zadnja za predavanje bilansa stanja i uspjeha tako da je za očekivati da u narednom peridu kompanije poćnu i u medijima iste objavljivati.Biće zanimljivo vidjeti kako su poslovale FDS,ŽGP.SOSOR,JPEMR,SOLTR,ENIS i dr.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Komentari

Post by one »

sta njih moze interesovati; energoinvest,fds?

Nj.e. Nigel Casey, Britanski ambasador u BiH i Alma Kadunić, voditelj Odjela za trgovinu i investicije u Ambasadi, posjetili su Agenciju za privatizaciju u FBiH i tom prilikom razgovarali sa Šuhretom Fazlićem, direktorom Agencije za privatizaciju u FBiH, Dragom Vrbićem, zamjenikom direktora i Fikretom Talićem, savjetnikom za prodaju.
Ambasador Casey upoznat je s planom privatizacije za 2013. godinu kao i mogućnostima njegove realizacije. Istakao je želju investitora njegove zemlje da ulažu u FBiH na čemu će se i on posebno angažirati
panzer
Posts: 12083
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari

Post by panzer »

Počeli su sa objavama finansijskih izvještaja za prošlu godinu. Pobjeda-rudet opet sa jakom dobiti. 13 mil KM prihoda i 3,3 mil KM dobiti. Više od 10 KM po dionici a zadnja trgovana na berzi 2,9 KM. Izgleda jedino naći prodavača direktno i ići na dogovor sa njim.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Komentari

Post by savjetnik »

Jesu ,samo sad treba vidjeti kako će se to odraziti na tržište.Ovo današnje trgovanje na SASE mi ne daje puno optimizma.Prema informacijama koje imam trgovanje danas završeno sa prometom od 46.000 KM.Sigurno ima samoposluga u ovoj zemlji koje imaju veće promete od berze.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Komentari

Post by proleter »

50.000 KM :evil:
http://www.capitalmarket.ba/
Pitam se da li vrijedi više imati OBS ili minitoken, plaćati i gledati ovaj jad od berze uživo
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari

Post by montypython »

http://indikator.ba/ekonomija/32115-tre ... 60-miliona

Samo se zadužuju i ništa ne rade. Gori su od poplave, zemljotresa i suše zajedno.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Komentari

Post by leon »

Ove emisije trezorskih zapisa F BiH mi sve više sliči na Ponzijevu piramidalnu shemu...
Svaka sljedeća emisija, sve manje šanse da se uopće realizira kapitalna dobit!!
Post Reply