ASA BANKA

panzer
Posts: 12368
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Izgleda da su promijenili način, ovih 2-3000 komada će na manje naloge rasporediti. Ako su stvarno nalozi ova dana od stečajnog, odličan je posao odrađen.
Sabur2
Posts: 1973
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: ASA BANKA

Post by Sabur2 »

Možda će ASA pokušati otkupiti i ovih desetak procenata, tj. bar 5, pa da idu na istiskivanje.
Truba
Posts: 610
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: ASA BANKA

Post by Truba »

ma da... istiskuj sirotinju da ne zaradi para u sljedecih 25 godina
zato ep svaka šuša može kupiti
panzer
Posts: 12368
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Da su nešto mislili, kupili bi paket od ovog stečajnog. Ali pustili su da se broj dioničara značajno poveća.
Veća je im je korist da imaju kotaciju na berzi kao jedan od "lakmus papira" uspješnosti uprave banke. Ja vjerujem da će ga koristiti u bar u narednih nekoliko godina.
Truba
Posts: 610
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: ASA BANKA

Post by Truba »

toooo svaka cast
dobro zapazanje

odo gace na stap da kupim jos 1 dionicu
panzer
Posts: 12368
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Neko moje zapažanje je da "tržište" žedno kvalitetnih dionica tj kvalitetnih emitenata. Ljudi imaju pare ali opet ako neka firma ima niz faktora koji prije ili kasnije mogu biti problem, onda će većina odustati od ulaganja.

Ovdje se ASA pojavila kao kvalitetan emitent. I po poslovnim parametrima a i po politici dividende. Uz to je cijena vrlo povoljna. Nekoliko puta je naveden primjer tender ponuda npr za minornu MF banku sa cijenom od oko 300 KM po dionici ili Addiko banku od 200 KM a one ni blizu nisu performansama ASA banke.

I pozitivno kretanje cijene dionica ASA Banke je plus i za ASA Finance ako je već aktivnije krenula u korištenje tržišta kapitala kao izvora finansiranja. I njima odgovara da imaju neki transparentni prikaz uspješnosti a kotacija na berzi neke firme tj banke u njihovom vlasništvu je upravo to.
Dosadno mi
Posts: 51
Joined: 15 Jun 2024, 08:53

Re: ASA BANKA

Post by Dosadno mi »

Ja mislim da je zahvaljujuci ovoj temi najvise dionica prodato
panzer
Posts: 12368
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Insajderi uvijek prave najveće promete. Ovo ovdje je razbijanje dosade. Da je samo do teme ili foruma pitanje je da li bi bilo efekta.
Sabur2
Posts: 1973
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: ASA BANKA

Post by Sabur2 »

panzer wrote: 11 Sep 2024, 13:16 Da su nešto mislili, kupili bi paket od ovog stečajnog. Ali pustili su da se broj dioničara značajno poveća.
Veća je im je korist da imaju kotaciju na berzi kao jedan od "lakmus papira" uspješnosti uprave banke. Ja vjerujem da će ga koristiti u bar u narednih nekoliko godina.
Pa zar ne bi kupovinom na berzi aktivirali obavezu javne ponude za otkup dionica?
panzer
Posts: 12368
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Javna ponuda bi svakako bila jedan od koraka za istiskivanje. Ali očito je da nemaju namjeru.
Post Reply